Unsealed دادگاه سند نشان می دهد N. S. مسلح به نام “بیمار روانی” توسط شاهد می دانستند که او را

یک Nova Scotia قاضی موافقت کرده است به unseal یکی از مدارک ترسیم اطلاعات RCMP استفاده می شود برای به دست آوردن یک حکم جستجو در این تحقیقات به داد و بیداد تیراندازی که منجر به مرگ 22 نفر در ماه گذشته.

مسلح به آتش کشیدند چند خانه از جمله خانه اش در Portapique, N. S. (استیو لارنس/CBC)

یک unsealed جستجو در حکم سند مربوط به نوا اسکوشیا جرم تیراندازی تحقیقات نشان می دهد که پلیس بر این باورند که مسلح بود سوء استفاده پارانوئید در مورد امنیت در خواص و شاهد توصیف او به RCMP به عنوان یک “بیمار روانی.”

داد و بیداد باز شدن بیش از حدود 13 ساعت شروع در جامعه کوچک Portapique شب آوریل 18 و صبح روز بعد در یک ایستگاه گاز در Enfield نزدیک به 100 کیلومتری پس از مسلح بود به ضرب گلوله توسط پلیس. او 22 نفر کشته شدند.

در آوریل 20, عدالت از صلح مجاز RCMP برای جستجو دو فرد مسلح را خواص: کلبه خود را در Portapique جاده ساحلی و دیگر اموال در نزدیکی باغ ساحل درایو است که به عنوان “انبار” در اسناد و مدارک.

به منظور اجازه پلیس برای جستجو در تمام سازه ، outbuildings و وسایل نقلیه در خواص متعلق به 51 ساله گابریل Wortman.

سند نشان می دهد پلیس اطلاعات جمع آوری شده

40-صفحه سند شناخته شده به عنوان اطلاعات برای به دست آوردن یک حکم جستجو (ITO) تشریح پلیس اطلاعات جمع آوری شده در این مورد. متعدد شاهدان گفته پلیس Wortman صحبت در مورد داشتن اسلحه های بسیاری شده بود توهین آمیز به نظر می رسید پارانوئید و این اموال در Portapique مجهز شد بسیاری از تجهیزات امنیتی.

یک شاهد عینی توصیف Wortman به عنوان هوشمند اما “یک بیمار روانی” که به شدت مورد آزار قرار گرفته به عنوان یک کودک و پارانوئید در مورد COVID-19 pandemic, با توجه به بیانیه ای مفصل در این سند است. همان فرد رله که Wortman یک بار تا به حال فروپاشی روانی و نگهداری اسلحه در denturist دفتر به عنوان به خوبی به عنوان خود را Portapique اموال.

این شاهد همچنین پلیس گفت که Wortman “آیا لباس به عنوان یک افسر پلیس و خواهد نقش بازی کند. گابریل به یک کل با یک کلاه و ژاکت و جلیقه.”

در این سند گفته یک شاهد عینی گفت: پلیس Wortman “نبود یک افسر پلیس سرحال و دوست ندارم افسران پلیس و فکر او بهتر از آنها است.”

چند تن از شاهدان پلیس گفت که فرد مسلح به تازگی خریداری 800 دلار ارزش گاز با یک فرد اضافه کرد که آنها باور دارند که او نیز خریداری پروپان بطری. اظهارات متعدد توصیف او به عنوان ثروتمند.

فرد دیگری که تا به حال شناخته شده Wortman و نه سال او را به عنوان توضیح و کنترل پارانوئید.

همان فرد نیز پلیس گفت که آنها تا به حال شنیده Wortman بحث در مورد “خلاص شدن از بدن سوزش و مواد شیمیایی است.” آنها گفتند: او نگه داشته آهک و muriatic acid خود را در زیر عرشه.

اظهارات مطرح شده در سند آزمایش نشده در دادگاه.

سند شامل redactions

Sgt. آنجلا Hawryluk یک 28-سال کهنه نیروی برشمرد اطلاعات او جمع شده بودند برای حمایت از حکم جستجو نرم افزار. این شامل گفتگو با ماموران تحقیق در این مورد و گزارش ها و ایمیل های. در این سند که شامل redactions تشریح اظهارات شاهدان و افرادی که می دانستند مسلح.

