قاهره (AP) — بالا سودان رسمی روز سه شنبه گفت این کشور انتقالی مقامات و گروه های شورشی به توافق دست بیش از سابق خودکامه رئیس جمهور عمر البشیر به دیوان کیفری بین المللی جنایات جنگی از جمله کشتار جمعی در دارفور است.

Al-Bashir که سرنگون شده توسط ارتش در سال گذشته در میان یک قیام است تحت تعقیب دیوان بین المللی لاهه به اتهام جنایت علیه بشریت و نسل کشی مربوط به دارفور جنگ است. پس از او فردی گری در مه, او در زندان بوده است در سودان سرمایه در خرطوم به اتهام فساد و قتل معترضان.

محمد حسن Taishi یک عضو مستقل شورا و دولت ایران گفت: این شورا با موافقت گروه های شورشی در دارفور به دست کسانی که تحت تعقیب دادگاه جنایی بین المللی به صورت عدالت در لاهه.

Al-Taishi نگفت که آنها را انتقال al-Bashir و دیگران می خواستند توسط ICC و دولت انتقالی نیاز به تصویب ICC رم اساسنامه اجازه می دهد تا برای انتقال رئیس جمهور سابق به دادگاه لاهه.

او در صحبت های جدید confernce در سودان جنوبی پایتخت جوبا که در آن دولت و شورشیان مذاکره برای پایان دادن به این کشور در دهه های جنگ داخلی.

در دارفور درگیری شورشیان در میان این سرزمین قومی در آفریقای مرکزی جامعه راه اندازی یک شورش در سال 2003 شکایت از تبعیض و ظلم و ستم عرب تحت سلطه دولت خارطوم. دولت در پاسخ با یک زمین سوخته حمله هوایی بمب گذاری و انداخته Janjaweed. تا به 300,000 نفر کشته و 2.7 میلیون رانده شده از خانه های خود.

همراه با al-Bashir, ICC است تحت تعقیب دو نفر دیگر از سران رژیم او – Abdel-رحیم محمد حسین (ع) بود که در داخل کشور و وزیر دفاع در بسیاری از جنگ و احمد هارون ارشد رئیس جمهور در آن زمان که ماه گذشته نام البشیر برای اجرای حکم کنگره ملی حزب

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de