او صرف 10 روز در بیمارستان در طول Walkerton را آب آلوده رسوایی. در حال حاضر او را برای تحصیل به یک دکتر

Jaclyn Spitzig بود که فقط چهار سال از زمانی که آب در Walkerton, Ont., ساخته شده او بیمار است. خانواده اش نگران و دعا به عنوان او صرف حدود 10 روز در بیمارستان است.

او چند خاطره از آن زمان است. Spitzig می داند که خانواده اش تا به حال به انتخاب حرکت خود را بین بیمارستان ها توسط یک هلیکوپتر اما آنها را در انتخاب یک ماشین (چیزی که او هنوز هم تلخ مورد). او همچنین به یاد باربی بالون او داده شد که پرواز دور زمانی که او از ترک بیمارستان.

او فکر می کند در این زمان شکل خود را هر چند. او در حال حاضر یک سوم سال دانشجوی پزشکی در دانشگاه اتاوا, برنامه ریزی برای مطالعه کودکان و یا خانواده پزشکی است.

“از آنجا که من می توانید به یاد داشته باشید که حدود چهار سال, من می خواستم برای رفتن به مراقبت های بهداشتی به برخی از درجه” او گفت:.

Spitizig لبخند با پدر او دیو پس از گرفتن بیمار در طول Walkerton E. coli شیوع در سال 2000. او می خواست برای رفتن به مراقبت های بهداشتی پس در اطراف آن زمان. او همچنین اعتبارات مادر بزرگ خود را که یک پرستار بود. (فرستاده شده توسط Jaclyn Spitzig)

به عنوان روستایی انتاریو جامعه نشانه 20 سال پس از E. coli آلوده, آن, آب, مردم محلی در برخورد با پیامدهای متفاوت است. هفت نفر کشته و بیش از 2.300 بیمار. برخی از مردم هنوز هم بیمار امروز با اثرات دراز مدت مانند آسیب کلیه.

“اکثر مردم می خواهم به حرکت در نقل مکان کرد, گفت:” کریس Peabody منطقه شهردار. “ما نمی بریزید و می میرند.”

او کمک به هماهنگی مراسم یادبود به مناسبت سالگرد — نخستین رویداد در بسیاری از سال — اما آن لغو شد به دلیل COVID-19. او می داند که برخی از مردم نمی خواهند به بحث در مورد آن را ندارد.

“ما نمی خواهیم به ساکن بیش از حد بر روی نگاتیو اما این بخشی از تاریخ ما,” او گفت:. “من اینجا نیست برای پاک کردن تاریخچه.”

تماشا کنید: فیلم آرشیوی از تست آب در طول Walkerton شیوع

آرشیوی نگاه روستایی, Ont. جامعه در طول مرگبار آن بیماری همه گیر. 0:59

“من به یاد داشته باشید کسانی که کودکان گریه’

دکتر پل مک آرتور و همسرش مشغول به کار در بخش اورژانس در Walkerton بیمارستان که بیماران شروع به ورود. شایعات پرواز شده بود در مورد یک مشکل اما او متوجه آنچه اتفاق می افتد در آخر هفته طولانی.

مک آرتور به یاد چگونه هرج و مرج شد — سیل ضعیف مردم در آینده با خونین اسهال و درد شکم و تب.

ده ها هزار لیتر آب بودند اهدا و توزیع شده به مردم در طول Walkerton را آب آلوده شیوع. سالگرد قرار بود مشخص شده توسط یک مراسم اما لغو شد به دلیل COVID-19. هفته گذشته شورای محلی رای دادند برای حمایت از کمک هزینه تحصیلی کمک خواهد کرد که صندوق یک دانش آموز محلی برای مطالعه تصفیه آب یا محیط زیست علم است. (Kevin Frayer/کانادا مطبوعات)

“این یا آب یا هوا و این افراد نیست همه رفتن به همان پیک نیک” او گفت:. “مفهوم این است که من با یک پرستار که شب بود که کسی را برای رفتن به مرگ از این است.”

مشکل تبدیل به کود گسترش در یک مزرعه در نزدیکی که تا به حال آلوده تامین آب است. مک آرتور از دست یک خانواده و یک کودک نو پا بود که همبازی با بچه های خود.

پرستار جین Mullin به یاد می آورد که چگونه بسته بندی اتاق انتظار شد — snaking به اورژانس درب.

“من به یاد داشته باشید کسانی که, کودکان, گریه,” او گفت:. “وجود دارد بسیاری از کودکان با گریه و که یه جورایی غم انگیز است.”

آهنگ: محلی منعکس Walkerton بحران آب

آن بوده است که 20 سال پس از E. coli باکتری های کشف شده در این شهر آب آشامیدنی خروج هفت نفر کشته و بیش از 2.300 بیمار است. CBC را Haydn Watters پیوست لندن صبح به بحث در مورد آنچه اتفاق افتاده است. 7:16

او همچنین به خاطر لگد زدن به خبرنگاران گفت که در تلاش بودند به صحبت کردن با بیمار محلی از اتاق انتظار.

