ویکو ستو: Pasig مدارس استفاده خواهد کرد ‘sablay’ به جای جبه در graduations

PASIG MAYOR. Vico Sotto poses with students at one of Pasig's public schools on his 100th day in office in October 2019. File photo by Lisa Marie David/Rappler

پسیگ شهردار. ویکو ستو با دانش آموزان در یکی از پسیگ مدارس دولتی در 100 روز در اکتبر 2019. فایل عکس با لیزا ماری دیوید/Rappler

مانیل فیلیپین — در این سال فارغ التحصیلان پسیگ مدارس دولتی خواهد مارس سنتی sablay پرتاب شده در سراسر سینه خود را به جای قدیمی جبه شهر شهردار ویکو ستو اعلام کرد در پنج شنبه, فوریه 20.

با این پسیگ طول می کشد یک گام جلوتر از وزارت آموزش و پرورش که پیش از آن گفته است که با توجه به تغییر به sablayشبیه به آنچه در دانشگاه فیلیپین تمرین است در شروع تمرینات از سال 1990 است.

این sablay است سست بافته شده لباس پوشیده مورب در یک شانه پس از آن ساخته شده به چسبیدن به اطراف در مقابل هیپ مانند ارسی یا ساری. آن را نشات گرفته از بومی فیلیپینی که استفاده می شود به آنها را می پوشند در موارد مهم.

جبه در ضمن یک جریان ردا همسان با یک مربع-کلاه حصيري با منگوله – غربی جزء اصلی در مراسم فارغ التحصیلی.

“نق نقو usap نا کامی ng mga pampublikong paaralan dito sa پسیگ, در ملا sa ‘toga,’ du n na rin کامی sa ‘sablay,'” ستو گفت: در یک صدای جیر جیر.

(من صحبت با مدارس عمومی در اینجا در پسیگ و از “رداء” ما همچنین قصد داریم برای “sablay.”)

SABLAY. University of the Philippines students wearing the sablay during their graduation rites in June 2019. File photo by Jire Carreon/Rappler

SABLAY. دانشگاه فیلیپین دانش آموزان با پوشیدن sablay در مراسم فارغ التحصیلی خود را در ماه ژوئن 2019. فایل عکس Jire Carreon/Rappler

“Bukod sa mas Pilipino ito pareho lang ang gagastusin ng LGU, pero maiuuwi nila ito pagkatapos ng فارغ التحصیلی!” ستو اضافه شده است.

(علاوه بر [این sablay] که بیشتر فیلیپینی, دولت های محلی واحد به پایان خواهد رسید تا هزینه فقط به همان اندازه بر روی آنها اما فارغ التحصیلان قادر خواهد بود به آنها را پس از فارغ التحصیلی!)

با همان قیمت یکی تنها می تواند اجاره و خرید یک جبه شهردار اشاره کرد.

اصلاحات در آموزش و پرورش

ستو را آغاز کرده است چندین اصلاحات در پسیگ را در سیستم آموزش و پرورش.

پس از تغییر نام این شهر برنامه کمک هزینه تحصیلی به آن را غیر سیاسی او تغییر سیستم ارزیابی محققان عملکرد برای تشویق بیشتر فعالیت های آموزشی به جای حضور در سالن شهرستان, حوادث.

از بیش از 11,000 دانشمندان قبل از خود اصطلاح ستو افزایش فهرستی به 13,000 دانشمندان برای سال 2019 تا 2020. پسیگ انتظار به ثبت نام برخی از 16,000 محققان در مدت این سال است.

هفته گذشته ستو تایید نقدی انگیزه برای این شهر افتخار دانش آموزان: به P1 500 برای کسانی که در ابتدایی و تا P3 000 برای دانش آموزان.

ستو همچنین ترغیب دانش آموزان به ویژه کسانی که در کالج به درگیر شدن در دولت های محلی امور به خصوص در حال اجرا در سیستم مدارس دولتی. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im