ما آژانس را در گزارش آزادی مذهبی باعث داغ تلافی توسط هند

دهلی نو: ایالات متحده کمیسیون آزادی بین المللی مذهبی (USCIRF) به طور خاص به هند در گزارش سالانه خود برای سال 2020 گفته شده است وجود دارد “تیز رو به پایین به نوبه خود” و “زوال” در آزادی مذهبی در هند است. آن توصیه می شود به وزارت امور خارجه آمریکا که به هند تعیین می شود به عنوان یک “کشور از نگرانی های خاص (ک)” همراه با چند نفر دیگر.

خشمگین هند ضربه به عقب در همان زبان گفت آن را رد کرده و “مغرضانه” گزارش و که دهلی نو به نوبه خود با توجه به USCIRF به عنوان یک “سازمان از نگرانی خاص”.

هند همچنین گفت: USCIRF “ارائه اطلاعات نادرست رسیده سطوح جدید”.

این USCIRF تماس خود را یک “مستقل دو حزبی آمریکا در نهاد دولت است که نظارت بر تجزیه و تحلیل و گزارش تهدید به آزادی مذهبی”. آن را توصیه می کند اما مجموعه سیاست وجود دارد و تقریبا هیچ شانسی برای وزارت امور خارجه را به دنبال خواهد داشت سرب خود را در هند است.

در سخنان در هند در حالی که انتشار گزارش خود در روز سه شنبه USCIRF گفته است: “مستند تحولات قابل توجهی در طول سال 2019 از جمله … تیز و رو به پایین به نوبه خود در هند و توصیه هایی به منظور افزایش دولت ایالات متحده را در حمایت از آزادی مذهب یا عقیده در خارج از کشور در سال 2020”.

آن گفت: دولت هند در میان آن دسته از دولت هایی که در تعامل و یا تحمل “سیستماتیک در حال انجام فاحش نقض” آزادی مذهبی.

این کمیسیون گفت: نارندرا ملی هندو دولت “مجاز خشونت علیه اقلیت ها و خانه های خود را از عبادت به ادامه مصونیت از مجازات و نیز درگیر و تحمل تبعیض و تحریک به خشونت است.”

آن را اشاره به دیدگاه توسط خانه وزیر آمیت شاه که پس از ارجاع به بیشتر مهاجران مسلمان به عنوان “موریانه” و به یک قانون تابعیت که باعث شده در سراسر کشور تظاهرات.

آن را نیز برجسته ابطال استقلال کشمیر بود که هند تنها کشور با اکثریت جمعیت مسلمان و اتهامات که پلیس دهلی چشم به اوباش که در حمله به محله های مسلمان در ماه فوریه این سال است.

دهلی نو رسید برگشت و گفت: “ما رد مشاهدات در هند در USCIRF گزارش سالانه. آن مغرضانه و tendentious نظرات خود را در برابر هند جدید نیست. اما به این مناسبت آن ارائه اطلاعات نادرست رسیده سطوح جدید است. از آن شده است و قادر به حمل خود کمیسیون در آن تلاش. ما آن را به عنوان یک سازمان از نگرانی های خاص و درمان آن درآمده است.”

این USCIRF در عین حال گفت: “در سال 2020 سالانه گزارش USCIRF توصیه می کند 14 کشور به وزارت امور خارجه برای تعیین به عنوان “کشورهای نگرانی خاص” (CPCs) از آنجا که دولت خود را در تعامل و یا تحمل “سیستماتیک مداوم نقض فاحش.”

این شامل نه که وزارت امور خارجه تعیین شده به عنوان CPCs در دسامبر 2019—برمه و چین و اریتره و ایران و کره شمالی و پاکستان و عربستان سعودی و تاجیکستان و ترکمنستان و همچنین پنج نفر—هند نیجریه و روسیه و سوریه و ویتنام است.”

هند گرفته شده در USCIRF در حال حاضر دو بار در سالهای اخیر است. در اوایل این ماه در حالی که تاکید بر این که “هیچ تبعیض نژادی در حال انجام است در بیمارستان مدنی بر اساس دین به عنوان روشن توسط دولت گجرات” هند در اواسط ماه مارس متهم USCIRF از “گسترش غلط گزارش” اضافه کردن آن “باید متوقف اضافه کردن رنگ مذهبی به ملی ما هدف از مبارزه با این بیماری همه گیر و منحرف کردن اذهان از بزرگتر تلاش”.

بر اساس برخی از گزارش های رسانه ها این USCIRF تا به حال پس از آن, توییتی از آن است که “در رابطه با گزارش از هندو و مسلمان بیماران جدا به جدا کردن بخش های بیمارستان در گجرات” و این که “این اقدامات تنها برای کمک به افزایش مداوم stigmatisation از مسلمانان در هند و تشدید شایعات نادرست از مسلمانان گسترش Covid19”.

این USCIRF است در اوایل سال جاری نیز انتقادی از دولت هند بیش از شورش در شمال شرقی دهلی نو در ماه فوریه اما دهلی نو تا به حال ضربه به عقب و سپس به عنوان به خوبی و گفت: این USCIRF نظرات “واقع نادرست و گمراه کننده و به نظر می رسد با هدف politicising موضوع”.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de