دادگاه عالی کانادا فلسطين ژنتیکی غیر تبعیض قانون

کانادا بالاترین دادگاه با صدور حکم امروز رعایت قانون فدرال جلوگیری از اشخاص ثالث مانند کارفرمایان و شرکت های بیمه از خواستار اطلاعات ژنتیکی از افراد است.

در 5-4 تصمیم دادگاه عالی کانادا تصمیم گرفته است ژنتیکی غیر تبعیض قانون است, قانون اساسی اعمال فدرال قدرت.

در یک پیچ و تاب و عجیب دولت فدرال خود استدلال این قانون می افتد خارج از صلاحیت دولت فدرال است.

در سال 2017, Liberal backbenchers به مبارزه طلبیده دولت به تصویب این قانون لایحه S-201 — بدون حمایت از کابینه معرفی شد پس از آن به عنوان یک خصوصی عضو لایحه توسط سناتور لیبرال جیمز کوان که در حال حاضر بازنشسته شد.

“من فکر می کنم این غیر معمول به حداقل می گویند” گفت: کوان دولت را مخالفت با قانون است.

این قانون با هدف حفاظت از اطلاعات ژنتیکی کانادایی که در غیر این صورت می تواند مجبور به گرفتن یک آزمون ژنتیکی و یا ارائه نتایج به کارفرمایان برای مثال و یا به شرکت های بیمه عمر به عنوان یک وضعیت پوشش.

قضایی درگیری

به عنوان این لایحه که قرار بود از طریق مجلس عوام پس از وزیر دادگستری و دادستان کل جودی Wilson-Omar استدلال آن عبور به استانی و صلاحیت سرزمینی.

جیم کوان سابق لیبرال سناتور, حمایت, خصوصی عضو لایحه. (Fred Chartrand/کانادا مطبوعات)

Wilson-Omar با ارسال نامه به تمام استان ها و ارضی دولت ها درخواست آنها را به وزن در قانون اساسی آن است.

دولت کبک به چالش کشیده قانون بر این اساس است که مقصود آن با حوزه قضایی استان و ارجاع آن به استان دادگاه تجدید نظر.

در سال 2018 که درخواست تجدید نظر دادگاه به اتفاق آرا یافت این قانون خلاف قانون اساسی است چرا که مناسب نیست در چارچوب حقوق کیفری است.

کانادا ائتلاف ژنتیک انصاف به دادگاه تجدید نظر تصمیم به دادگاه بالا.

کوان گفت: مشورت با برخی از مشهورترین کارشناسان قانون اساسی در این کشور — از جمله در اواخر پیتر هاگ که او گفت: به این نتیجه رسیدند که قانون اساسی.

روز بعد از این لایحه دریافت تایید نهایی در مجلس عوام, Wilson-Omar اعلام کرد او می خواست به اشاره این قانون به این کشور به دادگاه عالی.

زمان وزیر دادگستری و دادستان کل دیوید Lametti شخصا رای به نفع این لایحه قبل از او در کابینه است نه تغییر دولت فدرال است ،

قانون اصلاح کار کانادا کد و حقوق بشر کانادا عمل می کنند. این معرفی برای اولین بار در سراسر کشور مجازات در برابر تبعیض ژنتیکی از جمله جریمه نقدی تا مبلغ 1 میلیون و/یا حبس به مدت پنج سال.

این قانون شامل استثنا برای پزشکی و داروسازی و اهداف علمی.

سابق وزیر دادگستری و دادستان کل جودی Wilson-Omar سوال اساسی از قانون است. (بن Nelms/CBC)

“هیچ کس نباید مورد تبعیض چرا که از DNA خود را به دلیل کروموزومی آرایش” گفت: لیبرال MP راب Oliphant از دان ولی وست, Ont., که با حمایت این قانون در مجلس عوام.

مفاهیم می تواند گسترده

آزمایش ژنتیک سر به فلک کشید در محبوبیت همیشه از ژنوم انسان رمزگشایی شد در سال 2003. تست های مورد استفاده برای پیش بینی یک بیمار خطر ابتلا به سرطان و یا بیماری های ارثی, برای مثال, و یا برای طراحی درمان برای ارائه بهترین نتایج.

“این کلید به دقت, پزشکی, personalized medicine” کوان گفت.

لیبرال MP راب Oliphant بود خانه حمایت این قانون است. (Fred Chartrand/کانادا مطبوعات)

Oliphant گفت که او و کوان تشویق شدند به معرفی این قانون توسط متخصصان ژنتیک در بیمارستان SickKids در تورنتو که گزارش شده است که پدر و مادر انتخاب شدند نه به تست های ژنتیکی انجام می شود به خاطر ترس از پیامدهای آینده برای اشتغال و بیمه واجد شرایط بودن.

مارسلا دی ارشد مشاور سیاست در کمیسیون حقوق بشر کانادا گفت: روشن نیست چه پیامدهای شده اند که اگر بالاترین دادگاه در برابر قانون.

“ما بسیار نگران … که این می تواند رول مهم حقوق بشر حمایت و مردم ترک در کانادا در معرض خطر ژنتیکی تبعیض یا بلافاصله یا در آینده” دی گفت: قبل از تصمیم گیری.

“با در نظر گرفتن یک آزمون ژنتیکی است که می تواند زندگی شما را نجات دهد نباید به قیمت از شما نه استخدام و یا ترویج و یا قادر به اتخاذ یک کودک و یا به مسافرت قادر به دریافت بیمه و یا دسترسی به مراقبت از کودکان.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *