وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo بازدید ازبکستان در فوریه.3 به بحث توسعه سرمایه گذاری در آمریکا در آسیای مرکزی کشور همراه با همکاری در علم و تکنولوژی و آموزش در زمینه های.

در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با Pompeo, ازبکستان, وزیر خارجه عبدالعزیز Kamilov ابراز علاقمندی کشورش در ایجاد پروژه های سرمایه گذاری مشترک با ایالات متحده کسب و کار.

Pompeo بر اهمیت تقویت حاکمیت قانون به عنوان یک پیش نیاز برای جذب سرمایه گذاری خارجی است که به نوبه خود ایجاد شغل و رفاه برای ازبک ها. او مورد بحث با Kamilov راه برای رسیدن به آن است.

Pompeo گفت که ایالات متحده به رسمیت شناخته شده پیشرفت قابل توجهی ساخته شده توسط ازبکستان بیش از سه سال گذشته در احترام به “حقوق بشر و آزادی مذهبی انحلال کار اجباری و کار کودکان و ایجاد شرایط برای آزادی بیان.” او به خصوص در مورد پیشرفت کشور به دست آورد با توجه به آزادی مذهبی. “که در آن آزادی مذهبی محافظت شده است, صلح و رفاه شکوفا” Pompeo گفت.

همکاری میان دو کشور وارد یک دوره جدید بر Uzbekistani جمهور Shavkat Mirziyoyev جلسه با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در کاخ سفید در سال 2018 است. ازبکستان امضا بیش از 20 عمده معاملات کسب و کار با شرکت های آمریکایی در سال 2018 خواهد بود که مبلغ 4.8 میلیارد دلار بر اجرای کامل. در حال حاضر کل سرمایه گذاری در آمریکا در ازبکستان بیش از $1 میلیارد. این سرمایه گذاری “را ایجاد هزاران شغل در هر دو ایالات متحده و ازبکستان” با توجه به بیانیه.

“در سال 2019 ما متعهد نزدیک به 100 میلیون دلار برای تقویت حاکمیت قانون آموزش و پرورش, آموزش زبان انگلیسی, حمایت از کسب و کارهای کوچک و کارآفرینان و دیگر اشکال کمک” Pompeo گفت. ایالات متحده “ارتکاب انتظار کنگره تصویب $1 میلیون نفر از کمک های فنی برای کمک به ازبکستان توسعه آن در بازارهای سرمایه,” او اضافه شده است.

به منظور گسترش همکاری های اقتصادی ازبکستان نیاز به ادامه خصوصی سازی اصلاحات نظارتی تقویت حاکمیت قانون و پیوستن به سازمان تجارت جهانی.

ایالات متحده فراهم می کند کمک های مالی به ازبکستان, آموزش و پرورش, طرح, “English Speaking ملت” فراهم می کند که زبان انگلیسی آموزش زبان و نوآورانه دانشگاه مشارکت, تسهیل, دانش آموزان, معلمان حرفه ای و فارغ التحصیلان مبادلات بین دو کشور. در سال 2018 ایالات متحده تاسیس آسیای مرکزی دانشگاه مشارکت برنامه (UniCEN) که شامل بیش از 70 آسیای مرکزی دانشگاه.

هر دو امور خارجه ستاد توافق کردند که آنها هنوز هم نیاز به پیدا کردن راه حل برای مسائل است که آنها را مخالف و چه در گذشته.

Pompeo همچنین صحبت با رئیس جمهور Mirziyoyev در طول سفر خود به ازبکستان در فوریه.3.

