ما به ارائه به 12 میلیون دلار به گرینلند و باز کردن کنسولگری در آن سرمایه

ایالات متحده باز خواهد شد یک کنسولگری در نوک (گرینلند) پایتخت گرینلند در سال جاری و ارائه $12.1 میلیون دلار در کمک های اقتصادی به این کشور در راستای گسترش حضور خود در قطب شمال منطقه و نیز برای حفاظت از منافع خود در میان رقابت رو به رشد از روسیه و چین است.

“ما … در فرایند تنظیم ما قطب شمال به سیاست های جدید امروز استراتژیک واقعیت” یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت: در این جلسه در آوریل 23, “ما می توانیم انتظار … از قطب شمال به سرعت در حال تغییر سیستم برای ایجاد بیشتر انگیزه برای کرملین و PRC به دنبال برنامه های که برخورد با منافع ایالات متحده و متحدان ما و همکاران.”

دلار 12.1 میلیون بسته کمک های توسعه “در مشورت با پادشاهی دانمارک و دولت گرینلند” با تمرکز بر ترویج “رقابتی و شفاف” سرمایه گذاری و فن آوری های جدید در بخش معدن و انرژی بخش گفت: این مقام. این همچنین شامل یک ظرفیت سازی برنامه با هدف آموزش و پرورش دانشگاه در زمینه گردشگری و مدیریت پایدار زمین و شیلات و همچنین توسعه گردشگری در گرینلند.

این Greenlandic دولت پذیرفته بسته و انتظار دارد که کمک خواهد شد در درجه اول به شکل “مشاوره مشاوره و کمک از کارشناسان ایالات متحده” و شامل مشارکت در موجود ایالات متحده برنامه با توجه به گرینلند در بیانیه دولت.

Newly built apartment buildings are seen on July 28, 2013 in Nuuk, the capital of Greenland. (Photo by (Joe Raedle/Getty Images)
آپارتمان تازه ساخته شده ساختمان ها دیده می شود در نوک (گرینلند) پایتخت گرینلند در جولای 28, 2013. (جو Raedle/گتی ایماژ)

به کنسولگری ایالات متحده در گرینلند است با توجه به باز کردن این تابستان یا بعد از این سال بسته به COVID-19 وضعیت. از آن خواهد شد کارکنان با آمریکا دو افسر و استخدام پنج مردم محلی گفت: این مقام.

گرینلند تاسیس نمایندگی خود را در واشنگتن دی سی در سال 2014 اما ایالات متحده به هر حال نمی دیپلماتیک حضور در گرینلند از سال 1953.

وی کمتر از یک سال پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ابراز علاقه به خرید گرینلند که اخراج شد با گرینلند وزارت امور خارجه و دانمارک نخست وزیر Mette Frederiksen.

“آنها به وضوح عبور از خط” گفت: Karsten Honge عضو پارلمان دانمارک به کمیته امور خارجی سوسیالیستی حزب مردم یک دولت متحد.

“این کاملا بی سابقه است که یک متحد نزدیک تلاش می کند برای ایجاد تفرقه بین گرینلند و دانمارک در این راه” Honge و گفتگو کرد.

با این حال وزیر امور خارجه دانمارک Jeppe Kofod استقبال می گفت گرینلند تا به حال برای سال ها به دنبال آن توسعه اقتصاد کوچک باز به جهان و به دنبال سرمایه گذاری خارجی.

“من فکر می کنم آن را تشویق آن است که ایالات متحده یک همسایه و متحد نزدیک است که ساخت این گرانت” Kofod و گفتگو کرد.

وزارت امور خارجه رسمی را تکذیب کرد واشنگتن تلاش های در نظر گرفته شده برای ایجاد تفرقه و گفت ایالات متحده مشغول به کار بود از نزدیک با دانمارک برای ماه ها در این طرح است.

“من فکر می کنم آنچه که ما در حال انجام در اینجا این است که خوب قدیمی از مد افتاده دیپلماتیک tradecraft طراحی شده به منظور افزایش تعامل ما” این مقام گفت بسته کمک بود و نه “طراحی شده است برای هموار کردن راه برای خرید گرینلند.”

رقابت چین و روسیه

Epoch Times Photo
دو هسته ای-صفحه icebreakers روسیه و Yamal دیده می شود لنگر در Rosatomflot اپراتور از روسیه کشتی یخشکن اتمی ناوگان در یک پایگاه در قطب شمال بندر مورمانسک, روسیه در دسامبر. 11, 2011. (آندره Poronin/فردا نیوز)

هدف جدید آمریکا در قطب شمال استراتژی برای تضمین منافع خود در منطقه قطب شمال و برای اطمینان از امنیت و ثبات در منطقه در صورت گسترش نظامی و اقتصادی حضور از روسیه و چین این مقام وزارت خارجه گفت: در جلسه.

ایالات متحده به رسمیت می شناسد, روسیه منافع مشروع در قطب شمال روسیه به عنوان یک قطب شمال و دولت می خواهد به همکاری با روسیه است اما نگرانی با “نظامی روسیه تجمع” این مقام گفت.

