چرا برخی فکر می کنم کانادا گوشت گاو نیازهای کسب و کار بیشتر بازیکنان کوچکتر

مایکل Munton خانواده شده است و دام داری در جنوب آلبرتا برای چهار نسل.

این گاو آنگوس آنها افزایش هستند آنها بعد را به خود مرکز پردازش و فروش به مشتریان به عنوان کباب گوشت و استیک از فروشگاه خود را در شهر Picture Butte. آنها رسیدگی به حدود 200 سر گاو در هر هفته است.

“که رابطه ای که شبکه ای از دانستن آن شخص که خود را کاهش استیک که بسته گوشت گاو خود را — که ارزش واقعی در ذهن من” گفت: Munton صاحب معیار آنگوس و بن کیفیت گوشت.

به عنوان COVID-19 به قطع تولید در گیاهان پردازش گوشت در سراسر شمال امریکا وجود دارد توجه بیشتر کوچکتر امکانات و نقش آنها بازی در یک مجتمع گوشت زنجیره تامین است.

این بیماری همه گیر است منجر به کاهش سرعت و یا بسته شدن موقت از گیاهان پردازش گوشت در کانادا از جمله هفته گذشته سازندگان: از یک مرکز پردازش در نزدیکی مونترال پس از آن گزارش 13 درصد از نیروی کار آن تشخیص داده شده بود با COVID-19. کانادا گوشت شورای اسلامی که نشان دهنده گوشت پردازنده به تازگی گفت که تمام گیاهان در حال اجرا کندتر از حد معمول به آنها حرکت می کند برای محافظت از ایمنی کارکنان.

و تاپیک بحث و گفتگو در میان ناظران صنعت ملی کشاورزان و اتحادیه بازیکنان در زنجیره تامین, در مورد اینکه آیا کانادا نیاز به تعداد بیشتری از مقیاس کوچکتر و متوسط پردازنده برای کمک به ایجاد به طور کلی سیستم بیشتر انعطاف پذیر به پتانسیل slowdowns و یا خاموش شدن ناگهانی در گیاهان است.

‘پردازنده های دیگر خواهد بود قادر به مرحله’

آن چیزی Munton شنیده است از دامداران و خرده فروشان به طور یکسان.

“The big پردازنده هیچ چیز در برابر آنها که حجم و فوق العاده” Munton گفت.

“اما اگر وجود دارد بسیاری از دیگر پردازنده های کوچکتر است که قادر به پر کردن جای خالی — اگر کسی در حال تعطیل, آیا آن را COVID مربوط و یا مکانیکی و یا برخی از نوع از وضعیت است که باعث می شود آنها محدودیت — های دیگر پردازنده قادر خواهد بود به مرحله و … را ترک نمی کند چنین بزرگ از درجه اعتبار ساقط است که در بازار در حال حاضر.”

‘است که ارتباط این شبکه از دانستن آن شخص که خود را کاهش استیک که بسته گوشت گاو خود را — که ارزش واقعی در ذهن من’ می گوید: مایکل Munton صاحب معیار آنگوس و بن کیفیت گوشت در آلبرتا. (ارین Collins/CBC)

کانادا صنعت گوشت کسب و کار بزرگ است. با توجه به گوشت کانادا, شورای گوشت قرمز مصرف و صادرات حمایت 288,000 شغل در سراسر کشور در سال 2016. از مزرعه تا چنگال آن را تولید $15.3 میلیارد دلار از فعالیت های اقتصادی در کانادا همان سال است.

به طور معمول دو آلبرتا گیاهان تولید حدود 70 درصد از ملت فدرال بازرسی فرآوری گوشت گاو.

اما نه در حال اجرا در ظرفیت کامل در این روزها به دلیل تاثیر COVID-19 تا به حال در بیش از 1500 نفر از کارگران در این امکانات است. سه کارگر شاغل در آلبرتا امکانات فوت کرده اند و همچنین به عنوان پدر یک کارگر.

این وضعیت از جمله بسته شدن موقت از شرکت کارگیل این کارخانه در نزدیکی رودخانه بالا منجر به جمع شدن بیش از 100,000 گاو در آلبرتا به تنهایی, با توجه به برآورد هفته گذشته از کانادا Cattlemen انجمن.

“ما تعداد مواد غذایی ارزان’

در سراسر شمال امریکا تحکیم در صنعت گوشت پردازش بیش از چند دهه گذشته نیز دیده می شود ظهور گیاهان بزرگتر. این یک فرایند رانده شده توسط هر دو کسب و کار و مصرف کنندگان است.

“ما تعداد مواد غذایی ارزان” گفت: Mike فون Massow مواد غذایی اقتصاددان در دانشگاه گوئلف.

“این گیاهان بزرگتر اجازه می دهد برای بزرگ کردن حجم و بازده بیشتر.

در حالی که کسانی که گیاهان بزرگتر را ساخته اند گوشت بیشتر مقرون به صرفه برای خریداران و سودآور برای پردازنده — برخی استدلال می کنند که آن نیز ساخته شده و به سیستم آسیب پذیر تر است.

“بزرگ است نه بد. آن شکننده است” Temple Grandin, یک استاد برجسته علوم دامی در دانشگاه ایالتی کلرادو نوشت: در فوربس در اوایل این ماه.

