Tita Carms: زندگی به عنوان یک ساری-ساری صاحب فروشگاه در طول شیوع کروناویروس

SARI-SARI STORE. Tita Carms' roadside sari-sari store. All photos from Al Lumasag

شهر ساری-ساری فروشگاه. Tita Carms’ کنار جاده ساری-ساری فروشگاه. همه عکس ها از آل Lumasag

مانیل فیلیپین – زمانی که کل جزیره لوزون قرار داده شد در مستند شروع اواسط ماه مارس چندین موسسات تعطیل عملیات خود را. اما ساری-ساری فروشگاه مانند یک متعلق به Tita Carms اجازه داده شد برای باز باقی می ماند.

فروشگاه عمه من کرملیتا دلا روزا یا Tita Carms واقع در کنار جاده و رفتن به شهر مناسب از کلکا, Batangas. او باز کسب و کار در سال 2015 پس از او هابیل به دست آورده پول به اندازه کافی از کار خود در یک شرکت ساخت و ساز در کلکا.

Tita Carms شروع به ساری-ساری فروشگاه برای کسب درآمد برخی از پول اضافی است. در آن زمان فرزندان او لارا و تین بودند در دانشگاه و دبیرستان بود.

فروشگاه خود را در موقعیت استراتژیک قرار دادند او را به میزبان هزاران عرضه – از لوازم اساسی و قهوه از طریق یک تلوان ماشین آلات به خدمات مانند فتوکپی. بسیاری ممکن است فکر می کنم که Tita Carms است “بی ریا” از بحران پس از آن است که هنوز هم کسب و کار به عنوان معمول است. اما در آن طول می کشد مقدار زیادی به نگه داشتن آن رفتن در طول یک بیماری همه گیر. (بخوانید: ‘Sariling diskarte’: سنگین تاثیر مستند در مارپیچ کوچک کسب و کار)

در روزهای دوشنبه Tita Carms خرید محصولات در کلکا بازار برای هر دو صفحه اصلی و فروشگاه خود را. او را به ترک خانه خود را در اوایل صبح از مواد غذایی محدودیت تعداد مشتریان در داخل بر خلاف قبل از زمانی که او می تواند در هر زمان.

دوشنبه نیز تنها بعد Tita Carms’ barangay مجاز به خرید از بازار است. برنامه ریزی انجام شده برای کنترل این حجم از مردم در بازار است.

Tita Carms گفت: یکی به سر کردن اولیه برای جلوگیری از صف های طولانی و به طاس تخته نرد برای اولین بار در اقلام است. او منتظر ساعت تا زمانی که آن را به نوبه خود او را برای ورود به فروشگاه مواد غذایی که در آن او می تواند خرید مقادیر محدودی از کالاهای اساسی – آنهایی که معمولا خریداری شده از فروشگاه خود را. او همچنین میدارد انواع تنقلات و دیگر غیر-ملزومات مانند کنسرو شیر و نوشابه برای فروش در فروشگاه خود را برای برخی از سود فوق العاده.

در پرتو این مستند Tita Carms به کار با بودجه گاهی اوقات رها از موارد غیر ضروری.

“‘Pag ang شامپو pumatak na sa P5.60, hindi ako na bumibili, kahit na ipang-P7 o P7 (اگر شامپو برای فروش P5.60, من آن را خریداری نیست حتی من می توانم آن را برای فروش P7 یا P8),” او گفت:.

قبل از این مستند بسیاری از تامین کنندگان مورد استفاده قرار گیرد به ارائه نان پزشکی و سیگار به او ساری-ساری فروشگاه اما مستند ساخته شده است آن را دشوار برای این تولید کنندگان به ارائه کالاهای خود را. Tita Carms به بازدید از فروشگاه های متعدد به انبار فروشگاه خود را. (بخوانید: با مستندات در محل smalll رستوران نگرانی در مورد شناور ماندن)

او چگونه قیمت کالاها باید شروع به نوسان پس از قرنطینه تحمیل شد مجبور به افزایش قیمت خود را به عنوان به خوبی. با تامین کنندگان با داشتن یک زمان سخت عبور از پست های بازرسی برخی از فروشندگان انتخاب کردن برای دیدار با آنها به جای تحمیل هزینه های اضافی. دیگر فروشندگان افزایش قیمت نیز به دلیل آنها در انحصار عرضه است.

Kainaman ang itinaas ng produkto, paano کو پا ito ibebenta? Mas matindi pa ang بیان na magbenta kaysa sa امین (قیمت محصولات افزایش فوق العاده, چگونه می توانم حتی فروش این ؟ کسانی که در این شهر مناسب فروش در قیمت حتی بالاتر),” او گفت:.

Tita Carms گفت: از آنجا که مستند او شده است خرید سیگار سهام از دوست خود را پس از آن ارزان تر از گرفتن تامین از این کلکا شهر مناسب است.

Ang hirap mamalengke ngayon. Nakakasama ng pakiramdam (آن را دشوار است برای رفتن به بازار در حال حاضر آن را می سازد من احساس ناخوشی),” او گفت: “اما افزود که او در می یابد آرامش در این واقعیت است که او تا او گزینه ای برای خرید از نزدیکی منابع.


با وجود مشکلات منینگ یک ساری-ساری فروشگاه در طول یک بیماری همه گیر Tita Carms همچنان به مراقبت از مشتریان خود را. او نه افزایش قیمت اقلام ضروری مانند شامپو و صابون, حتی اگر این به معنای داشتن یک سود تنها چند centavos. او نیز ارائه می دهد تخفیف به مرز frontliners و ارائه می دهد تلفن همراه در فرقه های کوچک برای همه.

برای Tita Carms خوب ساری-ساری صاحب فروشگاه است نه به سود بزرگ است اما برای خدمت به مشتریان. Aling Nena معتقد است که خدا می خواهد کسی را به بازگشت به آنها را. او را نگه می دارد این چشم انداز حتی اگر او متکی فروشگاه خود را به صندوق کمک به آموزش و پرورش از پسرش تین است که در دریایی در دسمرینس, Cavite.

دخترش لارا در حال حاضر به دست آورده کارشناسی آموزش زبان انگلیسی مدرک.

حتی با شیوع Tita Carms را به دنبال در پوشش نقره ای و خدا را شکر که او هنوز هم می تواند کسب پول کمی است. (بخوانید: فهرست: کمک دولت برای کارگران, کسب و کار متاثر از مستند)

سانا matapos na itong همه گیر para makabalik na sa عادی magkatrabaho na ang tao (من آرزو می کنم که این بیماری همه گیر به پایان خواهد رسید به طوری که ما می توانیم به بازگشت به حالت عادی و مردم می تواند بازگشت به کار),” او گفت:. – Rappler.com

Al Lumasag 19 ساله دانشجوی سال اول است در نظر گرفتن کارشناسی اقتصاد در دانشگاه پلی تکنیک فیلیپین (PUP). او یک مشارکت کننده در این Oikonomus Nexus رسمی انتشار از وزارت اقتصاد در از بین بردن PUP. او ماندن در باتانگا از جامعه پیشرفته قرنطینه تحمیل شد. در حال حاضر او کمک می کند تا در خدمت او ساری-ساری فروشگاه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de