نهایی رقابت: بزرگ J vs El Presidente

LEGENDS. Robert Jaworski and Ramon Fernandez are among Philippine basketball’s larger-than-life personalities. Photo from Robert Jaworski’s Facebook page (@JaworskiOfficial)

افسانه است. رابرت جاورسکی و رامون فرناندز در میان فیلیپین بسکتبال را بزرگ تر از زندگی شخصیت. عکس از رابرت جاورسکی را Facebook page (@JaworskiOfficial)

مانیل فیلیپین – پزوی فیلیپین بسکتبال تعریف شده توسط رقابت بین به همان اندازه همسان تیم که به هم زده تخیل و rabidity از طرفداران فیلیپینی.

اما دیگر وجود دارد رقابت بود که به عنوان شدید به عنوان برخوردهای بین Ateneo آبی عقاب و لا Salle سبز کمانداران به عنوان کاملا پیش بینی شده به عنوان مانیل کلاسیکو بازی بین Barangay گینبرا و ماگنولیا Hotshots و به عنوان گرم به عنوان جنگ بین Crispa Redmanizers و تویوتا Corollas.

آن بود و نه حتی یک رقابت بین تیم ها بلکه بسیار عمومی شکاف بین دو تا از بهترین بازیکنان این کشور تا کنون تولید شده بزرگ “J” رابرت جاورسکی و “ال پرزیدنت” رامون فرناندز.

چیز عجیب و غریب در مورد جاورسکی-فرناندز دشمنی است که دو نفر از آنها با هم بازی برای بیش از یک دهه.

هر دو ستاره شد و بخشی از تیم ملی که موفق به کسب طلا در سال 1973 کنفدراسیون بسکتبال آسیا (ABC) به پایان رسید 4 در بازی های آسیایی و در سال 1974 قهرمانی جهان.

آنها همچنین هم تیمی های تحت کوماتسو ستاره های دنباله دار بنر در مانیل صنعتی و تجاری ورزشی انجمن (MICAA) قبل از آنها پیوست فیلیپین بسکتبال (PBA) به عنوان اعضای تویوتا حق رای دادن.

جاورسکی و فرناندز شد محبوب ترین بازیکن در دو دهه اول PBA. خود سبک های بازی و شخصیت ها بودند که به ظاهر در همان قالب کاریزماتیک آمار و ارقام و بیان و صریح رهبران که نمایش تمام اطراف درخشندگی و هم تیمی های خود را بهتر است.

رهبر بلامنازع

قبل از راسل وستبروک و لوکا Doncic آغاز شده حذف سه گانه-دونفره در NBA بزرگ J و همین رامون در حال حاضر در حال انجام همان در صحنه های محلی به طور منظم.

در سال 1978 پس از آن 32 ساله جاورسکی به طور متوسط 20 امتیاز 12 کمک و تقریبا 9 ریباند یک بازی بود و روشن انتخاب به عنوان PBA با ارزش ترین بازیکن.

در همین رامون اولین پست-تویوتا نجومی در سال 1984 او برنده دوم جایزه MVP پس از به طور متوسط 27.8 نقاط 11.17 تخته و 9.92 کمک می کند. او همچنین normed 2.09 بلوک و 1.53 دزد در 40 دقیقه از بازی در هر بازی.

جاورسکی شد و در حال حاضر 29 ساله هنگامی که PBA آغاز شده در سال 1975. فرناندز, از سوی دیگر, بود, خام, نی, نازک, مرکز که تنها 21 سال سن دارد.

جاورسکی شد بی چون و چرای رهبر تویوتا در اوایل سال PBA. باشگاه موفق به کسب 7 عنوان در لیگ اول 7 فصل است.

در سال 1982 جاورسکی از دست رفته تقریبا نیمی از فصل را به دلیل آسیب کشاله ران. این منجر به ظهور یک فرمانده حضور در تویوتا اتاق قفل در شخص فرناندز.

او به رهبری فوق العاده Corollas به دو عنوان – تقویت فیلیپینی کنفرانس با واردات دانی ری Koonce (جایگزینی برای آرنولد Dugger) که در آن آنها را شکست داد و سن میگوئل بود که رهبری نورمن سیاه و کفش کنفرانس با واردات Koonce و اندرو زمینه های است که آنها را دیدم رفت و برگشت Gilbey را Gin.

فرناندز برنده است که فصل اول خود را در 4 MVP غنائم.

سال 1982 فصل تا به حال پیامدهای جدی در پویایی تویوتا سازمان است. مشهور بسکتبال مورخ Jay P. Mercado بازگو کرد: “فرناندز با موفقیت طی جاورسکی غیاب او تیم جدید آلفا سگ.

“هنگامی که جاورسکی بازگشت بدیهی است که او می خواست به آن نقطه بازگشت. اما فرناندز در حال حاضر این تیم را بهترین بازیکن.”

قدرت مبارزه

در سال 1983 Mercado گفت: تویوتا به سادگی درون منفجر. آن را ثبت ضعیف 18-27 رکورد سال است. این ballclub شکست خورده برای اولین بار به فینال هر یک از 3 همایش.

در حال حاضر وجود دارد نهفته البته unpronounced مبارزه قدرت بین فرناندز بود که شروع به ایجاد خود را به عنوان بهترین بازیکن در لیگ و جاورسکی که ظاهرا هم نمی بینم چشم به چشم با تویوتا مدیر تیم جک رودریگز.