عدالت از صلح تایید Hawryluk درخواست که سند مهر و موم شود.

یک Halifax منطقه ای پلیس محقق شده است دیده می شود در یک مجموعه در بالای اقیانوس اطلس پروتز درمانگاه مارس 20, 2020 در Dartmouth, N. S. درمانگاه بود متعلق به مسلح گابریل Wortman. (تیم Krochak/گتی ایماژ)

CBC News یک نرم افزار به unseal پرونده های دادگاه در ماه آوریل در این امید که آنها را ارائه می دهد بینش به آنچه RCMP دانست و در مورد مسلح و زمانی که آنها آگاه شد که اطلاعات.

در یک جلسه در ترورو استانی دادگاه صبح روز سه شنبه قاضی لورل Halfpenny MacQuarrie توافق کردند که به منظور امضای یک اجازه انتشار یکی از ITOs جادوها که محققان شواهد جمع آوری شده به درخواست یک حکم جستجو.

تاج redacted سند پس از مشاوره با RCMP و آژانس خدمات مرزی کانادا است که درگیر در تحقیق و تفحص به دلیل متعدد از سلاح گرم بر این باور هستند که آمده اند از ایالات متحده است.

بیانیه مشترک همسر

این سند شامل خلاصه ای از بیانیه Wortman مشترک-قانون مرد متاهل به پلیس. او به آنها گفت که در شب مارس 18, آنها می خواهم نوشیدنی و FaceTiming دوستان در “انبار” — یک گاراژ با متصل آپارتمان در باغ درایو ساحل اموال.

نام شخص redacted است اما پلیس قبلا گفته Wortman متعهد جدی حمله در 18 آوریل در همسر بدون ازدواج رسمی که جان سالم به در برد حمله را مخفی می کردند و سپس پس از آن اطلاعات به اشتراک گذاشته شده با RCMP. دادگاه سند گفت: شاهد ظهور از جنگل در 6:34 a. m. در مارس 19.

همسر پلیس گفت که او را دیدم Wortman پور accelerant در کلبه و انبار و همچنین در فورد-150 کامیون یک جیپ و فورد Taurus.

یک نمای هوایی از گابریل Wortman در Portapique. (استیو لارنس/CBC)

او گفت: Wortman متعلق به سبک نظامی اسلحه و تا به حال چندین سلاح گرم در صندلی جلو از یکی از وسایل نقلیه او می خواهم طراحی شده به مانند یک RCMP رزمناو در شب مارس 18.

زن شنیده می شود عکس او به عنوان مخفی در جنگل یک شبه و زد به همسایه خانه به 911 تماس بگیرید هنگامی که او ظهور, سند است. او گفت که پلیس Wortman تا به حال شکست تلفن همراه خود را و او نمی تواند دسترسی به هر یک از دیگران.

این سند گفت: پلیس دو سوخته فورد Tauruses یکی در هر یک از Wortman را Portapique خواص.

مرد اما جان سالم به در برد

دادگاه سند نیز ارائه می دهد بینش به حمله دو نفر دیگر که یکی از آنها به ضرب گلوله کشته شد.

در شب مارس 18 جفت به نام 911 و در حالی که هنوز بر روی گوشی سوار به سمت خانه در حال سوختن در Portapique. به محض ورود آنها متوجه آنچه در ظاهر به یک خودروی پلیس پارک شده در خارج. با فرض آن بود که یک افسر گفته آنها نورد پایین پنجره زمانی که خودرو کشیده در کنار آنها است. اما در آن نقطه انسان — که یک شاهد بعد از شناسایی به عنوان Wortman — جیبش یک تفنگ و گلوله در آنها دو یا سه بار.

