ژنو: رئیس بخش حقوق بشر سازمان ملل متحد روز دوشنبه هشدار داد که کشورهای نقض حاکمیت قانون در نام مبارزه رمان بیماری همه گیر کوروناویروس خطر جرقه “حقوق بشر فاجعه”.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر میشل باشله به نام در کشور برای خودداری از نقض حقوق اساسی “تحت پوشش استثنایی و یا اقدامات اضطراری.”

“اورژانس قدرت باید سلاح دولت می گردانیدن به سرکوب مخالفان کنترل جمعیت و حتی تداوم وقت خود را در قدرت” او هشدار داد, در بیانیه ای.

“آنها باید مورد استفاده قرار گیرد به طور موثر مقابله با این بیماری همه گیر — نه چیزی بیشتر.”

نظرات خود را پس از بیش از 200 ، 000 نفر در جریان همه گیر و نزدیک به سه میلیون نفر آلوده شده اند در سراسر جهان توسط این رمان coronavirus پس از آن ظاهر در چین در اواخر سال گذشته.

شیلی با اذعان کرد که کشورهای دارای حق محدود کردن برخی از حقوق برای محافظت از بهداشت عمومی است اما او اصرار داشت که هر گونه محدودیت باید لازم متناسب و غیر تبعیض آمیز و همچنین در مدت زمان محدود.

“شده اند وجود دارد گزارش های متعدد از مناطق مختلف است که پلیس و دیگر نیروهای امنیتی شده اند استفاده بیش از حد و در زمان کشنده زور به مردم را رعایت مستندات و منع رفت و آمد” او گفت: lamenting است که “چنین نقض کرده اند که اغلب علیه مردم متعلق به فقیرترین و آسیب پذیرترین بخش از جمعیت است.”

“تیراندازی بازداشت و یا سوء استفاده از کسی که برای شکستن حکومت نظامی چون آنها به شدت به دنبال مواد غذایی است که به وضوح غیر قابل قبول و غیر قانونی پاسخ.

“بنابراین ساخت آن را دشوار یا خطرناک برای یک زن برای رسیدن به بیمارستان برای زایمان.”

نا معلوم آسیب

“در برخی از موارد مردم در حال مرگ هستند به دلیل نامناسب استفاده از اقدامات شده اند که ظاهرا قرار داده و در جای خود به آنها را ذخیره کنید” باشله گفت.

او همچنین تقبیح دستگیری های گسترده در برخی از کشورها بیش از نقض مقررات به عنوان “هر دو غیر ضروری و نا امن است.”

“زندان ها و زندان ها در معرض خطر محیط و دولت باید تمرکز بر انتشار هر کس می تواند با خیال راحت منتشر شد, نه بازداشت بیشتر مردم است.”

رئیس بخش حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین هشدار داد که تلاش برای مهار خطرناک اطلاعات غلط در اطراف همه گیر شد و در برخی موارد استفاده می شود به عنوان بهانه ای برای سرکوب مشروع آزادی بیان است.

“این مهم است که برای مقابله با اطلاعات غلط اما خاموش کردن رایگان تبادل ایده ها و اطلاعات نه تنها نقض حقوق, اما آن را نیز تضعیف می کند اعتماد” او گفت:.

“تضعیف حقوق مانند آزادی بیان ممکن است فراموش نا معلوم آسیب به تلاش برای مهار COVID-19 و مهلک اجتماعی و اقتصادی اثرات جانبی” او هشدار داد.

شیلی نیز اصرار داشت که هر گونه استثنایی اقدامات و یا دولت شرایط اضطراری معرفی شده در نام مبارزه با COVID-19 باید موضوع مناسب پارلمانی قضایی و نظارت برای جلوگیری از سوء استفاده.

“اگر حکومت قانون است نه تایید و سپس اضطراری برای بهداشت عمومی در خطر تبدیل شدن به یک حقوق بشر فاجعه با اثرات منفی که طولانی خواهد شد outlast همه گیر خود را,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de