دیوان عالی کشور نظر ممنوعیت تشویق Illegals به اقامت در ایالات متحده

واشنگتن—مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خواست دیوان عالی کشور به معکوس یک دادگاه تجدید نظر حکم که زده خلاف قانون اساسی یک قانون مهاجرت است که ساخته شده آن را یک جنایت به مردم را تشویق به آمدن به و یا اقامت غیر قانونی در ایالات متحده است.

شفاهی شنیده شد Feb. 25 در مورد اشاره به عنوان U. s. v. Sineneng-اسمیت.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نفع کاهش غیر قانونی و قانونی مهاجرت نرخ. یک تصمیم ممکن است تحویل در ماه ژوئن به عنوان 2020 انتخابات ریاست جمهوری گرم. دیگر احکام در بحث مهاجرت موارد نیز انتظار می رود.

مورد نگرانی مشاور مهاجرت ساناز Sineneng-اسمیت از سن خوزه, کالیفرنیا یک شهروند ایالات متحده را متهم کرد در سال 2010 توسط دادستان فدرال از فریب بیگانگان غیر قانونی به پرداخت هزینه به فایل بیهوده و بیمعنی برنامه های کاربردی برای ویزا و موجب تشویق آنها را به ماندن در این کشور غیرقانونی. کسب و کار خود را catered به فیلیپینی غیرقانونی در ایالات متحده کار می کرد که در خانه بهداشت و درمان میشه.

Sineneng-اسمیت گفته bilked مشتریان خود را بیش از 3 میلیون دلار توسط آگاهانه پر کردن بیهوده برنامه های کاربردی پس از شرکت در تاریخ 30 آوریل سال 2001 مهلت قانونی برای در حال حاضر از بین رفته برنامه های اجرا شده توسط مقامات اداره مهاجرت که قرار بود منجر به اقامت دائم. او محکوم به 18 ماه حبس.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت استدلال در اسناد دادگاه که قانون “مجازات مناسب برای متهمان که به دنبال غنی سازی توسط incentivizing یا تهیه نقض قوانین مهاجرت توسط بیگانگان که به طور غیرقانونی وارد کنید و یا باقی می ماند” در کشور است.

اما مدنی و آزادی خواهان ادعا می کنند این قانون بسیار گسترده دقت کنید که آن را نقض متمم اول قانون اساسی آزادی بیان حمایت.

قانون فدرال باعث می شود آن را یک جنایت مجازات تا پنج سال حبس برای هر کسی که “تشویق می کند و یا باعث بیگانه برای آمدن به, را وارد کنید و یا اقامت در ایالات متحده, شناخت و یا در بی پروا بی اعتنایی از این واقعیت است که چنین آینده برای ورود یا اقامت و یا خواهد شد در نقض قانون است.” مجازات افزایش می یابد و به حداکثر 10 سال اگر او عمل “به منظور استفاده تجاری یا مالی خصوصی به دست آورید.”

در سال 2013 Sineneng-اسمیت بود محکوم به نقض قانون فدرال با القای یک بیگانه به “come to وارد کنید و یا اقامت” در ایالات متحده است.

یک پنل از 9 مدار دادگاه تجدید نظر پس از آن یافت می شود قانون بود “unconstitutionally overbroad” از آنجا که آن را “جرم مقدار قابل توجهی از محافظت بیان در رابطه با اساسنامه باریک مشروع رفت و برگشت.” قانون “به طور بالقوه جرم کلمات ساده—صحبت یک پسر, یک, همسر, پدر و مادر, یک, دوست, همسایه همکار و دانش آموز یک مشتری—” من شما را تشویق به ماندن در اینجا.'”

در دهان استدلال Sineneng-اسمیت وکیل علامت فلمینگ ارائه شده مشابه حکایات.

“در این قانون کذب است نه یک عنصر است و نه حقیقت یک دفاع. حتی دقیق مشاوره تشویق کسی به ماندن است ممنوع” فلمینگ گفت.

“و به عنوان یک نتیجه, این قانون باعث می شود یک جانی و یک معلم که می گوید به یک مستند نشده که او باید بماند و به دنبال آموزش و پرورش و … به عنوان دولت هنوز هم هرگز رد آن را می سازد یک جانی و یک وکیل که به توصیه یک مستند نشده مشتری است که او را بهترین مسیر برای وضعیت قانونی این است که برای باقی می ماند از لحاظ جسمی در حال حاضر در ایالات متحده است.”

عدالت ساموئل Alito به چالش کشیده فلمینگ پرسیدن چرا “تشویق کسی به باقی می ماند در این کشور غیر قانونی” نمی خواهد واجد شرایط در کلمات دیوان عالی کشور نقطه عطفی 1969 آزادی بیان حاکم در براندنبورگ v. اوهایو به عنوان غیر قانونی و تحریک به “اقدام قریب الوقوع یاغی.”

فلمینگ پاسخ داد که براندنبورگ “تنها اجازه می دهد تا تنظیم تحریک فوری به فعالیت بی قانون و مسلما خشونت lawless فعالیت است.”

Alito پاسخ گفت: “unlawfulness وجود دارد قبل از سخنرانی وجود دارد و در یک nanosecond پس از سخنرانی به پایان رسید و پس از آن قریب الوقوع است.”

معاون وکیل ژنرال اریک Feigin استدلال بی اعتباری قانون خواهد بود بیش از واکنش او به عنوان متهم به حمایت از گروه هایی که در زمینه اچ-of-the-دادگاه دادخواستها در مورد نفاق.

از جمله گروه “تعامل روزانه در فعالیت های آنها ادعا می کنند در حال سرد” توسط قانون فدرال است که مورد مناقشه است.

عدالت Sonia Sotomayor اشاره کرد دولت یک فهرست پیگیریهای من از افراد و سازمان ها ارائه مشاوره حقوقی در مرز جنوبی که ممکن است در صورت پیگرد قانونی تحت قانون.

بنابراین “اگر به شما می گویند این است که هیچ اثر سرما است که دقیق است؟”

قاضی جان رابرتز تعجب با صدای بلند اگر این قانون به مجازات از یک مادر بزرگ که می گوید غیر قانونی-بیگانه نوه “من امیدوارم که شما بماند … من از دست شما.”

عدالت Stephen Breyer پرسید که چه اتفاقی خواهد افتاد به “زن مهمانخانه دار که می گوید به فرد شما همیشه باید یک مکان در اینجا دانستن آن است که فرد به طور غیر قانونی در ایالات متحده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im