شاهین باغ: چگونه یک تظاهرات مسالمت آمیز شد ‘mudda’ به صورت BJP

دهلی نو: این داستان چگونه پلیس دهلی scuttled یک برنامه توافق به صورت مسالمت آمیز در بیرون راندن شاهین باغ معترضان در دستورالعمل اتحادیه وزارت خانه به طوری که آن را تبدیل به یک انتخابات ‘mudda’ برای BJP.

داستان آغاز می شود چند هفته قبل از اتحادیه خانه وزیر آمیت شاه در یک تجمع انتخاباتی در دهلی نو در ژانویه 27, goaded مخاطبان خود را به “را فشار دهید رای گیری دکمه خیلی سخت است که لرزش احساس در شاهین باغ”.

روز بعد در تاریخ و وزیر دارایی Anurag Thakur به دنبال شاه دستورالعمل توسط تحریک مردم به شعار “گلی maro gaddaraon ko”. این led 17 ساله Rambhakt Gopal به پست “شاهین باغ khel خاتم” در Facebook صفحه قبل از تیراندازی در جامع Millia اسلامی ضد کا معترضان. دو جمله تیراندازی به دنبال آن در چند روز آینده.

دو نفر دیده اند این زنجیره ای از حوادث آینده: Sharjeel امام و Aasif مجتبی دو IITians که منجر به اعتراض در شاهین باغ. آنها می شده اند به شدت دستپاچه شده. آنها را به یاد می آورد “خروج از برنامه” آنها در حال مذاکره با پلیس دهلی و آماده بودند به پیاده سازی پس از سال جدید.

اگر آنها می تواند آنها را مورد بحث شوم سخن گفتن از افسر پلیس در انجماد شب ژانویه 1.

“Tum ko مسالمت آمیز uthane se مانا kar diya hai” افسر بود به آنها گفت, افشای دستورالعمل دریافت شده از اتحادیه های وزارت.

آنها را دوست دارند به بحث در مورد آن به جز که Sharjeel بود در بازداشت پلیس و Aasif باقی مانده از محاصره توسط تکرار تیراندازی در شاهین باغ و جامع Millia اسلامی دانشگاه.

اوایل برتري

حتی در دسامبر 15, وقتی یک ضد کا اعتراض در شاهین باغ شروع به نوبه خود به یک تحصن در Sharjeel و Aasif تا به حال یک نگاه اجمالی از چگونه به سرعت و به راحتی همه چیز می تواند به اشتباه.

در حدود 4 بعد از ظهر زمانی که جمعیت در جامع نگر برداشته Sharjeel بر روی شانه های خود و پرسید: “Hamein kya ، chahiye?”, دو کلمه پاسخ “Chakka جام”. به سختی یک ساعت بعد حدود ساعت 5 بعد از ظهر هر دو طرف از جاده شماره 13A که لینک ماتورا جاده و Kalindi Kunj به Noida شده بود مسدود شده با سیمان اسلب سنگ و پلیس موانع.

Sharjeel و Aasif محاصره توسط حدود 300 مردان در زمان نوبت به توضیح دهد که چرا مهم بود که در اعتراض به. “همه ما می توانید انجام دهید این است که مختل,” گفت: Sharjeel. “این تنها راهی است که به شنیده می شود. نشستن در Jantar Mantar حتی برای سال عملکرد خواهد شد هیچ چیز نیست.”

در گفتگو با من آغاز شد که در ژانویه 16, او به یاد می آورد, “ما صحبت از مسدود کردن دو طرف بزرگراه اخلال آب و عرضه شیر به دهلی نو است.”

محلی AAP MLA Amanatullah خان نشده بود بسیار مشتاق. او گفت: بیایید تا در حال حاضر و سازماندهی مسالمت آمیز مارس به Amit Shah خانه جمعه بعدی.

“من گفت:, ‘Hamein baithna hai hum baithenge. Jisko jana hai woh jayein’,” Sharjeel به یاد می آورد برای من.

