ویروس ‘فاجعه در ساخت” در جنگ زده سوریه

MAKING MASKS. A Kurdish woman makes protective face masks at a small workshop in the northern Syrian Kurdish town of Derik (al-Malikiya in Arabic) to help fight the spread of the novel coronavirus, on April 9, 2020. Photo by Delil Souleiman/AFP

ساخت ماسک. کردی زن محافظ ماسک صورت در یک کارگاه کوچک در شمال کردستان سوریه در شهر دریک (al-Malikiya در عربی) برای کمک به مبارزه با گسترش این رمان coronavirus در 9 آوریل سال 2020 است. عکس Delil Souleiman/AFP

پاریس – اروپا و ایالات متحده در تلاش برای مهار بیماری همه گیر کوروناویروس کارشناسان هشدار می دهند که فاجعه بافندگی در جنگ زده سوریه که در آن بیمارستان قادر به پاسخگویی نیازهای موجود و بهداشت در شرایط وخیم.

شیوع آلوده بیش از 1.8 میلیون نفر کشته و بیش از 112,000 در سراسر جهان پس از ظهور در چین در ماه دسامبر سال گذشته است.

در سوریه دولت دمشق بسته شده است مرزهای ممنوعه جنبش بین استان ها و تعطیل مدارس و رستوران ها در تلاش برای جلوگیری از گسترش ویروس.

رسمی تعداد کم با دو کشته و 19 مورد تأیید اما تنها 100 بيمار در حال آزمایش روزانه با نیمی از تست های انجام شده در شهر دمشق.

و در حالی که دولت به دست آورد کنترل بسیاری از کشور پس از تقریبا یک دهه جنگ داخلی در برخی از مناطق هنوز هم برگزار شده توسط pro-آنکارا شورشیان و کردها.

کارشناسان متهم کردن دمشق به حداقل رساندن مرگ و میر برای انگیزه های سیاسی.

“کادر پزشکی بر این باورند که وجود دارد بسیاری از مردم که در حال مرگ هستند در سوریه با علائم و نشانه های این ویروس گفت:” زکی Mehchy ارشد مشاوره همکار در لندن-بر اساس اتاق فکر چتم هاوس.

“اما سازمان های امنیتی آنها را بپرسید و یا سفارش آنها را نه به ذکر است آن را به خصوص به رسانه ها,” او اضافه شده است.

‘غیر ممکن است فیزیکی فاصله’

گروه های کمک صدایی زنگ در به طور بالقوه مخرب عواقب شیوع شدید در سوریه که در آن نه سال از جنگ آمار بیمارستان ها و چپ آنها را بیمار مجهز برای مقابله با این بیماری همه گیر.

“وجود دارد یک فاجعه در ساخت” گفت: امیل Hokayem خاورمیانه و تحلیلگر در موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن (IISS).

با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO) در کمتر از دو سوم از بیمارستان ها شدند و در حال اجرا در پایان 2019 و 70 درصد از کارکنان بهداشتی درمانی باید فرار کرد از زمان شروع جنگ در سال 2011 است.

کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) هشدار داد که فاصله فیزیکی غیر ممکن است در جابجایی اردوگاه در ادلب آخرین شورشی استان بود که در حال حاضر پایدار یک بحران انسانی قبل از همه گیر آغاز شده است.

“کمبود مواد غذایی, پاک, آب و قرار گرفتن در معرض آب و هوای سرد در حال حاضر صدها نفر از هزاران نفر از مردم در سلامت فقیر آنها را حتی بیشتر آسیب پذیر گفت:” مه آلود Buswell از گروه کمک های کمیته بین المللی نجات (IRC) و اضافه کرد که ویرانی در ادلب را می توان “غیر قابل تصور”.

IRC گفت که تقریبا همه از 105 تخت های مراقبت ويژه و 30 بالغ هواکش در ادلب در حال حاضر در حال استفاده است.

که گفت: تست شروع می شود در ادلب در پایان ماه مارس اما کمک کوچک است که انتظار می رود از دمشق با توجه به Mazen Gharibah دانشیار محقق در مدرسه اقتصاد لندن.

“کسی نمی تواند به سادگی فرض کنیم که رژیم بود که به طور سیستماتیک هدف قرار دادن بیمارستان ها 3 هفته پیش – در حال رفتن به ارائه همان بیمارستان با تجهیزات پزشکی در هفته آینده,” او گفت:.

فعالان بارها و بارها دولت را متهم به هدف قرار دادن بیمارستان ها در تهران برگزار می شود, مناطق یک شارژ توسط دمشق را تکذیب کرد.

‘فاجعه بار سیاسی’

آتش بس مذاکره در آغاز ماه مارس برای غرب, منطقه بین دو قدرت خارجی کارگزاران در سوریه, جنگ روسیه و ترکیه تا کنون برگزار می شود.

اما با توجه به IRC “امنیت و خلاء سیاسی همه گیر ایجاد خواهد شد که به احتمال زیاد مورد سوء استفاده توسط بازیگران درگیر در مناقشه سوریه — از جمله داعش (جهادگران) — به منافع آنها خدمت می کنند”.

برای سوریه کارشناس فابریس Balanche دانشیار و مدیر تحقیقات در دانشگاه لیون 2 “این بیماری همه گیر است که یک راه برای دمشق نشان می دهد که دولت سوریه کارآمد است و تمام مناطق باید بازگشت خود را تحت حکومت”.

اما Gharibah گفت: سیاسی از این بیماری همه گیر توسط دولت سوریه فاجعه بار بود, متهم رژیم از “استفاده از زمان همه گیر برای خود منافع سیاسی قمار با زندگی میلیون ها نفر از مردم”.

کارشناسان می گویند این خطر وجود دارد که این بیماری همه گیر خواهد شد و منجر به کاهش در کمک های بشر دوستانه به کشور و تمرکز بر kickstarting اقتصاد خود را.

“با توجه و منابع را در خانه با تمرکز بر بهبود, آن است که رفتن به یک مقدار زیادی سخت تر را سیاسی مورد برای حفظ عملیات بشردوستانه در خارج از کشور” Hokayem گفت.

کمک گروه هشدار داد در برابر کاهش در کمک های اولیه در زمانی که نیاز حیاتی هستند.

“ما باید شکست نه تنها آسیب پذیر پرداخت قیمت امروز برای انفعال جامعه بین المللی عواقب احساس خواهد شد در سراسر جهان برای سال اگر نه دهه به می آیند” گفت: IRC جمهور دیوید میلیبند. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im