نیکوزیا, قبرس (AP) — تا-کنون گریزان مقابله به اتحاد دوباره قبرس به معنی پول بیشتر در جیب در دو طرف قومی تقسیم جزیره بانک جهانی و سازمان ملل بودجه گزارش روز دوشنبه گفت:.

ارائه این مطالعه نتایج نویسندگان انریکه aldaz می-کارول و Reena Badiani-Magnusson گفت: یک توافق صلح می تواند افزایش درآمد از یونانی و قبرسی های ترک 7 درصد در یک دهه.

آنها گفت: رشد اقتصادی می تواند علامت اضافی سالانه افزایش 0.4 درصد در جنوب کشور — که در آن در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت نشسته است — و 1.8 درصد در جدایی طلب شمال.

قبرس تقسیم شد در سال 1974 زمانی که ترکیه حمله کرد و پس از کودتای نافرجام توسط حامیان اتحاد با یونان است. تنها از سوی ترکیه به رسمیت می شناسد ترکیه به قبرس و اعلام استقلال در شمال و جنوب برخوردار مزایای کامل از این کشور به عضویت در اتحادیه اروپا.

سازمان ملل متحد مورد حمایت ایران به reunify قبرس به عنوان یک فدراسیون در حال حاضر در یک بن بست و امید برای بازگشت سریع به مذاکرات نگاه کم. آخرین تلاش برای حل و فصل موضوع در بالاترین سطح بود و در سال 2017.

اقتصاد پیش بینی شده است به رشد در این سال 2.9 درصد در جنوب و 1.8% در شمال.

تبلیغات

منافع اقتصادی از یک توافق خواهد بود بیشتر برای قبرسی که درآمد می تواند به 75 درصد است که از قبرسی های یونانی در 10 سال — بیش از 8 درصد اگر بخش باقی مانده است.

دو گفته مقامات انرژی و آب و زیرساخت های حمل و نقل ارتقاء می تواند تولید 1.1 میلیارد یورو ($1.19 میلیارد دلار) از فرصت های سرمایه گذاری در 2-3 سال از الحاق.

یونانی نشین قبرس اقتصادی خروجی می تواند با افزایش 3.4% 2035 از طریق صادرات به ترکیه مانند خدمات مالی حمل و نقل و گردشگری. در همان span ترکیه, قبرس صادرات کالا و خدمات به اتحادیه اروپا می تواند پرش با 12.2 درصد فعلی خود را در تولید ناخالص داخلی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im