“زنان آمده بود و رفته است. در حدود 8.30 بعد پلیس آمد و از ما خواست به تخلیه حداقل یک طرف از جاده ها است. من موافقت کرد هر چند من بسیار خوشحال است.”

به عنوان به زودی به عنوان موانع برداشته شد از یک طرف جاده یکی از معترضان حمل Tricolour شروع به پرتاب سنگ در عبور وسایل نقلیه.

“آن را مانند یک صحنه از بمبئی محلی. مردم با عجله به خیابان و بسیاری از آنها آغاز شده pelting سنگ” Sharjeel به یاد می آورد برای من.

او تا به حال یک مایک در دست خود نگه داشته و فریاد می زدند: “توقف خشونت نمی خرابگری اموال.”

Aasif مجتبی گفت: “شما نمی توانید برنده بیش از یک دولت با پرتاب سنگ”.

گلوله های لاستیکی و Sharjeel سمت چپ بعد از 10 ساعت برای رفتن به Aasif خانه در شاهین باغ. در طول آن شب 10-15 مردان جوان مسدود شده و هر دو طرف از جاده دوباره. “من بازگشت در حدود ساعت 7 صبح روز بعد و جمعیت نشسته بود. من صحبت کرد و برای یک ساعت در مورد اینکه چرا ما باید انتخاب کنید تا سنگ” Sharjeel به من گفت.

خوبی بهار از خشم

در جامع نگر و شاهین باغ ناآرامی بیش از تابعیت (متمم) قانون مصوب مجلس در دسامبر 11 تبدیل به خشم در زمانی که دو روز بعد پلیس وارد جامع Millia اسلامی دانشگاه و ضرب و شتم دانش آموزان است.

شاهین باغ دو لاخ ساکنان زندگی حدود یک کیلومتر دور از جامع هستند, عمیقا در ارتباط با دانشگاه. یا خودشان یا کسی در خانواده خود و یا یک همسایه مطالعه کرده بود و یا مشغول به کار وجود دارد.

قانون, دانشجو, Ehtmam به من گفت, “دسامبر 13 پلیس حمله جامع دانشجویان و ناراحتی آنها را تا حد زیادی به خصوص زنان… حس ایمنی آنها هنگامی که احساس زمانی که پسران و دختران خود را در کالج بود در حال حاضر از بین رفته اند.”

وجود خشم و 15 دسامبر در اعتراض به آن مجرا به خوبی.

دسامبر 16 روز پس از نخستین معترضان hemmed و سنگ پرانی و یک مایک محسوس و یک مرحله موقت برگزار شد توسط برخی از محلی کنگره رهبران در جاده No. 13A.

“مردم باید منافع,” Sharjeel گفت: در یکی از مکالمات ما. “وجود دارد یک کنگره لابی مقابل BJP لابی و ما نمی خواهید برای تبدیل شدن به بازیکنان در آن و یا قربانیان آن است. بنابراین ما با تشکیل یک کمیته.”

12-عضو شاهین باغ کمیته هماهنگی شد با تمرکز بر ایجاد یک فضای امن برای مردم به نشستن در تظاهرات مسالمت آمیز و با استفاده از این مرحله برای دانشجویان و محققان و کارشناسان به بحث در مورد کا NRC شهروند را از حقوق اساسی و قانون.

Sharjeel و Aasif

Sharjeel امام و Aasif مجتبی تا به حال تنها ملاقات برای اولین بار در دسامبر 14, در طول یک ضد کا اعتراض در جامع.

Sharjeel یک BTech و MTech در علوم کامپیوتر از IIT بمبئی در حال حاضر یک دانش آموز از تاریخ به دنبال دکترای خود را در JNU. Aasif ساکن شاهین باغ که خود را BTech و MTech در رشته مهندسی محیط زیست از IIT دهلی نو به دنبال دکترای خود را از IIT.

Sharjeel بیش از Aasif بود و آگاه از تهدید به خشونت و احتمال از شاهین باغ در اعتراض به تبدیل شدن سیاسی و دستکاری.