Hawa Alam Nuristani, chief of Election Commission of Afghanistan
حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان, مرکز, برگ, پس از یک کنفرانس مطبوعاتی در کمیسیون مستقل انتخابات در کابل, افغانستان, یکشنبه آذر. 22, 2019. (Rahmat Gul/AP)

همکاری با یکدیگر برای صلح در افغانستان

ایالات متحده و ازبکستان به اشتراک گذاری یک موضع مشترک در مورد امنیت در منطقه است. Pompeo و Kamilov توافق به کار سخت تر در دستیابی به قطعه در افغانستان با وجود تهدیدات و چالش ها مانع روند صلح است. Pompeo اعلام کرد که “ایالات متحده ارائه خواهد شد یک میلیون دلار کمک به افزایش تجارت و اتصال بین ازبکستان و افغانستان” که یک اثر مثبت بر کل منطقه آسیای مرکزی.

Pompeo ستایش ازبکستان برای تقویت ثبات در منطقه از طریق ارتباط آن با افغانستان که شامل “روابط تجاری و امنیت و روابط آن چیزهایی است که کراوات افغانستان” و همچنین از طریق حمایت از سیاست آمریکا در افغانستان و حکومت وحدت ملی به عنوان برگ برنده طرح “کاهش حضور امریکایی ها در افغانستان است.”

Kamilov گفت که کشورش به طور فعال درگیر در افغانستان صلح آمیز روند “از آنجا که آن را لمس در زندگی ما و منافع ملی و منافع امنیت از دولت ما.” ازبکستان به عنوان کشور همسایه افغانستان بسیار با ارزش سیاست های ایالات متحده در افغانستان به دلیل حضور امریکا در افغانستان “است که یک عامل تثبیت کننده وضعیت و مانع فشار تروریسم و افراط گرایی و افراط گرایی … [و همچنین] قاچاق مواد مخدر و جرم و جنایت و دیگر چالش های جدی و تهدید.”

ازبکستان همکاری نزدیک با ایالات متحده برای حفظ امنیت در مرز با افغانستان “برای جلوگیری از حرکت تروریست خارجی, مبارزان, مبارزه با مواد مخدر قاچاقچیان و دیگر عناصر جنایی در حالی که ترویج مشروع جریان از مردم و کالا” بیانیه ای می گوید. در سال 2018 ایالات متحده تعیین شده $2.2 میلیون دلار برای حمایت از این تلاش است.

نگرانی با سرمایه گذاری چینی

هنگام پاسخ به سوال خبرنگار در مورد اینکه آیا کشورهای آسیای مرکزی باید نگران “در مورد سرمایه گذاری چین, چینی, نفوذ, به خصوص 5G در Huawei و 5G شبکه” با توجه به نزدیکی به چین Pompeo گفت که شرکت های آمریکایی سرمایه گذاری در ازبکستان آمده برای ایجاد ثروت و فرصت ها و مشاغل برای ازبک ها اطاعت از قانون محلی نیست موجب آلودگی محیط زیست و حمایت از ازبکستان حاکمیت. رشد اقتصادی و تولید ثروت از طریق این فرایند ایجاد فرصت برای ازبک ها به سرمایه گذاری در اقتصاد آمریکا خواهد شد که بیشتر افزایش ثروت هر دو کشور است.

Pompeo گفت: ایالات متحده سرمایه گذاری در ازبکستان در پاسخ به آن “تقاضا برای استقلال و حاکمیت ملی” و اضافه کرد که “زمانی که کشورهای دیگر می آیند به شرکت در این کشورها اگر آنها شرکت توسط همان کسانی که مجموعه ای از قوانین از شفافیت و باز بودن واقعی انجام معاملات در بازار ندارد و دولت با حمایت سیاسی رانده معاملات ما خوش آمدید که رقابت در هر نقطه در جهان است.”

Kamilov گفت: در پاسخ به این سوال که ازبکستان سیاست این است که روابط خوب با کشورهای منطقه.

“ما می خواهیم برای دیدن آسیای مرکزی به عنوان یک منطقه با ثبات و توسعه و رفاه و همکاری و ما را واقعا نمی خواهم به احساس خودمان را نامطلوب پیامدهای سیاسی در رابطه با برخی از رقابت در منطقه ما بین قدرت های بزرگ” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de