واشنگتن—ایالات متحده آمریکا و کنیا در روز پنج شنبه توافق کردند برای راه اندازی مذاکرات است که می تواند منجر به ایالات متحده برای اولین بار دو جانبه ایران با کشورهای جنوب صحرای آفریقا کشور در حال رشد در میان نگرانی آمریکا در مورد چین سرمایه گذاری در سراسر این قاره است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و رییس جمهور کنیا اعلام کرد که قصد شروع رسمی مذاکرات بر سر موافقتنامه تجارت آزاد پس از دیدار در کاخ سفید است.

مغلوب ساختن پیشی جستن به کارگردانی نماینده تجاری ایالات متحده (USTR) رابرت Lighthizer به موضوع رسمی اطلاع رسانی به کنگره در مورد مذاکرات تحت “سریع” تجارت مذاکره قانون است.

“ما بر این باوریم این توافق با کنیا را تکمیل و آفریقا و منطقه ای تلاش ادغام” Lighthizer در بیانیه ای گفت: پیش بینی گسترده ای از حمایت هر دو حزب از کنگره است.

شرق کشور آفریقایی که نیاز به افزایش صادرات برای ایجاد شغل در خانه برای میلیون ها نفر از افراد جوان و تقویت درآمد ارز شاهد افزایش در ایالات متحده گردشگران و رشد سرمایه گذاری توسط شرکت های مانند حروف الفبا, Inc.

کنیاتا گفت یک فروم در آمریکا اتاق بازرگانی کشور بود مشتاق برای تضمین آینده اقتصادی خود را پیش از انقضای آمریکا و آفریقا رشد و فرصت عمل می کنند. این عمل اجازه می دهد تا کشورهای جنوب صحرای آفریقا به صادرات هزاران تن از محصولات به ایالات متحده بدون تعرفه یا سهمیه تا سال 2025 است. هر دو طرف مشتاق بودند به حرکت رو به جلو به سرعت او گفت:.

او گفت: یک تجارت جدید مقابله می تواند کنیا یک hub برای شرکت های ایالات متحده انجام کسب و کار در آفریقا و فراتر از آن reenergizing روابط نزدیک تاسیس در کنیا مبارزه برای استقلال.

“این است که این مشترک ارزش—اعتقاد به آزادی و دموکراسی و سرمایه گذاری است که باعث می شود من معتقدم که ایالات متحده می تواند و باید شریک انتخاب برای قاره آفریقا” کنیاتا گفت.

مایرون درخشان رئیس امور بین المللی برای ایالات متحده در اتاق بازرگانی گفت: کنیا می تواند به عنوان یک کلید دروازه برای شرکت های ایالات متحده به دنبال گسترش در آفریقا است. آمریکا و کنیا تجارت مقدار را به 1 میلیارد دلار در حال حاضر اما می تواند رشد چشمگیری داشته است.

“فقط اعلام توافق است برای رفتن به یک مزیت بزرگ برای کنیا از آنجا که سرمایه گذاران در حال رفتن به شروع به دنبال در کدام کشور است قفل در دسترسی به بازار ایالات متحده گفت:” نیکول Bivens Collinson یک ارشد سابق ایالات متحده تجارت ایران و وکیل با Sandler, تراویس & روزنبرگ.

بتی Maina, کنیا را تعیین تجارت گفت: مقامات ایالات متحده خواهد سفر به کنیا, در مارس و کنیاتا امیدوار به تکمیل معامله تجارت در عرض دو سال.

USTR گفت: جلسه قبلا تاسیس ایالات متحده–کنیا تجارت و سرمایه گذاری گروه کاری نیز منجر به کنیا تصویب قوانین جدید ایمنی مواد غذایی پروتکل است که اجازه می دهد تولید کنندگان گندم در واشنگتن ایالت اورگن و آیداهو دسترسی به کنیا $470 میلیون گندم در بازار برای اولین بار در بیش از یک دهه.

این USTR گفت: این امر نشر اهداف آمریکا برای مذاکرات 30 روز قبل از آنها آغاز خواهد شد.

توسط Andrea Shalal

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de