“بحث وجود دارد از دهلی انتخابات ke pehle سازی د denge, vardaat ho jayegi,” Sharjeel به یاد می آورد.

بنابراین در پنجمین روز اعتراض هشت دوربین های مدار بسته نصب شده در داخل و اطراف چادر. فیلم رله به باطن ،

به عنوان روز پیشرفت و چالش های جدید آمد, چند کمیته فرعی تشکیل شد.

در بین sloganeering آواز خواندن و سخنرانی Sharjeel بارها و بارها رد کمک های نقدی که به مردم ارائه شد.

“گفت: ما هیچ نقدی به kambal چای patti cheeni اما هیچ نقدی… که حتی می تواند منجر به NSA (امنیت ملی عمل می کنند)… و سپس یک جعبه کمک مالی به نظر می رسد. من نشسته بر روی صحنه و گفت حذف آن” Sharjeel گفت.

کسی فرستاده بریانی کسی آورده تخم مرغ آب پز و کسی فرستاده کلاه برای حفاظت در مورد یک پلیس حمله کند.

در یک نقطه Sharjeel به یاد می آورد وجود دارد یک بحث کلامی بیش از آنچه که حضرت محمد گفته بود که Kisi ka rasta گروه ، سنت ke khilaf چینگ های’.

“ما گفت: hum kisi ka rasta nahin rok rahein همهمه sadak band kar راه hain. مردم می توانند پیاده روی” Sharjeel گفت.

Sharjeel امام سیاست این است که از یک گوش خراش محقق است. او nitpicks و حیاتی است ،

“من به سختی صحبت می کرد در برابر بی جی پی در شاهین باغ,” او گفت:. اما در یک سبک است که exudes یک محقق معنوی اعتماد به نفس و فعال اخلاقی اخلاص او به طور معمول رد برخی به خوبی در نظر گرفته مورخان مسلمان, طول می کشد یک موقعیت قوی در برابر نه فقط کنگره و چپ بلکه خود mate Kanhaiya کومار که او می گوید بی معنی جاذبه عمومی است که جمع آوری جمعیت بزرگ اما تغییرات هیچ چیز نیست.

اگر آنها می خواهم گوش Sharjeel اعتقادات را گرم cockles زعفران قلب. “کنگره بوده است نه سکولار. حتی قانون اساسی ما است نه سکولار — تنها یک هندو می تواند یک Dalit به عنوان در هر سال 1950 به دستور ریاست نه یک مسلمان یا یک مسیحی” او می گوید: اغلب در سخنرانی های خود را.

“نقطه به آنها بگویید که کنگره نیست خود را هوادار… اگر کنگره بود بنابراین نگران کا و NRC می تواند آنها را مسدود دهلی نو خود به خود.”

بیش از یک dharna

شاهین باغ در حال تبدیل شدن به قدرتمند محوری ضد کا جنبش است. آن را بیش از فقط یک صلح آمیز dharna — آن را یک نیروی اخلاقی میدان که امواج احساس می شد نه فقط در Raisina تپه اما در سراسر کشور است.

محلی این dharna بود و باعث ناراحتی بسیاری از مردم است. هر چند یک طرف جاده سنگر نگه داشته شد برای آمبولانس ها و اتوبوس های مدرسه به پاس تمام ترافیک های دیگر بین Kalindi Kunj و Noida منحرف شد و منجر به طولانی دلخراش مربا.

چندین نمایشگاه در جاده No. 13A بسته باقی ماند. “مغازه داران بودند نخوری هر روز به ما گفت:” 60-70 لاخ ka سهام اعتباری pe liya hua hai, کارکنان, bhi garib hai. خود را در محاصره است و تعطیل کسب و کار ما, اما ما مجبور به پرداخت حقوق کارکنان ما مجبور به پرداخت اجاره’,”, Aasif به یاد می آورد.

“پلیس نیز گفت: ab tum هاتو, خالی karo, bahut ho gaya. تقریبا هر روز تا 1 ژانویه.”

