Smithfield به بیشتر گیاهان گوشت خوک در میان عفونت ترس

Smithfield غذاهای جهان بزرگترین خوک پردازنده چهارشنبه اعلام کرد آن را خواهد دید آمریکا دو گیاهانی که روند بیکن و ژامبون بیش از COVID-19 عفونت نگرانی.

می آید پس از Smithfield, یک شرکت تابعه تماما متعلق به شرکت چینی WH, گروه, بسته شده, کردن گراز کشتارگاه در Sioux Falls, داکوتای جنوبی پس از ده ها تن از کارگران روزانه شد تست مثبت برای CCP (دیروز), ویروس, معمولا شناخته شده به عنوان رمان coronavirus.

گوشت خوک غول پیکر است که سازندگان: گیاهی است که فرآیندهای بیکن و سوسیس در کوداهی ویسکانسین برای دو هفته با توجه به مارس 15 بیانیه. یک مرکز در شهرستان مارتین میسوری که فرآیندهای مارپیچی و ژامبون دودی نیز نزدیک است.

تعداد کمی از کارکنان در ویسکانسین و میسوری امکانات باید آزمایش مثبت برای این ویروس با توجه به Smithfield. هر دو گیاهان در نزدیکی مناطق که در آن “جامعه گسترش COVID-19 بوده است شایع” این شرکت اعلام کرد.

Epoch Times Photo
یک علامت جاده هدایت ترافیک به Smithfield غذاهای گوشت خوک امکانات پردازش در Smithfield, ویرجینیا, on Oct. 17, 2019. (تام Polansek/فردا نیوز)

آخرین خاموش شدن ناگهانی نشان می دهد اثر دومینو است که می تواند رخ دهد هنگامی که بسته شدن عمده کشتارگاه بر عرضه مواد خام که در حال تبدیل به مواد غذایی برای مصرف کنندگان است.

“بسته شدن ما Martin شهرستان گیاهی است که بخشی از اثر دومینو در جریان است در صنعت ما. آن را برجسته وابستگی و اتصال ما عرضه مواد غذایی و زنجیره ای. کشور ما با برکت فراوان دام منابع اما امکانات پردازش ما تنگنا از زنجیره غذایی ما. بدون گیاهان مانند Sioux Falls, در حال اجرا, دیگر پردازش بیشتر امکانات مانند مارتین شهر نمی تواند عملکرد” گفت: Smithfield مدیر عامل Kenneth سالیوان در یک بیانیه است.

اخیر Epoch Times گزارش بر اساس مصاحبه با سه تن از کارمندان صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن در بر داشت که Sioux Falls, گیاه بازدید نمایندگان از آن چینی حزب کمونیست بسته-شرکت مادر یک ماه قبل از اولین COVID-19 مورد تایید شد در تاسیسات.

در مجموع بیش از 200 نفر پرسنل آلوده شد با این ویروس در سو کشتارگاه که تولید بین 4-5 درصد از این کشور گوشت خوک.

“ما در حال انجام همه چیز را در قدرت ما برای کمک به حفاظت از اعضای تیم ما از COVID-19 در محل کار” سالیوان گفت:, و اضافه کرد که این شرکت به شرح زیر CDC ارشاد در آن “سختگیرانه و دقیق فرآیندها و پروتکل.”

“ما نیز در حال صریح با کارکنان: ‘گزارش نمی دهند به کار اگر شما بیمار هستید و یا برگزاری نمایشگاه COVID-19 علائم. شما پرداخت خواهد'” سالیوان در بیانیه ای گفت.

عرضه مواد غذایی زنجیره ای دیده می شود اختلال در میان شیوع. تقاضا برای گوشت در فروشگاه های مواد غذایی دارای مشخصی به عنوان مردم بیشتر در خانه بمانند و تحت مشاوره و یا مستندات در حالی که مواد غذایی-صنعت خدمات تقاضا که شامل رستوران ها و شرکت های هواپیمایی تبخیر شده میان تعطیلی کسب و کار.

به عنوان کشاورزان در تلاش برای انطباق با این امر منجر به ضد و نقیضی در صحنه از قفسه های فروشگاه های خالی در حالی که در جاهای دیگر مواد غذایی است که دور انداخته یا شیر ریخت پایین تخلیه.

کشاورزی منشی سانی Perdue گفته فاکس نیوز روز چهارشنبه که دامداران آزادسازی شیر شد و با توجه به چالش های تطبیق فرآیندهای تولید محوری به خرده فروشی و دور از مواد غذایی-صنعت خدمات است که ضربه سخت با این بیماری همه گیر.

“ما کار می کرد به عنوان به سرعت به عنوان ما می تواند به شیر که در آن مورد نیاز بدیهی است که ما در فروشگاه های خرده فروشی, بنابراین این چیزی است که اتفاق می افتد هنگامی که شما شیر ریخته بودن,” پردو گفت روباه. “این پردازنده قادر به تبدیل خطوط خود را به مصرف کننده-نوع بسته بندی.”

تعدادی از تحلیلگران صنعت در اظهارات به NPR گفت: هیچ کمبود وجود دارد در گوشت عرضه در ایالات متحده است.

“من می گویند که هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از گوشت در بازار گفت:” کریستین McCracken, مدیر ارشد, برای پروتئین حیوانی در RaboResearch. “کمی از گوشت در واقع; گوشت مرغ و گوشت گاو.”

پیروی تام در توییتر: @OZImekTOM

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im