دیگر همه گیر جهانی خواست برای یادگیری TB درس

پاریس, فرانسه با مرگ و میر افزایش گذشته 300,000 این سال و یک چهارم از بشریت در حال حاضر آلوده این بیماری همه گیر را نشان می دهد هیچ نشانه ای از فروکش آن را به عنوان گسترش نامرئی در سراسر آسیب پذیر جوامع است.

در عین حال بر خلاف رمان coronavirus این بیماری قابل پیشگیری قابل درمان و صد ساله: سل.

به مناسبت-روز کارشناسان هشدار داده سهشنبه, مارس 24 که تعداد مطلق از مردم نهفته سل – که برگ بازماندگان با آسیب ریه دائمی – وسیله اضافی وجود دارد میلیون ها نفر در سطح جهان در معرض COVID-19.

سل نهفته در یکی از 4 نفر بر روی زمین شده است در اطراف برای هزاران سال. هر سال حدود 10 میلیون نفر آلوده; بیش از 1.2 میلیون نفر می میرند.

در حالی که TB اعلام شد اورژانس بهداشت جهانی سازمان بهداشت جهانی در سال 1993 آن را در جهان باقی مانده است شماره یک قاتل های عفونی.

اکثریت قریب به اتفاق سل و مرگ و میر رخ می دهد در میان جمعیت فقیر به معنی این بیماری تا حد زیادی خارج از ذهن سیاستگذاران با وجود آن ویرانگر سالانه تلفات.

کارشناسان گفت که جهانی سیستم های بهداشتی می تواند یاد بگیرند که تعدادی از درس های از مبارزه با سل که یک واکسن وجود دارد و یک تست تشخیصی است که چند دقیقه طول می کشد.

“ما می دانیم چه کار می کند برای مبارزه با COVID-19 از ما تجربه و ابزار ما برای پایان دادن به TB: کنترل عفونت گسترده, تست, تماس, ردیابی” گفت: Jose Luis کاسترو مدیر اجرایی اتحادیه جهانی مبارزه با سل و بیماری های ریوی.

“پیشگیری از هر بیماری نیاز به اراده سیاسی و پیشگیری از باقی مانده بزرگترین ابزار ما به آدرس COVID-19.”

از شنبه 1100 GMT وجود داشته است بیش از 386,350 تایید COVID-19 موارد 16,961 که ثابت کرده اند که کشنده است.

جهان دولت ها گرفته اند بی سابقه ای در زمان صلح و اقدامات سعی کنید به سرعت گسترش یافته است.

چند کشورهای اروپایی اعلام کرده اند کشور گسترده قفل فراز به عنوان به خوبی به عنوان عظیم محرک اقتصادی و حمایت مالی برای کسب و کار و کارگران است.

Grania Brigden TB مدیر در اتحادیه اروپا به خبرگزاری فرانسه گفت که تست ظرفیت بسیار مهم بود که در مقابله با دو بیماری است.

“با TB ما تلاش کرده ایم با تحقیق و توسعه سرمایه گذاری برای دریافت خوب و دقیق ابزار تشخیصی و درمان بهتر اما در واقع ما در حال حاضر وجود دارد,” او گفت:.

“این نشان می دهد که اراده سیاسی وجود دارد چیزهایی که اتفاق می افتد و متاسفانه در TB اراده سیاسی همواره یک موضوع است.”

جهانی جنوبی تهدید

چندین کشور در خط مقدم از TB جنگ در حال دیدن خود را درمان و خدمات تست مختل COVID-19 بیشتر زور زدن سیستم بهداشت و درمان به عنوان اپیدمی گسترش می یابد.

COVID-19 در حال حاضر موثر بر زنجیره تامین از تمام داروها و بسیاری از تجهیزات مورد استفاده در درمان بیماری های عفونی دیگر مانند ماسک صورت و آنتی بیوتیک ها.

وجود دارد به طور خاص نگرانی رو به رشد در میان جهانی سلامت جامعه است که COVID-19 می تواند در خصوص آمار مناطق مانند جنوب صحرای آفریقا و جنوب آسیا که در سیستم بهداشت و درمان در حال محزون می خوانی تحت مجهز برای مقابله با افزایش موارد است.

“افراد مبتلا به سل و HIV و دیگر بیماری های عفونی و همچنین زندانیان مهاجران و مردم در فقر زندگی می کنند خواهد بود و بیشتر در خطر کاهش می یابد و دسترسی به مراقبت های بهداشتی” این اتحادیه در بیانیه ای گفت.

‘حفاظت از مردم در خارج از ما حباب’

از 4,400 افرادی که هر روز از TB حداقل 200 نفر از آنان کودکان هستند.

در حالی که COVID-19 به نظر نمی رسد به علت عوارض جدی در کودکان آنها تصور می شود قابل پخش از این بیماری به افراد مسن است.

Brigden گفت که در حالی که سل در کودکان تا حد زیادی نادیده گرفته شده توسط بهداشت پاسخ آنها رفت و به یادگیری چند درس در کنترل بیماری از آنها.

“ما درک می کنیم که با تمرکز در کودکان یک منطقه کلیدی” او گفت:.

“من امیدوارم که آنچه می آید از این درک است که بهداشت جهانی مهم است و این که ما نیاز به حفاظت از آسیب پذیر و در معرض خطر از مردم در خارج از حباب های خود ما.” – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im