Sharjeel, Aasif و دیگر اعضای شاهین باغ کمیته تا به حال جلسات منظم با پلیس اغلب در شب در نزدیکی پلیس مانع در فاصله حدود 100 متر از اعتراض چادر. این طرح به خاطر اعتراض به رفتن برای چند روز و سپس تماس خاموش محاصره و حمل به جلو حرکت در بعضی از فرم. بسیاری از آنها با تکیه به سمت هنگ کنگ به سبک اوباش فلش مسدود کردن جاده ها هنگامی که آنها می خواستند که در آن آنها می خواستند.

یک ‘خروج طرح’ کار کرده بود با حداقل سه مقامات ارشد پلیس از جمله یکی از محلی thana. آن مورد بحث قرار گرفت و بیش از بیش.

“ما شده بود مذاکره با پلیس… ما بسیار روشن بود و گفت: در سال جدید تک baithenge سال جدید, ke baad, آگار uthana hai toh kaise uthayenge… تعداد زیادی از زنان پاسبان و حذف اعتراض زنان باز محاصره در هر دو طرف از جاده شماره 13A… پلیس موافقت کرد” Sharjeel گفت.

پلیس دهلی به زور وارد یک مسلمان محله بود و نه یک سناریو کسی می خواست.

“از آنجا جامع پلیس در پشت پا. و شاهین Bagh mein ghusenge toh policewale bhi zaroor مره jayenge. بنابراین بهترین گزینه بود برای بیرون راندن معترضان سادگی مسالمت آمیز… ارتقاء bhi mil jayega,” Sharjeel گفت.

“این است که از دست ما”

“در 31 و 1 شب بود جمعیت عظیمی” به یاد می آورد Aasif نشان می دهد که این تحصن در اعتراض موفق بوده است در برجسته جمعی تفرقه طبیعت کا سطح ملی و بین المللی و آن را در حال حاضر زمان به حرکت در خارج از شاهین باغ.

اما در شب ژانویه 1 پلیس خود را تغییر لحن. “آنها گفت: آنها به اندازه کافی ندارند زن پاسبان” هر دو Sharjeel و Aasif به من گفت به طور جداگانه.

“آن است که از دست ما” به پلیس گفت:. مهم بود در حال حاضر به کار گرفته توسط اتحادیه وزارت خانه و عزل شد “نه به مداخله”.

“است mein hamara kya fayeda hoga? Nahin uthana. Jo karna hai karne انجام” چیزی است که پلیس گفت: آنها گفته شده بود.

“Tum ko مسالمت آمیز uthane se مانا kar diya hai… دادگاه bhi دخالت nahin karega,” Sharjeel به یاد می آورد یک افسر پلیس او را گفتن.

او درک شده است. Aasif نیست.

“مین kaha, aap مسالمت آمیز nahin uthayenge toh همهمه baithe rahenge. Phir به طور مستقیم mujhse سلام bola ‘اصلی dobara بولو raha hoon کی همهمه مسالمت آمیز nahin uthayenge’,”, Aasif گفت.

“Toh مسالمت آمیز nahin uthane ka matlab hai ki آنها می خواستند isko خشونت uthayen. Aur خشونت uthane ke liye sabse achcha hai ki isko پورا جمعی از رنگ د dein — شاهین باغ ka jo, چهره, های, صلح آمیز, اعتراض, ka, woh خاتم ho jaye,”, Aasif گفت.

“در ژانویه 2, من در حال قدم زدن و فکر کردن اگر ما ندارد و طرح خروج hum akele پد jayenge. انتخابات در مورد اعلام می شود و قطب بندى کمک خواهد کرد BJP… هر کسی می تواند شروع یک درگیری… 10-20 مردان در لباس مسلمانان است. سپس پلیس را فرصتی برای ورود به mohalla… Bachche uthaye jayenge. اگر خشونت اتفاق می افتد, ما برگزار خواهد شد مسئول گفت: Sharjeel که در مقطع دکتری در هندو و مسلمان میباشند.