متوجه می شوند چه اتفاقی می افتد, آنها ducked. یکی از افرادی که در ماشین به ضرب گلوله کشته شد دیگر زخمی نشدم. آنها “sped دور” و واقعی مواجه می شوند RCMP افسران به نام به این منطقه و به آنها گزارش آنچه اتفاق افتاده است. مردی که به ضرب گلوله کشته شد بعد یک گلوله در زیر پیراهن خود را در حالی که او در انتظار یک آمبولانس می رسند.

کمی باقی مانده از Wortman را Portapique خانه پس از او آن را در آتش. (استیو لارنس/CBC)

‘آمده را با دست بالا”

در بیانیه ای به RCMP آشنایی که برای اولین بار ملاقات مسلح هشت سال پیش اشاره کرد که در آنها به نام 911 زمانی که آنها متوجه شدند در صبح روز 19 آوریل که Wortman شد تحت تعقیب پلیس است. حدود 10 تا 15 دقیقه بعد مشخص شده ماشین پلیس نشان داد تا در این آشنایی را در جلوی خانه در Glenholme, N. S. شد Wortman و آنها به نام 911 دوباره.

خیلی از این بیانیه redacted است اما آن را می گوید شاهد گفت: آنها می تواند بشنود یک هلیکوپتر در نزدیکی و در نهایت آنها را شنیده حلقه مفت و آنها فکر Wortman وارد خانه. سپس آنها شنیده کوبیدن بر روی شیشه و کسی گفت: “بیا با دست های خود را تا جبرئیل آمد خود را با دست.”

سپس آنها را با یک تماس و گفت: Wortman نقل مکان کرده بود به سمت جامعه پایین تر Onslow و آنها باید در داخل باقی می ماند.

زمانی که پلیس Wortman در Enfield, N. S. افسران یافت پنج سلاح گرم و یک می توانید از مهمات در سرقت خودرو او در حال رانندگی بود.

RCMP بررسی اسلحه و متوجه آنها شامل یک تفنگ با انتخاب سوئیچ تنظیم به آتش و یک بند شانه. یکی دیگر از تفنگ نیمه اتوماتیک بود و یک دور در اتاق, آیا به عنوان یک تپانچه و صرف پوسته پوسته از هفت تیر یافت شد در ماشین و با توجه به ITO. دوم تپانچه به حال چکش لبه و ایمنی ،

این calibres از سلاح گرم هستند redacted.

Wortman نیز تا به حال Const. هایدی استیونسون 9-mm Smith & Wesson خدمات تپانچه در سرقت خودرو. تفنگ از دست رفته بود دو مجله.

بر اساس RCMP گزارش های صوتی ضبط شده و مصاحبه این است که آنچه ما در مورد آنچه اتفاق افتاده در طول یک فرد مسلح داد و بیداد که در سمت چپ 22 قربانیان مرده است. 7:21

تاج redacting 6 دیگر ITOs

این اسناد گفت که از آنجا که Portapique خواص آسیب دیده بودند توسط آتش RCMP بودند در آوردن یک انسان شناس پزشکی قانونی به جستجو در صحنه های آتش سوزی. این کارشناس درخواست شد در آوریل 20, اما برنامه ریزی معنای آنها نمی رسند از انتاریو تا مارس 26.

آن را هنوز هم روشن نیست که اگر چیزی کشف و ضبط شد از دو Portapique خواص. جستجوی واقعی حکم و همچنین به عنوان یک بازگشت که می تواند طرح چه شواهد کشف و ضبط شده است هنوز رتبهدهی نشده است منتشر شده است.

وجود دارد یکی دیگر از شش جستجو در حکم که فدرال و استانی تاج دادستان در روند redacting در مشاوره با RCMP و CBSA.

بعدی دادگاه در مورد نرم افزار به unseal اسناد تنظیم شده برای 25 مه که نقطه تاج گفت: redactions از شش دیگر ITOs کامل خواهد بود.

چند رسانه های دیگر از جمله CTV, اخبار جهان, جهان, و, پست, Postmedia کانادا, مطبوعات, SaltWire شبکه و هالیفاکس آزما پیوست CBC کاربرد و نیز ارائه شده توسط هالیفاکس وکیل David Coles.

بیشتر داستان بالا

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de