Mullin در حال حاضر بازنشسته نگه داشته و یک پشته از روزنامه ها و مجلات از آن زمان که او به تازگی در بر داشت در حالی که تمیز کردن خانه اش. پس از 20 سال او تصمیم به خلاص شدن از آنها.

“وجود دارد هیچ حس نگه داشتن آنها دیگر هیچ” گفت: او شوهر, Vince. “راستش, آنها شروع به بو.”

جین و وینس Mullin نگه دارید تا یکی از روزنامه های قدیمی نگهداری آنها از زمان وقوع. این کپی از Walkerton هرالد بار از فقط پس از E. coli کشف شد در تامین آب گفت: “مردم محلی” آیا نوشیدنی آب است.’ (Haydn Watters/CBC)

مک آرتور که هنوز هم کار می کند در بیمارستان خوشحال است که زمان زیادی گذشته است.

“اساسا من خوشحالم برای دیدن … مردم بود کمی اشتباه در مورد که در آن Walkerton است,” او گفت:. “و یا مخلوط با دریافت Wiarton و Wingham و دیگر W نام در اطراف در اینجا.”

‘ما تبدیل به یک جامعه قوی تر’

قاضی دنیس اوکانر به رهبری یک پرس و جو به چه رفت با Walkerton آب. آن را در نهایت هر دو گسله استانی کاهش و منطقه خدمات عمومی مدیران که برادران برگزار شد. استن Koebel موفق Walkerton خدمات عمومی کمیسیون در حالی که برادرش فرانک بود آب مباشر.

استن Koebel می دانستم که آب آلوده بودند اما اجازه نداد مقامات می دانم حق دور و به دروغ به عنوان مردم شروع به گرفتن بیمار است. برادران pled گناه به اتهامات جنایی در سال 2004. استن شد و محکوم به یک سال زندان در حالی که فرانک کردم نه ماه از بازداشت خانگی است.

وجود گره به Walkerton آب تاریخ همه در اطراف جامعه از جمله در آرم خود را که ویژگی های یک قطره آب. این فاجعه باعث ایجاد Walkerton, پاک, آب, مرکز که در آن آب اپراتورها از سراسر استان یادگیری و آموزش. (Haydn Watters/CBC)

اما مردم نمی خواهند به بحث در مورد مقصر است. برخی از کسانی که هنوز هم در منطقه زندگی می کنند — و یا خانواده وجود دارد.

جو Rys بخواهد به تمرکز بر روی زمان این شهر گرد هم می آیند. او استفاده می شود به اصلی در کاتولیک دبیرستان.

پس از وقوع اتفاق افتاده است, او می خواست به Walkerton در تعطیلات. او مرتب برای بیش از 2000 نفر از مردم محلی را در Blue Jays بازی در تورنتو است. آنها سوار اتوبوس مدرسه منتقل و بر روی یک قطار چادری در تطبیق تی شرت که به عنوان خوانده شده “افتخار از Walkerton انتاریو است.”

“همه ما راه می رفت از [تورنتو] اتحادیه ایستگاه یک خط طولانی از Walkerton با پیراهن خود و مردم به دنبال” او گفت:. “شهروندان تورنتو بودند گفت:” آنچه به نام خدا این؟'”

مردم محلی به تن این پیراهن های مطابق با زمانی که آنها رفت و به یک جیز آبی بازی در سپتامبر 2000. جو Rys حتی مرتب برای ‘Walkerton جامعه گروه کر’ به خواندن سرود ملی هر چند که گروه کر واقعا وجود داشته باشد. او به پایان رسید تا با کنار هم قرار دادن خوانندگان او می دانست که از کلیسا. (Haydn Watters/CBC)

او هنوز هم ناراحت جیز از دست داد 2 به 1 اما گفت که این سفر کمک به جامعه ذهن خاموش, آب, اگر حتی برای چند ساعت.

“بحران آب … منجر به قوی تر شهروندان ما منجر به آگاه تر از افراد دیگر است.” “این صدا نیست, اما آن را حق است … ما تبدیل به یک جامعه قوی تر به دلیل آن است.”

Rys است Spitzig پدربزرگ. او خواستار “پاپا.” شیوع آمده است در پزشکی کلاس همراه با نقش حیاتی آب تمیز در نگه داشتن افراد سالم است. این چیزی است که او می داند که همه به خوبی, اما او گفت: این مهم است به رسمیت شناختن مشکلات باقی بماند به خصوص در جوامع بومی.

‘پاپا’ جو Rys با نوه اش Jaclyn Spitzig در بین صحبت کردن در مورد خود و جامعه را با بحران آب. ‘ما در حال آگاه از گذشته ما احترام گذشته اما ما در حال حرکت آینده’ او گفت. (Haydn Watters/CBC)

“من قادر به نگاه چگونه آن را خطاب در شهر ما و چگونه آن را هنوز هم یک مشکل در سراسر کانادا امروز حتی اگر شما نمی ممکن است فکر می کنم در مورد آن,” او گفت:.

“جالب است ببینید که چگونه به پاک کردن آب است که همیشه به عنوان در دسترس به عنوان شما فکر می کنم ممکن است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de