“وجود دارد در حال حاضر سودمند حاشیه ای از اعتراض و موانع آن کاهش بیشتر برای ما. اما این افزایش برای BJP” Sharjeel گفت.

Sharjeel و Aasif خواسته معترضان به تخلیه اعتراض سایت. اما مردم و به خصوص زنان بودند در هیچ خلقی را ترک کنند.

‘همهمه nahin hatenge’

Humera ساکن شاهین باغ و یک دانشجو جانور شناسی, شده بود, مدیریت, مرحله, همه این روزها. زمانی که من برای اولین بار ارسال پیامک او در ژانویه 14, او نمی تواند صحبت به او از دست داده بود صدای او را مهار و به سخنرانی.

من او را ملاقات کرد و چند روز بعد. “در آنجا ثابت شد نگرانی از خشونت — ما آگاهانه از آن 24×7. ما در تلاش برای توضیح به مردم است که ما باید به حرکت می کند. اما آنها مانند ke, ‘Nahin, همهمه, nahin hatenge… ما نشسته است در اینجا برای 17-18 روز اما نمی کردم نتیجه ما می خواستیم پس چرا باید ما را ترک کنند؟’ ما نمی تواند متقاعد کردن مردم” Humera گفت.

در ژانویه 2, Sharjeel قرار دادن یک بیانیه گفت: “ما گرفته اند به chakka جام از شاهین باغ جاده برای جلوگیری از خشونت و تلاش شنیدها به politicise جنبش است. ما می ترسند که BJP می خواهد خشونت نمی آوردن پلیس است.” او همچنین نوشت: از پول استفاده می شود برای لکه دار کردن جنبش است.

از آن لحظه Sharjeel و “گاندی از شاهین باغ” تبدیل به یک “خائن gaddar,” متهم گرفته شده در “Rs1-2 کرور از آمیت شاه”.

زنان را بیش از

به عنوان Sharjeel و Aasif پشت پا و دیگران در زمان شارژ شخصیت شاهین باغ در اعتراض به تغییر.

وجود دارد ناگفته قانون در حال حاضر مورد آشکار برگزارکنندگان و نه قرار دادن یک چهره و یا یک نام برای این جنبش است.

هر چند این پیام است که Sharjeel, Aasif و دیگران تا به حال حفر شده در — و نه اعتماد به هر حزب سیاسی باقی ماند صدا و اپتیک تغییر کرده است.

این شاهین باغ اعتراض در حال حاضر صدا کمتر علمی بیشتر مشارکتی. همچنین نگاه unapologetically اسلامی آلی.

شاهین باغ اخلاقی زور نگه داشته در حال رشد است. دیگر زنان باقی ماند شاهین باغ جاذبه و محبوبیت افزایش یافته است آیا به عنوان همکاری و فداکاری از کسانی که مشغول به کار در پشت صحنه و یا فقط بی سر و صدا در حمایت از اعتراض.

به عنوان درجه حرارت غوطه ور و چای نگه داشته و دم شب و روز در نزدیکی ورده بیمارستان نگه داشته و آن حمام و سرویس بهداشتی برای زنان باز معترضان و بازدید کنندگان است. برخی از خانه های باقی مانده باز هم ارائه تخت و washrooms.

صاحبان ساختمان ها در جاده اصلی که در آن مغازه ها و نمایشگاه بسته شده بود پس از 15 دسامبر تصمیم گرفت که هیچ اجاره شارژ خواهد شد برای مدت اعتراض.

کوچک 24×7 بهداشت اردوگاه با پزشکان آمد. داوطلبان راه اندازی یک کتابخانه برای کودکان که مادران نشسته بودند در اعتراض.

هنرمندان از سراسر کشور آمد به ایجاد قطعات اعتراض هنر — مسخره بازداشتگاه که در آن مردم ایستاده در پشت میله ها و ژست برای عکس. درست نقشه هند در کنار یک مینی دروازه هند با نام تمام کسانی که در درگذشت ضد کا تظاهرات.

