ژنو, سوئیس – سوئیس در روز یکشنبه, فوریه 9 رای دادند به شدت به نفع یک قانون جدید در برابر همجنسگرا ستیزی در یک همه پرسی در برابر مخالفان از پوپولیست های راست گرا که گرایش حزب مردم سوئیس (SVP).

ناقص نتایج نشان داد 60.5% رای به نفع گسترش قوانین موجود در برابر تبعیض و تحریک به نفرت قومی و مذهبی زمینه را شامل گرایش های جنسی.

“این یک روز تاریخی” Mathias Reynard یک نماینده مجلس از حزب سوسیال دموکرات سوئیس که آغاز اصلاحات گفت: سوئیس کانال RTS 1.

“آن را می دهد یک سیگنال است که با شکوه برای همه و برای هر کسی که قربانی تبعیض شده,” او گفت:.

با نتایج 23 از سوئیس 26 استان, ارقام اولیه نشان داد که بالاترین نرخ تصویب شد در ژنو با 76.3% و روستایی استان از اپانزل Innerrhoden, ایالت شویتز و Uri رای داده بودند در برابر.

تغییر تصویب شد توسط پارلمان سوئیس در سال 2018 اما منتقدان بر این باورند که آن را تا پایان سانسور رایگان سخنرانی مجبور کرده بود یک همه پرسی در مورد این موضوع.

‘ارزش های مسیحی’

اریک Bertinat یک SVP محلی قانونگذار در ژنو به خبرگزاری فرانسه گفت قبل از رای که به اعتقاد او قانون بود “بخشی از یک همجنسگرایان طرح حرکت به آرامی به سمت ازدواج و پزشکی تولید مثل کمک” برای زوج های همجنسگرا.

هانس موزر سر کوچک فدرال اتحادیه دموکرات سوئیس (EDU) حزب گفت: ATS news agency: “ما همچنان به نمایندگی از ارزش های مسیحی است.”

همه از سوئیس عمده احزاب به جز SVP بزرگترین نیروی سیاسی در پارلمان حمایت قانون است.

سوئیس یکی از کشورهای اروپای غربی بدون قوانین خاص در برابر همجنسگرا ستیزی.

فعال حقوق Jean-Pierre Sigrist موسس یک انجمن از معلمان گفته بود قبل از همه پرسی که در قانون جدید ممکن است را متوقف کرده اند و او را مورد ضرب و شتم قرار گرفتن در خارج از یک بار در ژنو چهار دهه پیش است.

“و شاید من نمی شده است خندید وقتی که من رفتم به پلیس” 71 ساله گفت: Agence France-Presse, و اضافه کرد که او امیدوار است این اصلاحات کمک خواهد کرد که برای مقابله با یک تجدید حیات عدم تحمل در برابر گی مردم.

Sigrist گفت که او با حمایت از آزادی بیان “اما نه آزادی به می گویند هر چیزی در همه.”

‘هیچ به ویژه حقوق!’

تحت قانون جدید ضد همجنس نظرات ساخته شده در محیط خانواده یا در میان دوستان خواهد بود و نه جرم.

اما عموم بدنام کردن و یا تبعیض آمیز علیه کسی بودن یا تحریک نفرت علیه آن شخص در متن سخنرانی تصاویر و یا حرکات ممنوع خواهد بود.

دولت گفته است که هنوز هم ممکن است به لجوج بحث در مسائلی مانند ازدواج و جدید قانون, ممنوعیت, جوک – اما خاموش-رنگ.

“تحریک به نفرت نیاز به رسیدن به یک سطح معینی از شدت در نظر گرفته شود جنایی در سوئیس” Alexandre Curchod یک رسانه وکیل گفت: Agence France-Presse.

اما او اذعان کرد که وجود دارد می تواند استثنا “اگر آن را می توان نشان داده شده است که تحت پوشش هنری تولید و یا شوخی کسی است که در واقع درگیر شدن در تحریک.”

گی, حقوق فعالان تقسیم شدند بیش از قانون.

یک گروه به نام “نه به ویژه حقوق!” مخالف است و استدلال می کند که جامعه همجنسگرا نیست و نیاز به حمایت خاص. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im