“هنگامی که یک زنجیره تامین می شود بیشتر متمرکز وجود دارد از دست دادن بیشتر از عرضه هنگامی که یک واحد کارخانه بسته شده است.”

باب کم یک گله دار و مالک یک feedlot فقط در غرب Nanton آلتا., حدود 4,000 سر گاو در حال انتظار برای پردازش در خود قلم. آنها محدود برای شرکت کارگیل گیاه در رودخانه بالا است که در حال حاضر به طور موقت بسته به علت COVID-19 بیماری همه گیر. (CBC)

Grandin نوشت که COVID-19 همه گیر است برای رفتن به یک بیدارباش و اضافه کرد که او انتظار دارد که بسیاری برای تبدیل شدن به علاقه مند در بیشتر توزیع های محلی زنجیره تامین.

در کانادا فون Massow نیز انتظار وجود خواهد داشت بحث دوباره در مورد تنوع این کشور بسته بندی گوشت قرمز ظرفیت پس از آن به عنوان آسیب پذیر به یکی از دو مرز تعطیلی اعتصاب و یا یکی دیگر از بیماری همه گیر.

اما نمی توان آن را اولین بار چنین بحث ها اتفاق افتاده اند.

او گفت که زمانی که جنون گاوی آمار کانادا مزارع در اوایل 2000s بسته شدن مرز آمریکا برای زندگی در کانادا گاو برای یک زمان وجود دارد تلاش برای ساخت بیشتر ظرفیت پردازش در کانادا.

بازار صادرات متکی بر گیاهان بزرگتر

اما این گیاهان نیز ناپدید شده به درجه قابل توجهی گفت: تا حدودی با توجه به اقتصاد مقیاس. آنها به اندازه کافی بزرگ برای رقابت در آمریکای شمالی و یا بازار جهانی است.

من فکر می کنم, آن را قطعا چیزی است که ما باید نگاه, اما ما همچنین نیاز به یک ارزیابی واقع بینانه از آنچه در خطر است و دیگری اختلال در این مقیاس” گفت: فون Massow با اشاره به COVID-19.

“من حدس می زنم خواهد بود که در ماه های آینده و سال های سال است که ما چیزهایی داخل بسته بندی گیاهان است که خطر را کاهش دهد.

که ممکن است شامل اتوماسیون که کاهش تراکم مردم در امکانات است.

گاو در این feedlot در جنوب آلبرتا در حال انتظار برای حمل به گیاهان پردازش. وجود تعداد بیش از 100,000 گاو در استان با توجه به تاثیر COVID-19 در پردازش امکانات, با توجه به برآورد از کانادا Cattlemen انجمن. (ارین Collins/CBC)

بزرگتر گیاهان است که قادر به پردازش هزاران گاو در هر روز مهم برای بسیاری از دامداران به عنوان به خوبی.

باب لاو حدود 4,000 سر گاو در انتظار قلم در feedlot واقع کمتر از یک ساعت رانندگی از کلگری. بسیاری از آنها به مقصد شرکت کارگیل را در کارخانه بسته بندی گوشت می آمد.

او گفت: بیشتر گیاهان کوچکتر ممکن است کمک به سیستم مقابله با جریان همه گیر.

اما لاو, رئيس جمهور از کانادا Cattlemen انجمن گفت: کانادا نیازهای عمده پردازنده های برای پر کردن سهمیه صادرات و نگه داشتن هزینه های پایین. یک گیاه مانند شرکت کارگیل را در رودخانه بالا می تواند اداره کند تا 4500 گاو در هر روز.

“برای رفتن به 400 یا 500 یا 1000 سر-یک-روز کارخانه هزینه پول بیشتر فقط به دلیل ناکارآمدی در آن معنی خواهد بود که در مورد چربی از گوشت گاو, گوشت گاو خواهد بود بالاتر قیمت در فروشگاه ما خواهد بود و گرفتن پول کمتر در این پایان گفت:” لاو.

در مورد ما تعهدات بین المللی من حدس می زنم اگر من در یک کشور اگر من در انگلستان و من می خواستم به واردات از کشور کانادا, من می خواهم به جای واردات از یک یا دو نفر بیش از 300 مختلف مردم است.”

در تصویر, Butte, Munton و کارکنان خود را از 25 نفر هستند به عنوان مشغول به عنوان تا کنون تبدیل کردن گوشت برای فروشگاه ها, رستوران ها و مستقیم به مشتریان.

او امیدوار است که وجود دارد بیشتر خواهد شد بحث در مورد تنوع از پردازش گوشت بخش اما او همچنین خوشحالم که بیشتر مردم فکر کردن بیشتر در مورد مواد غذایی خود را به طور کلی در این روز است.

من فکر می کنم آن را به عقب می رود به مصرف کننده دانستن و مایل به دانستن که در آن همه چیز آمده است,” او گفت:.

تماشا کنید: نحوه رسیدگی به مواد غذایی خود را در طول COVID-19 شیوع

در داخل تایوان در طول COVID-19 گیر بچه ها در مدرسه و پدر و مادر مشغول به کار هستند. سازمان دیده بان چگونه آنها می توانند در مدارس باز و مقابله با ویروس است. 4:38

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de