تحریم های ایالات متحده بلوک ایرانیان از دسترسی به کروناویروس نقشه

در ایران اطلاعات قابل اعتماد در مورد کوروناویروس است در تامین کوتاه مدت. این کشور دارای بیشترین مرگ و میر در خارج از چین با حداقل 66 تایید مرگ. گزارش های ضد و نقیضی نشان می دهد مرگ و میر و تعداد موارد – در حال حاضر رسما در 1,501 – ممکن است به مراتب بالاتر است.

به عنوان ویروس همچنان به گسترش ایرانیان در حال از جان گذشته برای اطلاعات قابل اعتماد. محبوب Wechat نرم افزار پیام و فارسی زبان توییتر, شایعات و اظهارات در حال پرواز است.

در خارج از کشور, یکی از قابل اطمینان ترین منابع یک ویروس ابزار نقشه برداری ساخته شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز که آهنگ در سراسر جهان Covid-19 موارد در زمان واقعی است.

اما در ایران این نقشه در حال حاضر مسدود شده تقریبا تمام کاربران.

در ابتدا شایعه ای پخش شد که در آن دولت ایران مسدود کردن نقشه — تا زمانی که حقوق بشر و آزادی بیان سازمان ماده 19 تایید کرد که نقشه مسدود شده نه توسط ایران اما به دلیل تحریم های ایالات متحده.

ایران اینترنت طرفداران می گویند دسترسی به یک منبع مانند دانشگاه جانز هاپکینز نقشه بسیار مهم در ایران است که در آن اطلاعات دقیق در مورد کوروناویروس است در تامین کوتاه مدت.

“این واقعا وحشتناک” گفت: Arseh Sevom یک محقق دانشگاه آکسفورد در ایران اینترنت مسائل و برنامه افسر در ماده 19. “پلیس در حال دستگیری مردم بدون شفافیت برای به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد شدت ویروس,” او گفت:, و اضافه کرد که عدم دسترسی به اطلاعات کمک به این ویروس به گسترش است. “مردم ایران در حال گرفتن آن را از همه طرف. آنها در حال گرفتن آن از خود دولت است که به وضوح با قرار دادن موانع در جریان آزاد اطلاعات و سپس تحریم آمده و انجام بخشی خود را.”

نقشه توسعه داده شد و توسط نرم افزار ArcGis یک سیستم نقشه برداری نگهداری شده توسط California نرم افزار های شرکت Esri.

با توجه به Esri نقشه به طور خودکار مسدود شده در ایران است که ذکر شده است به عنوان یک “کشور ممنوع” بر روی وب سایت خود را.

“پیش فرض برای خدمات مورد استفاده توسط دانشگاه جانز هاپکینز برای خود Covid-19 نقشه آن مانع از بازدید در کشورهای تحریم شده در ایالات متحده صادرات قوانین” گفت: Esri سخنگوی Jo Ann Pruchniewski یک ایمیل به در.

“هنگامی که این موضوع در گذشته کاربران ما بسیار موفق بوده اند به دست آوردن آمریکا مجوز صادرات برای تلاش های انسان دوستانه و ما خواهد بود خوشحال به حمایت از دانشگاه جانز هاپکینز در انجام,” او اضافه شده است.

دانشگاه جانز هاپکینز گفت: آن کار را به مطمئن شوید که نقشه به طور کامل در دسترس در ایران در آینده نزدیک. “اطلاعات ما نشان می دهد که مردم در ده ها تن از مکان های در ایران مشاهده شده است سایت. اما ما در حال کار با Esri به مطمئن شوید که نقشه به طور کامل در دسترس به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است” گفت: سخنگوی داگلاس Donavan.

هر چند آن تایید شده است که دانشگاه جانز هاپکینز و Esri در حال مسدود کردن نقشه ابزار نیز توسط Amazon Web Services’ ابر پلت فرم است که با آن مواجه انتقاد در گذشته برای مسدود کردن کاربران ایرانی از آپلود به ابر.

Amazon Web Services سخنگوی مت لمبرت تایید در ایمیل فرستاده گفته: “ما نه منبع مسدود کردن دسترسی.”

این نقشه در دسترس نبودن در ایران است و آخرین در یک رشته از موارد که در آن فن آوری خدمات محروم شده اند به عادی ایرانیان به عنوان یک نتیجه از شرکت های فن آوری مطابق با تحریم های ایالات متحده.

“این دولت است که ایجاد یک فرهنگ ترس در اطراف اطلاعات خود را به طور مستقیم در برابر آمریکا ارزش ها و اصول آزادی بیان” گفت: جیلیان یورک مدیر بین المللی آزادی بیان در آزادی الکترونیک پایه و اساس است.

ماه گذشته گزارش دادم که چگونه کاربران ایرانی قادر به پیدا کردن خود را سانسور و تعطیل توسط Instagram. در ضمن سیستم عامل از جمله Github و GoFundMe نیز محروم خدمات خود را به کاربران ایرانی.

در ماه جولای آمریکا نماینده ویژه برای ایران, برایان, قلاب, ساخته شده به نام “استوره در مورد تحریم های ایالات متحده در ایران است.” در تصویری قلاب روشن برای بینندگان ایرانی که قانونگذاران ایالات متحده “باور به شدت در جریان آزاد ارتباطات و اطلاعات” و آمریکا “نه تحریم و سخت افزار و نرم افزار و یا خدمات مربوط به ارتباطات شخصی.”

روز جمعه آمریکا دموکرات نامزد ریاست جمهوری الیزابت وارن در نامه ای به مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به دنبال اطمینان داد که کمک های انسان دوستانه است نه مانع بودن تحریم ها ،

منتقدان استدلال می کنند که شرکت های فن آوری’ overcompliance با تحریم های ایالات متحده کمک می کند تا رژیم ایران را محکم تر کنترل جریان اطلاعات در ایران است. “ایران است نه یک کشور که در آن دسترسی به اطلاعات آزادانه در دسترس است” گفت: امیر رشیدی, یک, ایران, اینترنت, امنیت و حقوق دیجیتال محقق مستقر در نیویورک که برای اولین بار مطرح آگاهی است که این نقشه در دسترس بود در ایران.

رشیدی شده است نظارت بر اینترنت ایران خدمات به عنوان ویروس همچنان به گسترش است. “اینترنت وضعیت واقعا خوب شده است وجود دارد برخی از اختلال در خدمات اینترنت در فوریه,” او گفت:.

در جای دیگر, دانشگاه جانز هاپکینز Covid-19 جهانی مورد نقشه ثابت شده است یک ابزار ارزشمند هر دو به شهروندان و قانونگذاران به طور یکسان. هفته گذشته نقشه داشبورد به طور خلاصه رفت و در سراسر جهان به عنوان یک نتیجه از ترافیک بالا. ایالات متحده امنیت اقدام معاون دبیر کن Cuccinelli سریع پرسیدم است جانز هاپکینز نقشه از coronavirus متوقف شد و کار برای افراد دیگر یا فقط من؟” – Rappler.com

Isobel Cockerell است که یک خبرنگار و فیلمساز با Coda داستان. فارغ التحصیل از دانشگاه کلمبیا مدرسه روزنامه نگاری او همچنین گزارش داد سیمی ایالات متحده آمریکا امروز, Rappler, The Daily Beast, the Huffington Post, و دیگران.

این مقاله شده است چاپ از Coda داستان با اجازه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de