اخبار و تحلیل

رؤسای دو مجلس سنای ایالات متحده کمیته در حال دعوا ادعاهای ساخته شده توسط FBI رسمی به وزارت دادگستری دفتر بازرس کل (OIG) گفت: این ادعا در تضاد با چهار طبقه بندی شده در پانوشت اخیر OIG گزارش که شیرجه زده FBI نظارت از مغلوب ساختن پیشی جستن 2016 ریاست جمهوری مشاوران.

گزارش منتشر شده Dec. 9, 2019, یافت “17 قابل توجهی خطا و یا حذفیات” در نظارت حکم و آن سه تمدید FBI در زمان در یکی از مشاوران کارتر صفحه زیر نظارت بر اطلاعات خارجی عمل می کنند (FISA) در سال 2016 و 2017 (pdf).

سناتور چاک Grassley (R-Iowa) از کمیته امور مالی مجلس سنا و ران جانسون (R-Wis.) سنا امنیت داخلی و امور دولتی کمیته خواسته دادستان کل ویلیام Barr به تنزل رتبه دادن به پانوشت شده اند که عمدتا redacted در نسخه عمومی از OIG گزارش.

سناتور دسترسی به unredacted نسخه.

“این اطلاعات طبقه بندی شده قابل توجه است نه تنها به دلیل آن را مغایر با کلید اظهارات در یک بخش از این گزارش اما همچنین به این دلیل آن را فراهم می کند بینش ضروری برای یک ارزیابی دقیق از کل تحقیقات” Grassley و جانسون گفت: در Jan. 28 نامه به Barr (pdf).

در این نامه فاش نمی, که پانوشت سناتور شد صحبت کردن در مورد و یا چه اطلاعاتی آنها باور دارند که آنها در تضاد.

کنگره کارمند آشنا با این وضعیت گفت: بار عصر که پانوشت مربوط به چه FBI رسمی گفت: OIG و که آنها همه به طور کامل redacted.

وجود 37 پانوشت در این گزارش حداقل بخشی از redacted چهار نفر از آنها را به طور کامل و از آن دو به نظر می رسد مربوط به یک بیانیه که FBI رسمی ساخته شده به OIG. دو نیمه redacted پانوشت به نظر می رسد مربوط به همان موضوع است.

پانوشت در سوال شماره 339, 342, 347 و 350 در گزارش. همه آنها در یک بخش که در مورد استیل پرونده مجموعه ای از ادعاهای بی اساس در مورد تبانی بین دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مبارزات انتخاباتی خود همکاران و روسیه است.

پرونده منبع

پرونده ایجاد شده توسط سابق بریتانیا و جاسوسی سابق خبرچین اف بی آی کریستوفر استیل بود و بنای اف بی آی FISA نرم افزار در برابر صفحه. اما این اداره موفق به اطلاع دادگاه FISA که تایید حکم یک مناجات از اطلاعات است که تضعیف نماید که صفحه یک “عامل خارجی قدرت است.”

به عنوان OIG گزارش مورد بحث در بخش مربوط به پانوشت FBI و بعد از آن OIG آموخته است که استیل مورد استفاده برای این پرونده تنها یک منبع “اصلی فرعی منبع” که تا به حال چندین sub-منابع.

زمانی که اف بی آی صحبت به برخی از منابع آنها تا به حال رزرو در مورد آنچه استیل قرار داده و در پرونده. اولیه زیر منبع گفت: اطلاعات بود “کلمه از دهان و شایعات” و گپ زدن “با دوستان بیش از آبجو”—که برخی از آن او شنیده شده در “jest.”

یکی از زیر-ساب-منابع گفته اف بی آی است که “هر چه اطلاعات در استیل گزارش شد که نسبت به او شده بود ‘اغراق آمیز’ و که او/او را به رسمیت نمی شناسد هر چیزی به عنوان منشاء آن به طور خاص از او/او ، ” OIG گزارش گفت:.

یکی از به طور کامل redacted پانوشت (شماره 347) است که متصل به بیانیه ای که.

پرونده اختلاف

دیگر به طور کامل redacted پاورقی (شماره 342) است که متصل به یک بیانیه توسط FBI نظارت اینتل تحلیلگر (SIA) که مشغول به کار در ضد جاسوسی تحقیقات در برابر صفحه و دیگر تهمت دستیاران بود که لقب “Crossfire طوفان.”

