وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo دفاع از مقاومت و پایداری جهان غرب با وجود سوء ظن در اروپا زمانی که در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ در فوریه.15.

بیش از 500 سطح بالا تصمیم گیران از سراسر جهان تشکیل سالانه در کنفرانس امنیتی مونیخ در شهر مونیخ آلمان برای بحث در مورد امنیت بین المللی سیاست ها و آدرس فعلی چالش های امنیتی. در میان شرکت کنندگان سران کشورهای وزرا و نمایندگان پارلمان و رهبران کسب و کار, دانشمندان عالی رتبه اعضای جامعه مدنی.

موضوع اصلی کنفرانس امسال محو شد و “غربی پروژه” پدیده ای به نام “Westlessness” توسط امنیتی مونیخ گزارش سال 2020 رسمی پرایمر برای کنفرانس امسال. در جهان امروز آنچه را که درک شده است به عنوان اساس غرب: لیبرال دموکراسی, حقوق بشر مبتنی بر بازار و اقتصاد و حکومت قانون “است که به طور فزاینده رقابت” است که به نوبه خود به شمار چالش های امنیتی بر اساس این گزارش.

“جهان در حال تبدیل شدن کمتر غربی … غرب به خودی خود ممکن است کمتر غربی بیش از حد” این گزارش می گوید.

موضوع اصلی Pompeo سخنرانی بود “غرب برنده است.”

“کشورهای آزاد هستند به سادگی موفق تر از هر مدل دیگر که سعی شده در تاریخ تمدن. دولت ما احترام به حقوق اساسی بشر آنها پرورش رفاه اقتصادی و آنها ما را همه امن” Pompeo گفت. غرب است و نه فقط محدود به موقعیت جغرافیایی به عنوان “هر ملتی که تصویب یک مدل از احترام به آزادی های فردی رایگان شرکت ملی حاکمیت … [است] بخشی از این ایده از غرب” او توضیح داد.

برای نشان دادن نقطه Pompeo صحبت در مورد بسیاری از پناهندگان که خطر جان خود را برای فرار در droves در سراسر دریا به یونان یا ایتالیا اما نه به ایران یا کوبا. از سوی دیگر برخی از کشورهای آسیایی قادر به خارج شدن از فقر و ظهور به عنوان پیشرو در جهان اقتصاد با آغوش غرب اصول مانند کره جنوبی است که در تضاد کامل با کمونیست حکومت کره شمالی.

Pompeo با تاکید بر قدرت از اقتصاد ایالات متحده با استناد به پایین نرخ بیکاری, افزایش دستمزد و همچنین انعطاف پذیری این کشور در نظام سیاسی.

احترام به حاکمیت ملی و آزادی و دموکراسی هستند و ارزش های حیاتی غرب است که اجازه می دهد آن را به نفع خود Pompeo گفت.

South Korea's Foreign Minister Kang Kyung-wha, U.S. Secretary of State Mike Pompeo and Japan's Foreign Minister Toshimitsu Motegi pose during a trilateral meeting during the 56th Munich Security Conference (MSC) in Munich, southern Germany, February 15, 2020. (Andrew Caballero-Reynolds/Pool via Reuters)
کره جنوبی وزیر امور خارجه Kang Kyung-wha, ایالات متحده, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo و وزیر امور خارجه ژاپن در Toshimitsu متگی مطرح در یک نشست سه جانبه در طول 56 کنفرانس امنیتی مونیخ (کارشناسی ارشد) در شهر مونیخ در جنوب آلمان در فوریه. از 15 سال 2020 است. (اندرو Caballero-رینولدز/استخر کرج)

تعهد ایالات متحده به حمایت از آزادی و حاکمیت

وجود دارد اما کشورهایی که نه احترام به حاکمیت و می تواند تهدیدی برای غرب Pompeo گفت. او ذکر شده است روسیه “در تصرف کریمه و بخش هایی از شرق اوکراین” ایران که حمله عربستان تاسیسات نفتی و نیروهای نظامی در چندین کشور شرق میانه و چین که به “تعدی در منحصر به فرد مناطق اقتصادی ویتنام و فیلیپین و اندونزی” و با استفاده از “شیوه های تجاری غیر منصفانه.”

او به شدت به مخالفت با اظهارات ساخته شده در سال های اخیر توسط رهبران غربی, “سوال تعهد آمریکا به اقیانوس اطلس داد و آمریکا برای رهبری جهان است.” او همچنین به نقل از یک غربی رهبر که گفت: روز قبل از آن “ایالات متحده را رد کرد جامعه بین المللی است.”

در پاسخ Pompeo ارائه نمونه از دخالت ایالات متحده در مبارزه و مقابله با انواع حملات در حاکمیت و آزادی از کشورهای غربی است. ایالات متحده کار کرده است به مقابله و مبارزه با این تهدیدات از طریق تحریم ها و اقدامات نظامی.

ایالات متحده همچنین با اسلحه تهدید یا حمله سازمان ملل—به عنوان مثال اوکراین فراهم می کند و آنها را با کمک های مالی و آموزش. ایالات متحده باعث شده است که مبارزه جهانی برای شکست داعش Pompeo گفت.

ایالات متحده خواست ناتو برای افزایش هزینه های دفاعی به “$400 میلیارد دلار در سال جدید وعده” و به طور فعال شرکت در ناتو مانور نظامی در اروپا ،

“ما در حمایت از ملتهای مستقل. … ما امضا نظامی پروژه با هم یک دفاعی اتحاد” Pompeo گفت.

Pompeo اعلام کرد تعهد ایالات متحده به “ارائه تا 1 میلیارد دلار تامین مالی به اروپای مرکزی و شرقی کشور از سه دریا ابتکار.” هدف این است که “برای آبکاری سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش انرژی برای محافظت از آزادی و دموکراسی در سراسر جهان گفت:” Pompeo.

U.S. President Donald Trump and other leaders attend the Three Seas Initiative Summit of Eastern European countries at the Royal Castle in Warsaw, Poland, on July 6, 2017. (SAUL LOEB/AFP/Getty Images)
رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و دیگر رهبران شرکت در سه دریا ابتکار اجلاس از کشورهای اروپای شرقی در قصر سلطنتی در ورشو لهستان در تاریخ 6 ژوئیه 2017. (Saul لوئب/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

سه دریا ابتکار یک پلت فرم سیاسی در سطح ریاست جمهوری است که جزء 12 اروپای مرکزی و شرقی کشور واقع در میان دریای آدریاتیک دریای بالتیک و سیاه دریاها در تلاش برای ساخت یک شمال-جنوب زیرساخت کریدور اتصال کشورهای این منطقه است.

بیشتر از سه دریا شرکت کنندگان استفاده می شود به بخشی از شرق سابق بلوک کمونیست تحت سلطه اتحاد جماهیر شوروی. بنابراین زیرساخت های خود را نه تنها توسعه نیافته و در مقایسه با غرب اروپا بلکه با تمرکز به طور عمده در ارتباطات در امتداد شرق-غرب محور. این یک مانع عمده ای برای رشد اقتصادی در منطقه است. از نظر انرژی در منطقه باقی مانده وابسته به یک تامین کننده گاز و نفت روسیه است.

شامل سه دریاها طرح پروژه برای ایجاد یک بازار انرژی است که با ارائه تنوع منابع انرژی و تامین کنندگان و یکی از تامین کنندگان انرژی به کشورهای شرکت کننده در این طرح آمریکایی تولید کننده گاز طبیعی مایع (LNG).

رادیو فردا کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de