یک نقشه از هند در گردش در رسانه های اجتماعی نشان می دهد این سایت حداقل 40 شاهین باغ مانند تظاهرات که آمده اند در سراسر کشور است.

هر کس من با صحبت سعی کنید و درک چگونگی و زمانی که به حال زنان تبدیل به اصلی معترضان به پاسخ مبهم. بسیاری آن را به زنان بیشتر ناراحت حمله جامع دانش آموزان به خصوص دختران است. گفت که برخی از آنها الهام گرفتند عایشه Renna, Ladeeda فرزانه و شاهین عبدالله — سه حجاب-چادری دختران که تا به حال محافظت از یک مرد دانشجو از پلیس ضرب و شتم.

اما وجود دارد چند دلایل عملی در پشت این ایده درخشان.

مردان و زنان با هم روز و شب است و نه قابل قبول سناریو در هر هند مستعمره مسکونی. همچنین نگرانی وجود دارد که مردان می تواند برداشته شود به زور و بازداشت در هر زمان به احتمال زیاد در مرده شب.

زنان از سوی دیگر تنها می تواند بازداشت توسط زنان پلیس و هرگز پس از غروب یا قبل از طلوع آفتاب.

زنان پیشرو در اعتراض نیز مطرح شده یک معضل برای دولت بی جی پی. آن را دشوار است به هدف مادران و مادربزرگ و آنها را تبدیل به نفرت و ارقام.

حمله به زنان به خصوص زنان مسلمان پس از BJP تا به حال ساخته شده talaq سه گانه یک نظرسنجی تخته در دهلی انتخابات که قرار بود به پرواز.

دهلی نو پای صندوقهای رای اعلام کرد

در ژانویه 6, کمیسیون انتخابات اعلام کرد که رای گیری در دهلی نو برگزار خواهد شد در فوریه 8 و آرا را شمارش خواهد شد در فوریه 11. یک روز بعد یک نظرسنجی پیش بینی کرد که این حکم Aam Aadmi Party (AAP) همه را به رفت و برگشت به قدرت در دهلی نو با 59 از 70 کرسی است. این BJP دور دوم شد مخفیگاه آنان را به هشت کرسی شرم آور افزایش فقط پنج نفر از آن 2015 شمارش. کنگره نمی شد واقعا در بازی.

AAP است بهترین شرط بندی بود به نگه داشتن مبارزات انتخاباتی روایت متمرکز بر روی مسائل محلی — pani bijli, sadak بهداشت درمانگاه ولی بی جی پی نیاز به یک mudda و برای این کار نیاز به یک دشمن با چهره.

زنان از شاهین باغ را نمی خواهد انجام دهد و زاری روشن بود در یوگی Adityanath نظر در 22 ژانویه. در حالی که پرداختن به یک حرفه ای-قانون تابعیت تجمع در کنپور او پرسید: چرا مردان از شاهین باغ شدند “خوابیدن زیر لحاف در حالی که زنان را تحت فشار قرار دادند به جلو”.

یک مرد نیاز بود — کسی که به طور طبیعی متناسب با ضد ملی الگو ایجاد شده توسط BJP. کسی که آسان برای شناسایی با لباس های خود را, سخنرانی, کالج.

Sharjeel امام از دهلی نو مدرسه دولتی Vasant Vihar که نه فقط مورد مطالعه قرار گرفته اما همچنین تدریس در IIT بمبئی را برش. مانند Crocs میپوشید زیر را مد-pyjama این گروه نمی ژل.

اما یک JNU محقق با ریش انبوه که صحبت از قطع آسام از بقیه کشور انجام داد.

در ژانویه 25, پنج دقیقه کلیپ Sharjeel سخنرانی ویروسی رفت و آسام پلیس ثبت یک مورد در برابر او. چند کشورهای دیگر به دنبال کت و شلوار. به جز دهلی شدند متحده با BJP دولت.

او متهم به شرارت و تحریک با هدف به علت شورش.