سال بعد تویوتا تیم ملی فروخته شد قفل انبار و هر بشکه به آسیا آبجوسازی است که در حال برنامه ریزی برای ساخت تیم خود, آبجو, Hausen, در اطراف فرناندز به عنوان حق رای دادن بازیکن.

جاورسکی و Arnaiz حاضر به حرکت به آبجو Hausen آنها به عنوان اعتراض به عدم شفافیت در فروش تویوتا حق رای دادن یک معامله توصیف Arnaiz که تحت درمان با بازیکنان به عنوان “por کیلو.” این دو را به جای پیوستن به Gilbey را Gin تحت Palanca ،

تویوتا و Crispa داستان که لنگر لیگ توسعه آن در دهه اول وجود نداشت و بیشتر به عنوان فلورو متعلق به حق رای دادن نیز منحل پس از سال 1984 فصل است.

این مجموعه صحنه را برای رقابت بین جاورسکی و فرناندز به ارث لیگ را در کانون توجه است.

دو درگیر در فیلمهای مرحله نهایی مسابقات در سال 1986 تمام فیلیپینی, best-of-پنج فینال که در آن El Presidente را Tanduay تیم در زمان پایین بزرگ J و گینبرا در 4 بازی.

فرناندز نامگذاری شد بازی مربی لیگ تازه وارد purefoods در در سال 1988 محیط او را در مسیر برخورد با جاورسکی بود که در سال چهارم خود را به عنوان گینبرا بازی مربی.

این اساسا از آغاز مانیل کلاسیکو رقابت به عنوان ما امروز می شناسیم.

دو جوخه های ساخته شده در سال 1988 همه فیلیپینی کنفرانس قهرمانی یک رویای نهایی شامل جاورسکی و گینبرا تیم ملی شناخته شده برای آن خشن و فیزیکی بازی مشخص امثال رودی Distrito دانته Gonzalgo و Loyzaga برادران علیه فرناندز و purefoods در تیم که رژه rookies های آلوین Patrimonio جری Codiñera و جوجو Lastimosa.

جنگ سرد

طرفداران اما محروم از دیدن فرناندز و جاورسکی رفتن در هر یک از دیگر در فینال.

فرناندز benched شد در بازی 2 از قهرمانی در دستور purefoods در مدیریت.

با رهبر خود تنزل به نقش درمانده تماشاگر بقیه سری جوان purefoods در تیم به سادگی نمی تواند قطع با جانباز-لادن در گینبرا تیم ملی در کلاچ به عنوان جاورسکی سربازان برنده بازی 3 و 4 به پرچ تاج 3-1.

فرناندز معامله شد قبل از کنفرانس سوم به سن میگوئل برای Abet Guidaben. El Presidente خواهد نجات خود توسط teaming تا با Samboy Lim, Hector, Calma, بازی, مربی سیاه و واردات مایکل فلپس را به نفع خود برای Beermen تقویت کنفرانس بیش از بابی پارک ها و Shell Rimula.

فرناندز در ادامه به پیروزی چهارمین جایزه MVP این فصل. 42 ساله و جاورسکی هنوز به اندازه کافی خوب را که سال دوم افسانه ای پنج.

این تصور غلط وجود دارد در میان فیلیپینی حلقه علاقه مندان که جنگ سرد بین دو غالب ارقام در PBA تاریخ شروع به گرم شدن زمانی که مربی کودک Dalupan آنها را ساخته لرزش دست ها پس از آنها توطئه در آخرین بازی از سال 1989 همه ستاره بازی که منجر به زنگ اخبار-ضرب و شتم پیروزی توسط جانبازان بیش از Rookies/سال دوم.

حقیقت این است که وجود دارد تلاش برای ترمیم نرده بین آنها حتی قبل از آن با جاورسکی گرفتن ابتکار عمل.

قانع کننده درام

در طول یک سال 1988 تا پایان سال در مراسم اعطای جوایز به میزبانی sportswriters هر دو فرناندز و جاورسکی شد به رسمیت شناخته شده خود را برای موفقیت این فصل.

در حالی که دو تن از آنان به روی صحنه قبول جوایز خود را جاورسکی نزدیک و تبریک فرناندز.

آن را به عنوان اتفاق رخ نداد در برای مشاهده کامل متن و مخاطب تنها چند sportswriters و مهمانان شاهد اولین بار در سال تلخ دشمنان دست تکان داد و رد و بدل تعارفات.

آشتی صرفا سیمانی در سال 1989 PBA All Star Game. زمانی که جاورسکی نامگذاری شد و این مربی برای سال 1990 در بازیهای آسیایی از اولین تیم ملی ساخته شده تا از PBA بازیکنان, بازیکن اول به نام او به تیم ملی شد فرناندز که او نیز منصوب به عنوان کاپیتان تیم.

آورده است که به پایان هر اثر خفیفی از رنگ از دشمنی چپ بین این دو است.

این جاورسکی-فرناندز رقابت هر چند مایه تاسف همچنین بخش عظیمی در رشد PBA در 1980s. از آن ساخته شده به صورت قانع کننده درام و یک انسان علاقه به داستان.

شاید طرفداران و رسانه ها به دنبال پر کردن جای خالی سمت چپ توسط تویوتا و Crispa. داشتن یک تلخ درگیری بین دو بزرگ تر از زندگی شخصیت در جاورسکی و فرناندز کامل اسکریپت برای نگه داشتن طرفداران و مشغول حفظ PBA محبوبیت. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de