اختلاف بین یک مرد میشیگان و اجرای قانون بر استفاده از نیروی بیش از حد در یک مورد هویت اشتباه خواهد بود بررسی توسط دیوان عالی کشور است.

این مورد ناشی از 2014 حادثه که در آن دو undercover مأموران اجرای قانون اشتباه هویت یک و سپس کالج, دانشجو, James King, یک خانه حمله فراری. افسران—گراند رپیدز اداره پلیس کارآگاه تاد آلن و FBI agent داگلاس براون بک—اختصاص داده شده به کار به عنوان اعضای یک دولت-پلیس فدرال نیروی کار که در جستجوی مظنون است.

پادشاه که متناسب با شرح کلی مشکوک متوقف شد توسط ماموران لباس شخصی که عینک خود را از مدالها بر روی تسمه یا طناب در حالی که راه رفتن در نزدیکی یک ایستگاه گاز در گرند رپیدز ، او قادر به تولید هر گونه شناسایی. زمانی که دو افسر شروع به جستجو و حذف کیف پول خود را شاه فکر میکرد که حمله کردند و ساخته شده برای آن را اجرا کنید.

ماموران سپس به دنبال دانش آموز و در نهایت یک نزاع و جدال در گرفت. شاه مدعی است که آلن قرار داده بود او را در یک سبد که باعث شد او را به از دست دادن هوشیاری برای چند ثانیه. در همین حال وزارت دادگستری گفت: پادشاه مبارزه با افسران و خشونت در برابر بازداشت از جمله گاز گرفتن آلن در بازو. به منظور وادار کردن شاه به انتشار خود را نیش می زنند, آلن شروع به مشت زدن دانش آموز در سر و صورت. دستگیری دستگیر شد, در ویدئو توسط رهگذران که به نام پلیس.

شاه بعدها متهم و تبرئه برای مقاومت در برابر دستگیری و آزار افسران. او سپس شکایت کرد دو افسر برای نقض حقوق اساسی خود از جمله غیر منطقی جستجو و تشنج. او همچنین شکایت دولت فدرال تحت فدرال شبه جرم ادعای عمل (FTCA) که waives مستقل ایمنی ایالات متحده در انواع خاصی از دعاوی که در آن یک دولت فدرال نهاد و کارکنان فدرال که در حالی که اقدام در حوزه اشتغال را ناشی از صدمات.

مانع اصلی در این مورد این است که افسران مشغول به کار بودند در یک دولت-پلیس فدرال نیروی کار. کسی که شکایت دولت و یا ماموران اجرای قانون محلی برای استفاده بیش از حد از زور خواهد سو در بخش 1983 ایالات متحده کد (بخش 1983). در ضمن زمانی که تحت پیگرد فدرال مأموران اجرای قانون یک فرد می تواند سعی آوردن یک Bivens ادعا می کنند که به خصوصی شهروندان ضمنی حق شکایت یک افسر فدرال اقدام تحت فدرال قدرت که تا به حال نقض قانون اساسی برای خسارت. دکترین بیرون آمد و از سال 1971 دادگاه عالی مورد Bivens v. شش ناشناخته به نام عوامل است. پادشاه شکایت افسران—یکی بودن محلی و فدرال دیگر تحت هر دو گزینه.

دادگاه منطقه را رد کرد و همه از شاه ادعا می کند از جمله FTCA مورد در برابر دولت فدرال است. دادگاه متوجه شد که پادشاه تا به حال نشان داده نشده است به اندازه کافی حقایق نشان می دهد که ماموران اقدامات می تواند حمایت “liab[ility] به مدعی مطابق با قانون از محل که در آن فعل یا ترک فعل رخ داده است.” دادگاه همچنین نشان داد که آلن بود اقدام به عنوان یک افسر فدرال از این رو است که تنها باعث Bivens ادعا می کنند. دادگاه پس از آن را رد کرد و ادعا می کنند که به عنوان خوبی.

شاه سپس به دادگاه تجدید نظر تصمیم گیری در برابر این دو افسر در ایالات متحده در دادگاه تجدید نظر به 6 مدار اما تصمیم به رها کردن خود FTCA ادعا علیه دولت فدرال است.

قبل از 6 مدار افسران استدلال که دادگاه منطقه را اخراج FTCA مورد در برابر دولت فدرال موجب مقررات تحت FTCA که بلوک های یک شاکی از آوردن بیشتر ادعا می کند در برابر کارکنان دولت مربوط به همان حقایق مورد پس از قضاوت شده ارائه شده بر روی FTCA ادعا می کنند.

6 مدار را رد کرده و افسران استدلال که پادشاه Bivens ادعا خواهد بود مسدود شده به علت قضاوت در FTCA ادعا می کنند. مدار دادگاه نیز برگزار شد که افسران مجاز به واجد شرایط ایمنی—یک دکترین حقوقی است که insulates مقامات دولتی از شکایت به اقدامات انجام شده در ظرفیت رسمی—و remanded مورد ادامه با پادشاه Bivens ادعا می کنند.

وزارت دادگستری و سپس به دادگاه تجدید نظر پرونده به دیوان عالی کشور. پادشاه نیز به دادگاه تجدید نظر به دادگاه عالی درخواست آنها را به نقد و بررسی این که آیا این افسران که در دولت فدرال و نیروهای وظیفه مشترک می تواند شکایت در بخش 1983 به عنوان به خوبی.

دیوان عالی کشور موافقت کردند به شنیدن درخواست دولت (pdf) در روز دوشنبه را تکذیب کرد اما king’s cross-درخواست تجدید نظر (pdf).

موسسه عدالت (IJ) که نشان دهنده پادشاه و مشخص دولت استدلال به عنوان یک “بازی پوسته” گفت: در بیانیه ای پس از بالا تصمیم دادگاه که “تصریح می کند که به سادگی آوردن یک FTCA ادعا است مانند پله در tripwire از بین می برد که خود را قانون اساسی ادعا می کند.”

“ما امیدواریم که این دادگاه را رد درخواست دولت برای یکی دیگر از راه برای محافظت از افسران از قانون اساسی و پاسخگویی” گفت: IJ وکیل پاتریک Jaicomo. “از آنجا که اعضای مشترک دولت فدرال وظیفه نیروهای قدرت در دست دولت و قانون فدرال آنها باید پاسخگو نیست و کمتر زمانی که آنها استفاده از قدرت است که به نقض قانون اساسی است.”

وزارت دادگستری بلافاصله پاسخ به درخواست ما برای اظهار نظر.

دنبال Janita در توییتر: @janitakan

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de