استانبول (AP) — یک گروه از فعالان حقوق بشر بودند آماده یکشنبه به آخر اظهارات خود قبل از دفاع یک دادگاه در استانبول دست به دست کردن حکم خود را از نزدیک به تماشای محاکمه به اتهام متعلق به و یا کمک به گروه های تروریستی.

پرونده عفو بین الملل سابق ترکیه رئیس و 10 دیگر فعالان افزایش نگرانی ها در مورد ترکیه درمان مدافعان حقوق بشر و کمک ترش روابط ترکیه با کشورهای اروپایی به ویژه آلمان.

دادگاه می آید یک روز پس از ترکیه دستور دادستان برجسته نیکوکار, Osman کاوالا بازداشت شده به اتهام وابستگی به یک سال 2016 کودتا, فقط ساعت پس از یک دادگاه تبرئه او را با تروریسم مرتبط با اتهامات و دستور آزادی او از زندان پس از 840 روز. دیده بان حقوق بشر به نام تصمیم به دوباره بازداشت کاوالا “کینه جو و بی قانون.”

ده فعالان از جمله سازمان عفو بین الملل ترکیه مدیر ایدیل Eser, آلمانی شهروند پیتر Steudtner و شلغم علی غروی — بازداشت شدند در حمله پلیس در ماه جولای سال 2017, در حالی که حضور در امنیت دیجیتال کارگاه آموزشی در Buyukada جزیره خاموش استانبول. 11th فعال عفو را در سابق ترکیه رئیس تانر Kilic بازداشت شد به طور جداگانه یک ماه قبل در شهر ازمیر. همه متهمان آزاد شده اند در انتظار حکم دادگاه.

ده متهمان به اتهام کمک به سازمان های تروریستی از جمله کردی و جناح چپ نظامیان و شبکه ای led توسط ایالات متحده مبتنی بر روحانی که دولت ترکیه مسئول 2016 کودتا و تعیین شده به عنوان یک گروه تروریستی.

Kilic است که متهم به عضویت در پایگاه فتح الله گولن شبکه. این اتهام بر اساس ادعایی خود را با استفاده از رمزگذاری پیام های تلفن همراه نرم افزار. مقامات می گویند این نرم افزار استفاده شده توسط اعضای گولن شبکه برای برقراری ارتباط با یکدیگر. گولن اتهامات را رد میکند که او مهندسی کودتا تلاش.

تبلیغات

تمام 11 متهمان را رد اتهامات علیه آنها.

“برای عدالت باید انجام شود تمام 11 باید تبرئه” عفو بین الملل در بیانیه ای گفت. “آنها هرگز باید بررسی شده است چه رسد به زندانی و یا تحت پیگرد قانونی قرار.”

آلمان وزارت امور خارجه گفت: آن را از نزدیک مورد در برابر Kilic و “استانبول 10.”

ترکیه بازداشت برخی از 77,000 مردم و اخراج حدود 130.000 نفر دیگر از دولت شغل پس از کودتا. سرکوب در ابتدا راه اندازی شد برای مقابله با اتهام کودتا-پلاتر اما منتقدان می گویند آن بود گسترش یافت و دیگر مخالفان دولت از جمله مدافعان حقوق بشر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de