او گفت: OIG که “علت اختلاف بین [استیل] انتخابات گزارش و توضیحات بعد ارائه شده به اف بی آی توسط استیل اولیه زیر منبع و زیر منابع مورد گزارش شد دشوار است برای تشخیص است و می توان به تعدادی از عوامل” این OIG گزارش اعلام کرد.

“این شامل miscommunications بین استیل و اولیه Sub-منبع مبالغه و یا نادرست توسط استیل در مورد او اطلاعات به دست آمده و یا نادرست اولیه زیر منبع و/یا sub-منابع زمانی که مورد سوال توسط FBI در مورد اطلاعات آنها منتقل به استیل یا اولیه Sub-منبع.”

الیگارشی و دروغ

یکی از بخشی از redacted پانوشت مذاکرات در مورد استیل اتصالات به الیگارشی روسیه.

استیل انجام برخی از کار برای اولگ Deripaska روسیه صنعتی نجیب زاده بود که تحریم مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در سال 2018 است. تیراندازی طوفان اعضای تیم گفت: OIG آنها نمی دانند که در مورد اتصال.

این OIG یافت که استیل ابلاغ در سال 2015 با نمایندگان متعدد الیگارشی با “اتصال به سرویسهای اطلاعاتی (RIS) و ارشد مقامات کرملین.”

استیل FBI هندلر “را به یاد بیاورید اگر او گفت: Crossfire طوفان تیم در مورد استیل اتصال به” Deripaska اما او گفت: “او اطلاع که تیم استیل جمع آوری اطلاعات در الیگارشی روسیه و تا به حال سعی کردم به ترتیب جلسات بین FBI و الیگارشی روسیه.”

به عنوان OIG اشاره FBI آگاه بود که استیل بود و به طور بالقوه گسترش دروغ.

“ضد جاسوسی تحقیقات پیچیده هستند و اغلب شامل به من گفت: شما می دانید دورویی و مردم بازی همه طرف گفت:” استوارت ایوانز رئیس وزارت دادگستری از هوش که نظارت بر FISA روند درخواست.

او در ادامه گفت که دفتر او شناخته شده از استیل اتصال به Deripaska آن “شده اند و در عین حال یکی دیگر از چیزی که ما می خواستم به شیرجه رفتن به.”

پاورقی شماره 350 متصل شد به اظهارات خود را.

“در علاوه بر این به اطلاعات در استیل دلتا فایل مستند استیل را در تماس های مکرر با نمایندگان برای چند الیگارشی روسیه ما مشخص گزارش [redacted]” در پاورقی می گوید.

دلتا فایل های ذخیره اطلاعات این اداره را نگه می دارد در آن خبرچینان.

توسط مه 2017 اف بی آی “را ارزیابی این احتمال وجود دارد که [استیل] [انتخابات گزارش] ایجاد شد در اتصال به کمپین دروغ” این OIG نوشت: با استناد به یک دسامبر 2017 FBI یادداشت.

این OIG به این نتیجه رسیدند که بیشتر باید انجام شده است به بررسی استیل را در تماس با واسطه از الیگارشی روسیه به منظور ارزیابی آن دسته از مخاطبین به عنوان منابع بالقوه گمراه کننده است.”

صفحه Sechin ادعا

یکی دیگر از بخشی از redacted پاورقی مربوط به یکی از استیل است ادعا می کند که صفحه در طول یک ماه جولای 2016 سفر به مسکو, ملاقات مخفیانه با ایگور Sechin رئیس انرژی روسیه کنگلومرا روس نفت.

هیچ مدرکی وجود ندارد که در این جلسه رخ داده و صفحه را تکذیب کرد همیشه صحبت کردن به Sechin.

پرونده ادعا شده است که Sechin ارائه شده میلیاردها دلار در سهام روس نفت در بورس برای بلند کردن اجسام از اوکراین مربوط به تحریم ها علیه روسیه است.

زمانی که اف بی آی در مصاحبه استیل اولیه زیر منبع در سال 2017, منبع گفت که اطلاعات فرستاده شده به او و یا او را با دیگری زیر منبع در متن پیام که “sub-منبع هرگز اعلام کرد که Sechin شده بود که یک کارگزاری علاقه به صفحه” را OIG گفت.

پاورقی شماره 339 متصل به بیانیه ای که.

“اصلی فرعی منبع همچنین گفت: اف بی آی در این مصاحبه که زیر منبع که ارائه اطلاعات در مورد کارتر صفحه-Sechin جلسه [redacted]” در پاورقی می گوید.

دنبال پتر در توییتر: @petrsvab

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de