پس از هفته اول دسامبر Sharjeel امام و بسیاری دیگر از دانش آموزان از JNU اسلامی علیگر دانشگاه جامع بوده و به طور فعال درگیر در آموزش مردم در مورد کا و NRC. آنها توزیع جزوات و ارائه سخنرانی که در آن از آنها خواسته مردم را به سازماندهی خود برای جلوگیری از جاده ها است.

Sharjeel یک ساعته سخنرانی تحویل در ژانویه 16 در پیاده رو خارج AMU شد هیچ تفاوتی ندارد.

او صحبت کرد approvingly از روح قانون اساسی است اما گفت که این قانون اساسی است و نه سکولار. او در مورد Poona پیمان به نام مهاتما گاندی یک “فاشیست” با انتقاد از کنگره صحبت از سابقه خشونت از چپ و راست گفت: “تاریخ هند نوشته شده توسط pandits. “ما باید به نوشتن تاریخ ما.”

در حالی که صحبت از خشم مردم در برابر کا و NRC گفت: دانشجویان و محققان باید هزینه و کانال آن را مولد برای یک نتیجه. پس از حساسیت وجود دارد باید یک برنامه عمل است.

“دهلی نو kyun گروه ، hai — دهلی باند ، hai kyunki عوام ko takleef هو,” او می گوید و می افزاید: در حالی که اعتراض مردم باید محافظت در برابر خشونت و خرابکاری سیاسی و تصاحب.

آن را در حدود 30 دقیقه به سخنرانی که ما بیا به پنج دقیقه که در آن او از آسام: “اگر 5 لاخ مردم گرد هم می آیند و نشستن در dharna آنها می تواند قطع آسام از بقیه از هند حداقل برای یک ماه یا دو. تنها خواهد شد و سپس ما آنها شنیده شود.”

او اشاره مرغ را گردن نوار باریک از زمین که متصل به باد از شرق با بقیه هند که مسلمان تحت سلطه و می گوید که اگر 5 لاخ مسلمانان بودند به بسیج آنها می تواند مانع ارتش جنبش و عرضه است.

او صحبت از یک dharna یک chakka جام. نه یک شورش مسلحانه.

پنج دقیقه ای کلیپ بازی بر روی یک حلقه در برخی از کانال های تلویزیون با هشتگ #tukdetukdegang. این شاهین باغ اعتراض شده بود به زور داده و حمله به آن را در حال حاضر آسان شد.

در ژانویه 24, Union, وزیر Prakash Javadekar در سخنرانی خود در یک تجمع انتخاباتی خواسته دهلی رای دهندگان تصمیم بگیرند که آیا آنها می خواستند “جناح ولی azaadi یا زندانی ماتا دی”.

در ژانویه 28, Sharjeel دستگیر شد, همان روز که در یک ویدئو که رفت ویروسی Anurag Thakur, Union, وزیر امور خارجه برای امور مالی دیده می شود و باعث یک جمعیت در یک تجمع انتخاباتی. “Desh ke gaddaron ko…” او می گوید که جمعیت پاسخ می دهد “…گلی maaro saalon ko”.

در ژانویه 29, گزارش های خبری گفت: BJP بخت و اقبال در دهلی مجمع انتخابات در شکوفایی و داخلی نظرسنجی شد و پیش بینی حداقل 30-35 از 70 کرسی در دهلی نو.

یکی از دلایل اصلی برای تغییر با توجه به دو unnamed رهبران بود افزایش خشم در برابر تحصن در اعتراض شاهین باغ.

یک هفته پس از یوگی Adityanath به نام برای تمام کسانی که شعار آن “azaadi” شعار به اتهام شرارت و Rambhakt Gopal با هدف تفنگ در ضد کا معترضان در جامع و گفت: “شما حقیقت azaadi.”

Tarannum baaji

Tarannum بگوم از Batla خانه Okhla یک بیوه و مادر سه و نشسته است در اعتراض شاهین باغ از 15 دسامبر. او می گوید: او به خانه رفته تنها هشت بار.

“Na hamari Modiji se ladai hai na Amit Shahji se. همهمه Samvidhan ke liye هندوستان ke liye, apne hak ke liye lad راه hain.”

