ایالات متحده هشدار چین به ‘شر’ coronavirus برای دریا اختلافات

NAVY. This aerial photo taken on January 2, 2017 shows a Chinese navy formation, including the aircraft carrier Liaoning (C), during military drills in the South China Sea. Photo by STR/AFP

نیروی دریایی. این عکس هوایی گرفته شده در ژانویه 2, 2017 نشان می دهد که چینی شکل گیری نیروی دریایی شامل ناو هواپیمابر لیائونینگ (C) در طی آموزش نظامی در دریای چین جنوبی است. عکس خ/AFP

واشنگتن, ایالات متحده آمریکا – ایالات متحده در روز دوشنبه 6 آوریل هشدار داد چین به استفاده از coronavirus همه گیر به اعمال خود در دریای جنوب چین پس از ویتنام گفت: پکن غرق یک کرجی.

در میان جهانی تمرکز بر مبارزه با COVID-19 چین ramped تا خود توصیف ایستگاه تحقیقات و فرود ویژه هواپیماهای نظامی در مناقشه-زیاد دریا با توجه به وزارت امور خارجه. (دفعات بازدید: حقایق سریع: دریای چین جنوبی اختلاف)

“ما از PRC باقی می ماند متمرکز بر حمایت از تلاش های بین المللی برای مبارزه با جهانی همه گیر و برای جلوگیری از سوء استفاده از حواس پرتی و یا آسیب پذیری از کشورهای دیگر به گسترش غیر قانونی خود را ادعا می کند در دریای چین جنوبی” سخنگوی وزارت خارجه مورگان Ortagus در بیانیه ای گفت.

ویتنام گفت: هفته گذشته که آن را تسلیم اعتراض با پکن پس از چینی گارد ساحلی “مانع, منفجر و غرق شده” یک قایق ویتنامی با هشت ماهیگیران در هیئت مدیره در نزدیکی جزایر پاراسل.

ویتنام – که مانند چین و تایوان ادعای حاکمیت بر این جزایر پاراسل اصطلاح در بیانیه وزارت امور خارجه به پکن برای جبران ماهیگیران “به شدت نظم و انضباط” افسران مسئول و جلوگیری از رخدادهای مشابه در آینده است.

ایالات متحده گفت که “به طور جدی نگران” در مورد این قسمت.

“این حادثه در یک رشته طولانی از PRC اقدامات به اعمال غیر قانونی دریایی ادعا و نقطه ضعف آن در جنوب شرق آسیا کشورهای همسایه در دریای چین جنوبی” Ortagus گفت.

ایالات متحده که در حال رشد ارتباط با ویتنام و چین به چالش کشیده شده است ادعا می کند در دریای جنوب چین – یکی از شلوغ ترین آبراه و همچنین به فراوان انرژی ذخایر.

چین در ماه گذشته متهم ایالات متحده از یک بارانی “پس از گفت که ناو McCampbell ناوشکن موشک میره در نزدیکی جزایر پاراسل بدون پکن اجازه.

تنش به شدت افزایش یافته و در سال های اخیر بین چین و ایالات متحده نیز که ادعا کرد که پکن است بی درنگ کنترل SARS-CoV-2 ویروس است که در حال حاضر آلوده بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان است. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im