دوحه: ایالات متحده امضا نقطه عطفی در مقابله با طالبان در شنبه تخمگذاری یک جدول زمانی برای خروج نیروهای نظامی از افغانستان در مدت 14 ماه به عنوان آن را به دنبال خروج از آن طولانی ترین-همیشه در حال جنگ است.

توافق انتظار می رود که منجر به یک گفتگو میان طالبان و دولت کابل است که در صورت موفقیت می تواند در نهایت دیدن پایان دادن به سنگ زنی 18-سال جنگ است.

طالبان جنگنده-تبدیل-dealmaker ملا Bara-dar امضا توافق در کنار واشنگتن مذاکره کننده ارشد زلمای خلیل زاد در طلاکاری یک میز در یک اتاق کنفرانس در هتل دوحه.

این جفت ارز پس از آن دست تکان داد که مردم در اتاق فریاد زد: الله اکبر (خدا بزرگترین است).

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo نگاه به عنوان دو جوهر معامله پس از اصرار شورشیان به “نگه داشتن وعده های خود را برای قطع روابط با القاعده”.

در آستانه امضای رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خواست مردم افغانستان را در آغوش شانس خود را برای یک آینده جدید است.

“اگر طالبان و دولت افغانستان زندگی می کنند تا به این تعهدات ما را قدرتمند مسیر رو به جلو برای پایان دادن به جنگ در افغانستان و آوردن نیروهای ما صفحه اصلی,” او گفت:.

موقعیت دولت افغانستان است که از مطالعه حذف شدند مستقیم آمریکا و طالبان مذاکرات هنوز مشخص نیست و این کشور را فلج کرده است تازه بحران سیاسی در میان اعتراض به نتایج انتخابات.

دوحه توافق فراخوانده شد بیش از یک توفانی سال گفت و گو مشخص شده توسط ناگهانی لغو تلاش مغلوب ساختن پیشی جستن در ماه سپتامبر.

امضای آید پس از یک هفته جزئی بس که عمدتا برگزار شد در سراسر افغانستان با هدف اعتماد سازی بین طرفین متخاصم و نشان طالبان می توانید کنترل نیروهای خود را. ایالات متحده و متحدان آن خواهد شد خروج تمام نیروهای خود را از افغانستان ظرف 14 ماه اگر طالبان رعایت شرایط توافق.

پس از اولیه کاهش نیروهای نظامی به 8,600 در 135 روز شنبه به امضای ایالات متحده و شرکای آن “را تکمیل خروج همه نیروهای باقی مانده در افغانستان” در 14 ماه.

دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ اعلام این توافق به عنوان یک “گام اول برای صلح پایدار”. “راه رسیدن به صلح طولانی و سخت است. ما باید برای شکست اخلال گران وجود دارد هیچ راه آسان برای صلح اما این اولین گام مهم” در نروژی سابق نخست وزیر به خبرنگاران در کابل.

پس از حمله آمریکایی ها که سقوط طالبان پس از 11 سپتامبر 2001 حملات امریکا به صرف بیش از $1 تریلیون دلار در جنگ و بازسازی در افغانستان است. در مورد 2,400 سربازان آمریکایی کشته شده اند همراه با دهها هزار نفر از افغانستان نیروهای طالبان و افغانستان. شورشیان گفت که آنها تا به حال متوقف تمام خصومت شنبه در افتخار از توافق. “پس از معامله است که امروز امضا و مردم ما خوشحال هستند و آن را جشن, ما, متوقف, همه ما عملیات نظامی در سراسر کشور” سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفته است. هر شورشی تعهد به تضمین افغانستان هرگز دوباره مورد استفاده توسط جنبشهای جهادی مانند القاعده و گروه دولت اسلامی به طرح حملات در خارج از کشور خواهد بود کلید را به مقابله به زنده ماندن. طالبان پناه القاعده شد, دلیل اصلی حمله آمریکا پس از 9/11 حملات. این گروه که تا به حال افزایش یافته است به قدرت در 1990s در هرج و مرج و جنگ داخلی رنج می برد سویفت شکست در دست آمریکا و متحدان آن است. آنها عقب نشینی قبل از اینکه دوباره در حال ظهور به رهبری یک شورش مرگبار در برابر دولت جدید در کابل ، پس از پایان مأموریت به پایان رسید و در دسامبر 2014 بخش عمده ای از نیروهای غربی در خارج از کشور, خروج از آن در به طور فزاینده ای در موقعیت مخاطره آمیز. در حالی که افغان ها مشتاق دیدن پایان دادن به خشونت کارشناسان می گویند هر یک آینده نگر سلام بستگی به نتیجه مذاکرات میان طالبان و دولت کابل. اما با رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب عبدالله عبدالله در مواجهه بیش از اعتراض به نتایج انتخابات چند انتظار داریم این جفت ارز در حال حاضر یک جبهه متحد بر خلاف طالبان که پس از آن خواهد شد در یک موقعیت برای گرفتن دست بالا در مذاکرات است. (AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de