Tarannum baaji او به عنوان نامیده می شود, مذاکرات مشکل بسیاری از زنان در حال رفتن به صورت هنگامی که خواست برای اثبات محل اقامت خود و اجداد. به خصوص زنانی که رها شده اند با خانواده های خود از شوهران و زنان بیوه. او نگرانی های مشابه برای کودکان یتیم.

“Unki nagrikta kaun dega? Unke maa-baap kahan رایگان se dhoond ke laye jayenge? Woh دادا-Dadi, Nana-Nani kahan رایگان se layenge?”او می گوید.

Tarannum baaji می گوید او هیچ چاره ای جز اعتراض به, برای نجات خودش و فرزندان او از تبعیض و آزار و اذیت در حال ارسال به بازداشتگاه.

“مین مجسمه tha کی hamare وزیر-e-Azam hain, عوام ke badshah hain, Pradhan Mantri hain, woh hamari takleef samjhenge… Jaise ma-baap apne bachche کی sunte hain, vaise woh hamari sunenge. Woh aaj tak aa kar یه پوچ bhi na خاطر کی kya pareshani hai?,” او گفت:.

“ماده 370 پر کشمیر پر ایودیا قضاوت پر همهمه sab ne سرکار کی عزت rakhi… سرکار kehti hai ki talaq سه گانه se woh زنان مسلمان ko محافظت ، chahte hain, toh سازمان ملل متحد auraton ko محافظت ، nahin chahti jo شاهین Bagh mein baithi hain?”

در فوریه 1, یکی دیگر از تفنگ-wielding man دستگیر شد و پس از اخراج او در هوا در نزدیکی شاهین باغ اعتراض سایت. و در فوریه 2, یک شات از کار اخراج شد در جامع دروازه شماره 5.

Humera گفت که زنان و دیگر معترضان نگران هستند اما در هیچ خلقی را به حرکت می کند.

“Keh راه hai ki آگار Modiji ne kaha hai ki woh ek اینچ nahin hatenge, toh همهمه ek میلیمتر bhi peeche nahin hatenge. Aao, kitna دام hai tumhari jailon mein, aao, bharo,” او گفت:.

“همهمه jeet gaye toh desh مبارک همهمه mar gaye toh kafan مبارک می گوید:” Tarannum baaji.

در اعتراض به قوانین و مقررات

آن دیر است. حدود 3.30 هستم. و من نشسته ام و صحبت کردن به Upasna از بیجنر در محوطه اطراف شاهین باغ مرحله. بعد به مرحله برخی از زنان سالمند در حال ارائه namaz.

بیشتر دور یک گروه از مدرسه رفتن دختران در حال نشستن در یک دایره سفید نوار گره خورده در اطراف پیشانی خود را که بر روی آنها نوشته شده با قلم “هیچ کا هیچ NRC”.

در antakshari آنها بالا بردن شعارها و در یک نقطه آنها شروع به شعار “بی جی پی هو barbaad هو barbaad هو barbaad”.

یکی از خانم ها می آید و تقبیح دختران: “انتقاد NRC, CAA همه شما می خواهید. اما نمی شود badtameez نمی شود بی ادب. لازم نیست به کسی توهین.”

این ظریف و مقررات اجرا شده است و مشاهده مجدانه توسط زنان معترض از شاهین باغ. به عنوان وفاداری به هند آن tiranga آن اساسی است.

در یک روز خوب که 17 کیلومتر-رانندگی طولانی از 7 Lok Kalyan Marg به شاهین باغ در حدود 37 دقیقه.

در نخست وزیر cavalcade که حرکت در 120 متر در هر ساعت است که فاصله را کمی بیش از 10 دقیقه است.

اگر آقای مودی آمده بودند تا او را ببینید tirangas نقاشی بر روی چهره اهتزاز در دست در سنگر, در مرحله, در هر چوب بامبو و قطب در دید و او را بشنود هر دو — یک ناله و هشدار دهنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im