مغازه ها در حال بازگشایی پس از COVID-19 و برخی از آنها با اضافه کردن یک خط جدید به قبض خود را به پرداخت هزینه برای آن

به عنوان کسب و کار خود را برای اولین بار با احتیاط گام به سوی بازگشایی مجدد کاناداییها باید خود را کنترل امکان دیدن هزینه های جدید یش به خود لایحه: یک COVID-19 اضافه کردن.

خرده فروشان شده اند ضربه سخت گیر به عنوان اجتماعی فاصله مورد نیاز بسیاری از آنها مجبور به تعطیل و آنهایی که باقی مانده باز می تواند در خدمت تنها کسری از مشتریان قبلی خود را.

شماره جدید منتشر شد جمعه نشان داد خرده فروشان به حال خود بزرگترین فروش شیرجه رفتن در رکورد در ماه مارس بسیاری از کسانی که جان سالم به در گیر هستند و درخواست مشتریان برای کمک به آنها را پوشش هزینه های COVID-19 در حالی که کسب و کار خود را زخم التیام یابد.

خانه استیک در میسوری رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی این هفته هنگامی که یک مشتری متوجه یک خط اضافی یش در صورتحساب خود را — $2.19 یا اضافی و پنج درصد در $43.85 قیمت از وعده های غذایی خود را — یک “COVID-19 اضافه کردن.”

آن را نه فقط در آمریکا کسب و کار یا.

جاناتان Alward با کانادا فدراسیون از کسب و کار مستقل می گوید: خود اعضای نیاز به تصویب برخی از کسانی که هزینه های اضافه شده در این لحظه.

“اگر شما در هزینه از PPEs (personal protective equipment) همه ضد عفونی کننده محصولات [و] به کارکنان اضافی ساعت طول می کشد تا مطمئن شوید که آنها پس از تمام پروتکل های آنها نیاز به عبور از این هزینه ها به مشتریان در بسیاری از موارد لازم است.

“آنها در انجام این کار به دلیل آنها می خواهند به آنها در حال انجام این کار است زیرا آنها کاملا به.”

جوآن Rempel است یک صاحب کسب و کار است که اضافه شده کوچک اضافه کردن به قیمت پس از بازگشایی به پوشش COVID-هزینه های مربوط.

سالن مو بازگشایی در بخش هایی از کشور, اما آنها تحت دقیق قوانین در مورد تعداد مشتریان آنها می توانید در فروشگاه در یک بار و باید در مقابله با سیاست های سختگیرانه در تمیز کردن. (Jason Burles/CBC)

Rempel اجرا شده است, رنگ, زیبایی و سلامتی, سالن در وینیپگ برای 17 سال گذشته اما مانند بسیاری از کسب و کار او تعطیل در ماه مارس پس از مستند مجموعه ای از قوانین ، مانیتوبا به حال خفیف تر شیوع بیماری از بسیاری از استان های دیگر به طوری که استان به کسب و کار مانند او اجازه بازگشایی به تازگی که او در مارس 4.

که نشان می دهد این کسب و کار به عنوان معمول است.

تحت شرایط عادی Rempel سالن 12 سبک دیدن حدود 10 مشتریان هر روز. اما از آنجا که او تا به حال برای محدود کردن تعداد زیادی از مردم در فروشگاه خود را در هر زمان داده شده به دلیل اجتماعی فاصله تنها نیمی از کارکنان خود را در حال کار است و آنها هر از دیدن چهار تا پنج مشتریان تنها.

سالن دقیق سیاست استفاده از ماسک صورت عفونی و تمیز کردن محصولات و کسانی که همه در هزینه آمده است.

“ما سعی در جذب این همه در آغاز” او گفت:. “اما ما ماسک باید دو برابر قیمت.”

Rempel گفت که او تا به حال یک مخزن ماسک قبل از این مستند که هزینه اش حدود 50 سنت در هر. اما سالن به سرعت استفاده می شود تا خود را عرضه کل و او نمی تواند پیدا کردن جایگزین برای کمتر از 2 دلار در هر. محدود کردن مقدار از مشتریان او می تواند رسیدگی به معنی درآمد پایین حدود نیمی اما هزینه برای موارد مانند ماسک و عفونی باید بیش از دو برابر شده است.

که ‘ به همین دلیل او اضافه کرده است در $2 اضافه بها به پرداخت هزینه برای آن دسته از انواع لوازم و او می گوید: مشتریان شده اند بیش از خوشحال به آن پرداخت.

“آن را می دهد آنها را به راحتی از دانستن است که ما در حال رفتن برای زنده ماندن,” او گفت:.

شفافیت کلیدی است

بودن در صف مقابل در مورد هزینه ارسال و هزینه آن را آشکارا در COVID-هزینه های مربوط به حق است و رویکرد بازاریابی متخصص David Soberman گفت.

“اولین چیزی است که آنها باید به طور کامل شفاف گفت:” استاد در منچستر مدرسه کسب و کار مدیریت در دانشگاه تورنتو است. “قبل از اینکه یک مشتری موافق است به خرید چیزی آنها [شرکت] نیاز به مطمئن شوید که مشتری آگاه است که کسانی که هزینه اعمال خواهد شد این لایحه و آنها باید به طور کامل آگاه از آنچه در مقدار واقعی خواهد بود به طوری که آنها می توانند تصمیم گیری یا نه برای تکمیل معامله یا نه.”

پرداخت برای چیزهایی مانند PPE برای کارگران خود و اضافه کردن اضافی برای تمیز کردن بالای معمول روال اضافه کردن هزینه های قابل توجهی برای کسب و کار خود را به طوری که آن را تنها عادلانه برای مصرف کنندگان به تحمل برخی از آن فشار, او گفت:. در همان زمان, آنها در حال راه رفتن tightrope در درخواست مشتریان خود را به پرداخت بیشتر در یک زمان هنگامی که آنها نیز احساس خرج کردن.

“از سوی دیگر شما نیز باید افرادی که ممکن است شغل خود را از دست, از دست رفته یک مقدار قابل توجهی از درآمد. به طوری که آنها در حال رفتن به احساس بسیار ناراحت در مورد نیاز به پرداخت هزینه اضافی — حتی اگر در برخی موارد آن را توجیه کرد.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de