جنگ زده لیبی گزارش 1st coronavirus مورد

FIRST CASE. In this file photo, fighters of a military battalion loyal to Libyan General Khalifa Hafta patrol the streets in the eastern city of Benghazi during a state of emergency to combat the coronavirus disease (COVID-19) outbreak, on March 21, 2020. File photo by Abdullah Doma/AFP

اولین مورد. در این فایل عکس جنگجویان نظامی گردان وفادار به لیبی ژنرال خلیفه Hafta گشت زنی در خیابان ها در شهر شرقی بنغازی در طول یک وضعیت اضطراری برای مبارزه با بیماری کروناویروس (COVID-19) شیوع در 21 مارس سال 2020 است. فایل عکس توسط عبدالله Doma/AFP

طرابلس لیبی – لیبی اعلام کرد از رمان coronavirus یک منبع خاص از نگرانی در شمال کشور آفریقایی که در آن جنگ داخلی به شدت تخریب عمومی سیستم بهداشت و درمان.

لیبی فرو رفته در هرج و مرج پس از سال 2011 سرنگونی دیرین دیکتاتور Moamer Kadhafi و تقسیم بین طرابلس مبتنی بر دولت وحدت ملی (GNA) و نیروهای وفادار به شرق مبتنی بر نظامی قدرتمند خلیفه Haftar.

وزیر بهداشت از سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده GNA اواخر سهشنبه, مارس 24 گزارش داد “اول آلودگی به کروناویروس در لیبی” بدون دادن جزئیات در این مورد.

“اقدامات لازم در نظر گرفته شده برای درمان” بیمار, وزیر, Ehmed بن عمر گفت: در یک مختصر بیانیه آنلاین.

Badreddine al-Najar, مدیر مرکز ملی کنترل بیماری ها گفت: 73 ساله بیمار در حال بازگشت از عربستان سعودی از طریق تونس یک هفته پیش.

او گفت که تمام افرادی که در تماس با بیمار خواهد بود نظارت و تست شده برای COVID-19.

حتی قبل از این اولین مورد شناسایی شد, هر دو رقیب دولت راه اندازی کرده بود اقدامات پیشگیرانه در برابر COVID-19 همه گیر از جمله شب حکومت و بسته شدن رستوران ها و کافه ها.

اما آنها همچنان به مبارزه در میدان نبرد اصلی جنوب پایتخت که در آن صدای سنگین بمباران شد دوباره شنیده شده در چهار شنبه, مارس 25.

GNA نیروهای گفت: آنها در پاسخ به طرفدار Haftar بمباران مناطق مسکونی در طرابلس.

خطر ناشی از این بیماری همه گیر است به خصوص نگرانی در لیبی که در آن امنیت انسانی و وضعیت بدتر شده بیشتر از Haftar راه اندازی یک حمله در برابر طرابلس تقریبا یک سال پیش.

جنگ به کشته شدن بیش از 1000 نفر و آواره 150,000.

یک آتش بس شکننده به زور وارد شده در ژانویه 12, اما مبارزه همچنان ادامه دارد و با هر طرف سرزنش دیگر.

روز پیش شورای امنیت سازمان ملل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ خواست هر دو GNA و Haftar نیروهای خود را برای رعایت آتش بس با استناد به “در حال حاضر وخیم انسانی وضعیت در لیبی و ممکن است تاثیر COVID-19 بیماری همه گیر.” – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de