استقبال آمریکا از رهبران آسه آن’ تماس برای حل و فصل دریای چین جنوبی حوادث در خط با قوانین بین المللی

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo به استقبال جنوب شرق آسیا رهبران اصرار در یک اجلاس منطقه ای برای حل و فصل اختلافات با چین در دریای چین جنوبی در خط با قوانین بین المللی است.

“چین نمی تواند اجازه داده می شود برای درمان SCS [دریای چین جنوبی] به عنوان امپراتوری دریایی خود را. ما باید بیشتر برای گفتن در مورد این موضوع به زودی” Pompeo گفت: در صدای جیر جیر.

ویتنام و فیلیپین هشدار داد در یک نشست برگزار شده در تاریخ 26 ژوئن رشد ناامنی در جنوب شرق آسیا میان مشاهدات که چین پله تا فعالیت خود را در مناقشه دریای چین جنوبی در طول COVID-19 بیماری همه گیر.

همه شرکت کنندگان از انجمن جنوب شرق آسیا (ASEAN) نشست تاکید کرد در یک بیانیه مشترک که منطقه ای و جهانی مسائل باید حل شود مطابق با “بر اساس قوانین منطقه ای و بین المللی به منظور لنگر در حقوق بین الملل.”

آسه آن کشور گفت که اختلافات باید حل و فصل شود “از طریق مسالمت آمیز” و این که این قطعنامه روند باید با استفاده از حقوقی و دیپلماتیک به معنی “بدون توسل به تهدید یا استفاده از زور است.”

در خصوص اعضای آسه آن مجددا تاکید کرد که “صلح و امنیت و ثبات و امنیت و آزادی ناوبری و پرواز در بالای دریای چین جنوبی” باید حفظ شود با پیوستن به قوانین بین المللی از جمله سازمان ملل متحد کنوانسیون حقوق دریاها (UNCLOS) و همچنین موافقت نامه های چند جانبه و قوانین حاکم بر رفتار در جنوب دریای چین منطقه است.

در این بیانیه همچنین تاکید کرد که دریای چین جنوبی منطقه نباید نظامی است و فعالیت های آن را پیچیده تر و یا تشدید اختلافات نمی تواند انجام شده در این منطقه است.

President Rodrigo Duterte speaks after his arrival in Davao
رئیس جمهور رودریگو Duterte صحبت می کند و در داوائو سیتی فرودگاه بین المللی در شهر داوائو در جنوب فیلیپین, Sep. 8, 2018. (تکیه Daval Jr/فردا نیوز)

رییس جمهور فیلیپین رودریگو Duterte گفت: در سخنرانی خود در این اجلاس که با وجود همه کشورهای منطقه در مبارزه با بحران بهداشت و درمان از COVID-19 همه گیر “نگران کننده حوادث در دریای جنوب چین رخ داده است.”

Duterte به نام بر طرف های درگیر در این حوادث “را به خودداری از تشدید تنش ها و رعایت مسئولیت های تحت قوانین بین المللی [از جمله UNCLOS] … و به تعهدات خود به اسناد بین المللی, [مانند] 2002 اعلامیه در رفتار احزاب در دریای چین جنوبی است.”

“به عنوان کشور هماهنگ کننده آسه آن و چین گفت و گو … ما باید نه از دست دادن بینایی از منافع استراتژیک در [جنوب] چین دریا” Duterte گفت.

“ما متعهد به همکاری نزدیک با کشورهای عضو و چین نسبت به اوایل نتيجه گيری موثر و اساسی رفتاری در جنوب دریای چین,” او اضافه شده است.

چین شده است هل دادن حضور خود را در منحصر به فرد مناطق اقتصادی کشورهای دیگر در حالی که متقاضیان هستند با مشغول مقابله با COVID-19 pandemic, باعث, ایالات متحده آمریکا به چین برای متوقف کردن آن “رفتار قلدری” وجود دارد.

ویتنام اعتراض در ماه آوریل پس از یک چینی گارد ساحلی کشتی منفجر و غرق یک قایق با هشت ماهیگیران کردن Paracel Islands. فیلیپین حمایت ویتنام موقعیت و اعتراض جدید ارضی مناطق اعلام شده توسط رژیم چین در نمونه های زیادی از دریا.

چین گفت که ویتنام ادعا می کند در دریای چین جنوبی هستند “غیرقانونی و محکوم به شکست است.”

این COVID-19 تشدید بیماری همه گیر “چالش های در داخل, سیاسی, اقتصادی, اجتماعی و زیست جهان و در هر منطقه” ویتنام نخست وزیر Nguyen Xuan Phuc گفت: در مراسم افتتاحیه این اجلاس آسه آن برگزار شده بود با تصویری.

“نهادهای بین المللی و قوانین بین المللی هستند که به طور جدی به چالش کشیده” Phuc گفت.

“در حالی که تمام جهان کشیده است نازک در مبارزه با این بیماری همه گیر غیر مسئولانه عمل می کند و در عمل به نقض قوانین بین المللی هنوز هم در حال وقوع موثر بر محیط زیست از امنیت و ثبات در مناطق خاص از جمله در منطقه ما,” او اضافه شده است. او از ارائه جزئیات از موارد نقض.

یک کد رفتاری در دریای چین جنوبی شده است مورد بحث برای سال بین آسه آن و چین با توجه به مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک (CSIS). در سال 2002 توافق بر روی یک nonbinding مجموعه ای از دستورالعمل های شناخته شده به عنوان بیانیه در رفتار احزاب در دریای چین جنوبی است.

اما اندونزی گفت که مذاکرات بیشتر نیاز به هر دو طرف به حضور فیزیکی در یک مکان گزارش جاکارتا پست. بنابراین مذاکرات باید به تعویق افتاد تا زمانی که این وضعیت با COVID-19 بحران را بهبود می بخشد گفت: اندونزی رسمی.

رویترز و آسوشیتد پرس کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *