تونس تصویب دولت پس از ماه ها بن بست

تونس, تونس (AP) — تونس یک دولت جدید در گذشته پس از چهار ماه از این استدلال در میان احزاب رقیب در جوان شمال آفریقا دموکراسی است.

پس از 15 ساعت بحث و تونس پارلمان 129-77 با یک ممتنع به تصویب دولت نخست وزیر Elyes Fakhfakh اوایل پنج شنبه. قبلی تلاش برای تشکیل یک دولت متفاوت نخست وزیر شکست خورده در ماه گذشته.

این حزب اسلامگرای Ennahdha شش وزرا بیش از هر زمان دیگر به دلیل آن در بالا آمد در انتخابات پارلمانی در ماه اکتبر. اما آن را نمی برنده اکثریت و تلاش برای رسیدن به سازش با احزاب دیگر در مورد کسی که باید اجرای دولت است.

رئیس جمهور Kais Saied حال تهدید به انحلال پارلمان و تماس جدید انتخابات اگر آن را نمی تواند توافق بر سر یک دولت جدید است. تونس اتحادیه و رهبران کسب و کار دخالت سازماندهی هفته از شاتل دیپلماسی به سعی کنید به رقیب احزاب به توافق بر یک راه حل سازش.

شش نفر از 30 دولت جدید وزرای زنان هستند و برای اولین بار یک دارای یکی از ارشد ترین مطالب, وزیر دادگستری Thouraya Jeribi.

نخست وزیر گفت که دولت تمرکز خود را بر تقویت اقتصاد دیجیتال و مقابله با بیکاری و افراط گرایی خشونت آمیز. او همچنین می خواهد به مبارزه گسترده سرخوردگی نه سال پس از تونس معترضان سرنگون خود را رهبر خودکامه ساخته شده جدید دموکراسی و انداخته شورش در سراسر منطقه شناخته شده به عنوان بهار عربی.

تبلیغات

“اگر ما را ساخته اند پیشرفت قابل توجهی در راه دموکراسی ما هنوز هم بسیار دور از اجتماعی و اقتصادی, انتقال,” او گفت: نمایندگان مجلس در بحث است.

او اشاره کرد که نزدیک به 1 میلیون نفر جوان, از جمله بیش از 200 ، 000 با مدرک دانشگاهی در حال حاضر بیکار باعث بسیاری به ترک کشور به صورت قانونی یا غیر قانونی — به دنبال یک زندگی بهتر در جای دیگر.

“11 میلیون و تونس باید به کار و رول تا آستین خود را برای ساخت کشور است,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im