امضای مرطوب’suwet’en توافق می تواند زمین اتاوا در دادگاه

با وجود اعتراض برخی از انتخاب رهبران مرطوب’suwet’en اول کشورهای فدرال و B. C. دولت برنامه ریزی برای امضای یک توافق با ارثی ستاد که نمودار یک مسیر برای انتقال صلاحیت از قلمرو خود را به آن رهبری سنتی گروهی است که شامل همان کسانی که ارثی ندارند.

توافق یک یادداشت تفاهم (MOU) با هدف جلوگیری از تکرار در زمستان سال گذشته در سرتاسر کشور تظاهرات و راه آهن اختلالات است که پشتیبانی ارثی رهبران در برابر ساخت و ساز از گاز طبیعی از طریق خط لوله مرطوب’suwet’en unceded سرزمین آبا و اجدادی.

در حالی که این تفاهمنامه نمی حل و فصل جاری اختلاف بیش ساحلی GasLink پروژه این مجموعه از مراحل برای جلوگیری از درگیری های آینده توسعه منابع — شناخت که سنتی مرطوب’suwet’en راهبری سیستم دارای حقوق و عنوان خود را به 22,000 کیلومتر مربع از خاک در شمال B. C.

اما برخی از انتخاب مرطوب’suwet’en رهبران باید نگرانی خود را چگونه يادداشت تفاهم گردد و که آنها مشورت هم در توسعه آن و یا در طول روند تصویب.

آنها را حفظ کرده اند مشاور حقوقی و در حال بررسی امکان چالش قانونی گفت, مرطوب’suwet’en اول ملت رئیس مورین Luggi.

“این کاملا وحشتناک است که آنها [دولت استانی و فدرال] اصرار بر حرکت رو به جلو با این” گفت: Luggi یکی از چهار منتخب ستاد که در حال تلاش برای متوقف کردن این تفاهم نامه به امضای.

“آنچه که در حال رفتن به اتفاق می افتد در سرزمین ما ما منابع ؟ این چه چیزی را در مورد صلاحیت? آیا این به این معنی عمده اقتصادی پروژه های توسعه در حال حاضر خواهد شد با تاخیر? زیادی وجود دارد عدم قطعیت است.”

اتاوا می تواند در یک نبرد دادگاه با توجه به قانون اساسی ،

“به نظر می رسد کمی خطرناک به طور کامل کنار گروه شوراهای بدون رضایت خود را بدون موافقت خود را حداقل” گفت: Robert Janes یک عامل اصلی از JFK قانون در ویکتوریا که تمرکز بر بومی و قانون اساسی دادخواهی.

Janes نمی توانست بگوید که آیا انتخاب روسای باید یک مورد خوب اما گفت که او نمی شود شگفت زده اگر چالش های قانونی ظاهر چون حقوق ارثی در مقابل انتخاب روسای هنوز در هوا.

در سال 1997 Delgamuukw تصمیم دادگاه عالی کانادا اذعان بومی به عنوان می تواند وجود داشته باشد و می تواند برگزار بزرگتر جمعی و نه فردی باند که حکومت سنتی از بدن که می تواند ارثی ستاد گفت: Janes.

راه آهن اختلال جاروب کشور در زمستان سال گذشته در حمایت از مرطوب’suwet’en ارثی ستاد که در مخالفت با ساخت و ساز ساحلی GasLink خط لوله است. (Craig رایان/CBC)

کلمه “می تواند” کلیدی است زیرا دیوان عالی کشور هرگز تصمیم نهایی با توجه به Janes. بالا دادگاه محاکمه قاضی اشتباهات در پرونده و ارسال این موضوع را به دادگاه که هنوز انجام نشده است.

“در این مورد Delgamuukw درب باز برای دنبال ارثی ستاد” Janes گفت.

“اما Delgamuukw نیست لزوما می گویند که درب سمت راست و یا که آن را تنها درب.”

اما سینتیا Callison یک شریک با Callison & هانا در ونکوور تماس تفاهمنامه یک پیشرفت طبیعی از Delgamuukw.

“این تفاهم نامه به طور خاص بیان می کند که آنها [مرطوب’suwet’en مردم] نمی خواسته به بومی حقوق یا بومی عنوان” گفت: Callison که متخصص در مذاکره موافقت نامه های بین مردمان بومی دولت ها و منابع توسعه دهندگان.

“این تفاهمنامه یک شناخت Delgamuukw تصمیم و یک فرصت برای مرطوب’suwet’en برای اجرای این تصمیم به جای داشتن برای رفتن به دادگاه.”

تفاهم نامه یک مثال از اشکال مختلف این نوع موافقت نامه می تواند و لزوما قفل هر یک از دیگر بومی کشور به مرطوب’suwet’en چارچوب او اضافه شده است.

“هر بومی ملت و حق حکومت خود و به رسمیت شناختن واقعی عنوان متفاوت به نظر می رسد,” او گفت:.

رابرت Janes یک عامل اصلی از JFK قانون در ویکتوریا که تمرکز بر بومی و قانون اساسی دادخواهی گفت: مرطوب’suwet’en تفاهم نامه می تواند باز اتاوا به چالش های قانونی. (CBC)

مرطوب’suwet’en موضوع آسان نیست به آدرس می گوید فیل Fontaine سابق مجمع سازمان ملل (AFN) ملی رئیس. و او می گوید: او می داند که چرا وزیر تاج–بومی روابط کارولین بنت و B. C. بومی روابط و آشتی وزیر اسکات فریزر انتخاب مسیر فعلی حتی اگر “منتخب ستاد و شوراها و شهروندان خود شده اند تا حد زیادی از سمت چپ.”

بنت و فریزر باید “انجام می شود بسیار موثر از گرد هم آوردن که جامعه” Fontaine, گفت:, و اضافه کرد که تماس با برخی از انتخاب روسای سابق استعفای نمی شد “مفید است.”

زمان AFN ملی رئیس پری بللگرد نوشت Luggi روز چهارشنبه گفت او کمک خواهد کرد که راه اندازی یک جلسه بین انتخاب فرماندهان و بنت به بحث در مورد تمایل خود را برای به تعویق انداختن این تفاهمنامه است ،

“من به شدت حمایت مسالمت آمیز و فراگیر وضوح و می دانم که این را می توان بین همه اعضای مرطوب’suwet’en اگر گفت و گو و ارتباطات باز و معنی دار” بللگرد نوشت.

فریزر می گوید: انتخاب رهبران خواهد بود که در مذاکرات خواهد کرد که جریان از این تفاهمنامه است ،

“ما مقدار زیادی از کار جلوتر از ما در شناخت و اجرای مرطوب’suwet’en حقوق و عنوان او گفت:” در ایمیل و بیانیه.

“الحاق درون مرطوب’suwet’en ساختار حکومت است که یکی از موضوعات مورد بحث در این تفاهمنامه و خواهد شد که کلید این کار در حال حرکت رو به جلو با موفقیت انجام شد.”

ملی سابق رئیس مجلس از سازمان ملل فیل Fontaine گفت: استانی و فدرال وزرای درگیر در تفاهمنامه توجیه شده بودند در مسیر آنها صورت گرفت. (Adrian Microsoft Developer/کانادا مطبوعات)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de