آمریکا ممنوعیت بازدید سریلانکا فرمانده ارتش علیه

BANNED. Sri Lanka's Army chief Shavendra Silva (R) oversees a military operation to revive abandoned rice paddies, as part of a nationwide effort to improve agricultural productivity, near Colombo on January 14, 2020. Photo by Ishara S. Kodikara/AFP

ممنوع است. سریلانکا فرمانده ارتش Shavendra سیلوا (R) نظارت بر عملیات نظامی به احیای رها شالیزارهای برنج به عنوان بخشی از سراسر کشور تلاش برای بهبود بهره وری کشاورزی در نزدیکی کلمبو در 14 ژانویه 2020. عکس Ishara S. Kodikara/AFP

WASHINGTON DC, ایالات متحده آمریکا – ایالات متحده گفت: جمعه, فوریه 14, آن را رد ورود به سریلانکا را فرمانده ارتش بیش از “معتبر” شواهد از نقض حقوق بشر در خونین 2009 آخر به جنگ داخلی.

سپهبد Shavendra سیلوا, انتصاب که در سال گذشته جلب گسترده بین المللی انتقاد خواهد بود فاقد شرایط لازم برای بازدید از ایالات متحده می خواهد با خانواده, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo گفت.

“ادعاهای نقض فاحش حقوق بشر است در برابر Shavendra سیلوا, مستند توسط سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های جدی و معتبر” Pompeo در بیانیه ای گفت.

“ما مصرانه از دولت سریلانکا برای ترویج حقوق بشر پاسخگو افراد مسئول جنایات جنگی و نقض حقوق بشر, پیشبرد اصلاحات بخش امنیتی و رعایت آن تعهدات دیگر به دنبال عدالت و آشتی,” او گفت:.

سیلوا بود افسر فرمانده ارتش بخش در جزیره شمالی جنگ در منطقه در ماه های آخر از حمله نظامی علیه تامیل تایگر ” در سال 2009.

گروه های حقوق بشر می گویند برخی از 40,000 قومی تاميل کشته شدند در جنایات جمعی به عنوان نیروهای دولتی کشف و ضبط سریلانکا را عمدتا تامیل در شمال.

سازمان ملل متحد در یک گزارش به این اتهامات گفت: سیلوا نقش عمده ای در سازماندهی جنایات جنگی است.

2009 توهین آمیز تحویل یک مرگ ضربه به ببرهای تامیل که نزدیک به چهار دهه مبارزه برای یک میهن جداگانه به قتل رسانده بود 100000 نفر و مشخص شد که شورشیان حملات انتحاری خونین.

Pompeo با اینحال گفت که ایالات متحده امیدوار به حفظ امنیت همکاری با سریلانکا است که در سال گذشته با شکوه عید پاک یکشنبه بمب گذاری توسط افراط گرایان اسلامی.

“ما عمیقا ارزش ما همکاری با دولت سریلانکا و دیرینه سنت دموکراتیک ما به اشتراک گذاری با سریلانکا مردم” Pompeo گفت.

سریلانکا پی در پی دولت مقاومت کرده اند خواستار تحقیقات مستقل به رفتار سربازان در طول ماه های آخر جنگ است. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im