ما را متهم چین و ایران از سرکوب ‘جزئیات حیاتی’ در میان شیوع کروناویروس

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در فوریه. 25 انتقاد چین و ایران به اتهام پوشش تا موارد جدید کروناویروس و هشدار داد که ممکن است سرکوب از اطلاعات ممکن است مانع واکنش جهانی به شیوع.

“تا به حال چین مجاز خود را—و روزنامه نگاران خارجی و پرسنل پزشکی به صحبت و بررسی آزادانه مقامات چینی و کشورهای دیگر شده اند به مراتب بهتر آماده برای رسیدگی به این چالش” Pompeo خبرنگاران در وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز سه شنبه.

او را متهم حزب کمونیست چین از سانسور و پنهان به شدت مرگبار COVID-19 بیماری در حالی که در محکومیت تصمیم دولت به اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران در هفته گذشته. Pompeo گفت: مطبوعات آزاد بود و نیاز به اطمینان از اطلاعات دقیق در مورد این ویروس این است که در دسترس عموم و پرسنل پزشکی.

“اخراج روزنامه نگاران ما در معرض یک بار دیگر دولت را مسئله ای است که منجر به سارس و در حال حاضر coronavirus یعنی سانسور. آن می تواند عواقب مرگبار” Pompeo گفت.

دهها هزار نفر از مردم در نظر گرفته شده که بیمار با این ویروس اگر چه در خارج از کارشناسان پزشکی را مورد سوال تعدادی از موارد که در حال گزارش شده توسط مقامات چینی بهداشتی.

Pompeo همچنین گفت مقامات ایران باید “حقیقت” در مورد این ویروس در میان نشانه های شیوع بیماری وجود دارد ممکن است به مراتب گسترده تر از رسما اذعان کرد.

CHINA-HEALTH-CORONAVIRUS
پزشکی, اعضای هیات درمان یک بیمار آلوده به COVID-19 coronavirus در ووهان بیمارستان صلیب سرخ در ووهان هوبئی چین در فوریه. 16, 2020. (STR/خبرگزاری گتی ایماژ)

این ویروس باعث می شود که بیماری COVID-19 پدید آمده در شهر ووهان چین در اواخر سال 2019 است و پس از گسترش به ده ها تن از کشورها است. شده است وجود دارد افزایش در تعداد موارد در ایتالیا و ایران به همراه کره جنوبی این هفته در میان کشورهای دیگر. ده ها تن از مردم فوت کرده اند در سراسر جهان در خارج از چین از این ویروس است که باعث می شود یک بیماری است که به ارمغان می آورد علائم شبیه به آنفلوانزا از جمله تب و سردرد و مشکل در تنفس.

ایران در حال حاضر در رتبه دوم بیشترین تعداد مرگ و میر پس از چین است. دولت خود را روز دوشنبه گفت که 12 نفر بودند در سراسر کشور از کروناویروس جدید, رد ادعای مرگ و میر 50 نفر توسط یک نماینده مجلس از شهرستان قم است که در کانون این ویروس در کشور است.

این نماینده مجلس احمد Amirabadi فراهانی و ادعای تلفات قدمت آن به فوریه. 13. ایران برای اولین بار رسما موارد گزارش شده از این ویروس و آن اول مرگ و میر در فوریه. 19.

این گزارش های ضد و نقیضی مطرح شده سوال در مورد دولت ایران را به شفافیت در مورد مقیاس شیوع.

Pompeo گفت که ایالات متحده “عمیقا نگران اطلاعات نشان می دهد که رژیم ایران ممکن است سرکوب اطلاعات حیاتی در مورد شیوع بیماری در آن کشور است.”

Secretary Of State Mike Pompeo Holds Press Briefing At The State Department
وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت می کند به عنوان وزارت امور خارجه سخنگوی مورگان Ortagus گوش در طول یک خبر مطبوعاتی در وزارت امور خارجه در واشنگتن در فوریه. 25, سال 2020 است. (Alex ونگ/گتی ایماژ)

وزیر امور خارجه نظرات محکومیت سازمان ملل آمد و به عنوان رئیس یک ایرانی وزیر بهداشت, ایرج Harirchi که خواست عمومی نمی افتاد در مورد گسترش ویروس آزمایش مثبت برای بیماری خود را.

Harirchi—سر ایران نیروی کار برای جلوگیری از گسترش COVID-19—تایید او آلوده در یک ویدیو به صورت آنلاین پست توسط دولت اجرا Fars News Agency.

“من می خواستم به شما بگویم که من کردم کرونا” گفت: Harirchi با توجه به ترجمه از نگهبان. “من تا به حال یک تب دیروز. آزمون برگشتم مثبت شب گذشته. من جدا شده خودم. فقط چند لحظه پیش به من گفته شد که آزمون نهایی آمد. من شروع به مصرف دارو است. به طور کلی من احساس می کنم خوب است. من فقط کمی احساس خسته ام من تب داشتند و آن را رها خواهد کرد.”

Harirchi دیده می شد پاک کردن پیشانی خود را طی یک کنفرانس مطبوعاتی در فوریه. 24 قبل از او آزمایش مثبت برای ویروس.

تعدادی از عفونت ها در ایران افزایش یافته است به 61 با توجه به آن به وزارت بهداشت. اولین مورد از این ویروس همچنین گزارش شده است در پنج کشور های همسایه از جمله عراق و کویت و عمان و افغانستان با تمام بیماران لینک کلیک کنید برای ایران. برخی از آلوده توسط ویروس سفر به طور مستقیم از یک شهر در ایران که در آن تایید COVID-19 موارد گزارش نشده توسط مقامات.

iraq virus
عراق دانش آموزان توزیع جزوات در مورد کوروناویروس پیشگیری در جنوب عراق در شهر بصره در فوریه. 25, سال 2020 است. (حسین Faleh/خبرگزاری گتی ایماژ)

در پاسخ به این شیوع در ایران, امارات متحده عربی, عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: آن را قطع پروازها به مقصد و از کشور است. امارات متحده عربی به حمل بین المللی امارات و Ethiad و گزارش اشاره کرد که ایرانی ها به شدت وابسته به استفاده از آن فرودگاه است.

iran coronavirus
شهرداری تهران کارگران تمیز کردن یک قطار مترو برای جلوگیری از گسترش COVID-19 بیماری در فوریه. 26, 2020. (Atta Kenare/AFP از طریق گتی ایماژ)

“مراقبت از خود” گفت: Harirchi. “این ویروس است که یک دموکرات ویروس! آن را نمی افتراق بین غنی و فقیر و یا رسمی و nonofficial و هر کسی می تواند آن را دریافت کند.”

Pompeo افزود که اولویت شماره یک است که برای حفاظت از ایالات متحده از گسترش بیشتر این ویروس پس از مورد جدید تایید شد در تعدادی از کشورها این هفته است. مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) در سه شنبه گفت: آمریکایی ها باید آماده برای جامعه گسترش این بیماری است.

آسوشیتد پرس و جک فیلیپس کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im