روسیه همچنین اعلام کرد در همان روز یک طرح برای ساخت “قدرتمند ترین در جهان کشتی یخ شکن هسته ای” را به عنوان بخشی از استراتژی قطب شمال اعلام کرد در اوایل سال جاری با توجه به شکستن دفاع. همچنین روسیه خواهد ساخت بیشتر هسته ای, icebreakers و همچنین بهبود زیرساخت ها در آن منطقه قطبی که شامل modernizations از فرودگاه و ساختمان راه آهن و بنادر کشور, گزارش شکستن دفاع.

ایالات متحده دارای دو icebreakers و طرح ساخت شش بیشتر, اما چین نیز در دو گزارش شکستن دفاع.

China Icebreaker
چین کشتی یخشکن Xuelong که voyaged به قطب شمال در Xiamen استان در ژوئن 27, 2010. (STR/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

چین مدعی است که نزدیک قطب شمال دولت و ابراز علاقه خود را در قطب شمال منابع طبیعی و همچنین در توسعه قطب شمال مسیرهای دریایی برای حمل و نقل. با این حال ایالات متحده disapproves این ادعا با توجه به چینی رژیم سرکوبگر و ناعادلانه رفتار است که “اغلب disregards هنجارهای بین المللی آن را به عنوان در دریای چین جنوبی” این مقام گفت. برای مثال چین سعی کردم به اجبار این جزایر فارو به ثبت نام 5G قرارداد با Huawei با تهدید کشور است که این امر رها کردن یک توافقنامه تجارت رسمی اضافه شده است.

در سال 2018 چین اعلام کرد قصد دارد به منظور توسعه یک قطبی جاده ابریشم از طریق دریای شمال به عنوان بخشی از خود را “یک کمربند و یک جاده” (OBOR) ابتکار.

ایالات متحده به همکاری با دیگر قطب شمال متحده از طریق قطب شمال, شورای بین دولتی بدن تاسیس شده در سال 1996 برای هماهنگی توسعه پایدار از قطب شمال. آن را شامل تمام قطب شمال متحده, کانادا, دانمارک, فنلاند, ایسلند, نروژ, روسیه, سوئد, و, ایالات متحده است.

گرینلند منابع طبیعی و اقتصاد

Snow covered mountains rise above the harbor and town of Tasiilaq, Greenland, June 15, 2018. (Lucas Jackson/Reuters)
کوه های پوشیده از برف بالا بندر و شهر Tasiilaq, Greenland 15 ژوئن 2018. (لوکاس جکسون/فردا نیوز)

تحقیقات علمی نشان می دهد که بیش از چهل سال گذشته در قطب شمال یخ قرارداد بسته است. که ممکن است منجر به باز کردن معابر در دریای شمال است که می تواند کوتاه شدن زمان سفر بین آسیا و غرب در حدود سه هفته در نتیجه ایجاد فرصت های بیشتر برای تجارت است.

گرینلند مستقل دانمارکی قلمرو جمعیت تنها 56,000 عمدتا Inuits. آن واقع شده است در subarctic آب و هوا در منطقه و 80 درصد از قلمرو آن است که به طور دائم با یخ پوشیده شده. اقتصاد آن عمدتا بستگی به ماهیگیری که باعث می شود این کشور درآمد و آسیب پذیر به نوسان قیمت کاهش سالانه کمک های مالی از کرون دولت با توجه به گرینلند وب سایت دولت.

Inuit fishermen prepare a net as free-floating ice floats behind at the mouth of the Ilulissat Icefjord during unseasonably warm weather on July 30, 2019 near Ilulissat, Greenland. (Sean Gallup/Getty Images)
Inuit ماهیگیران آماده سازی یک شبکه به صورت رایگان-شناور یخ شناور در پشت در دهان Icefjord Ilulissat در خیلی گرم آب و هوا در نزدیکی Ilulissat گرینلند در جولای 30, 2019. (Sean گالوپ/گتی ایماژ)

عقب نشینی یخ در گرینلند می تواند کشف پتانسیل آن نفت و منابع معدنی که اگر با موفقیت شنود می تواند به طور چشمگیری تغییر این جزیره و اقبال.

در سال های اخیر گرینلند به دنبال یک منبع درآمد اضافی به عنوان یک جایگزین برای آن ماهیگیری سنتی میباشد. آن ساخته شده است تلاش برای توسعه آن معدن و انرژی بخش از طریق جذب سرمایه گذاری خارجی با توجه به گرینلند دولت است.

گرینلند و غنی است و در بسیاری از منابع طبیعی از جمله زغال سنگ سرب و سنگ آهن و روي و عناصر نادر خاکی طلا, سنگ های قیمتی گرانبها پلاتین و اورانیوم. مطالعات نشان می دهد که این کشور نیز ممکن است دارای نفت و گاز.

رویترز و آسوشیتد پرس کمک به این گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de