سناتور. تد کروز محکوم چینی رژیم نگرانی برای هنگ کنگ استقلال

سناتور. تد کروز (R-تگزاس) در روز پنج شنبه را محکوم کرد حزب کمونیست چین (CCP) پس از اعلام آن از برنامه ای برای اعمال گسترده جدید “امنیت ملی” قانون در این مستعمره سابق بریتانیا از هنگ کنگ. این سناتور همچنین به ایالات متحده و متحدان به “پشت خط” در برابر گسترش CCP.

CCP را نشانده قوه مقننه کنگره خلق ملی (NPC) اعلام کرد در اواخر روز پنجشنبه که این امر پیشنهاد امنیت ملی قانون برای “ایجاد یک نظام حقوقی و اجرای مکانیزم برای دفاع از امنیت ملی” در هنگ کنگ است. این لایحه است که انتظار می رود به تصویب داده NPC نقش به عنوان یک تشریفاتی با مهر لاستیکی مهر کردن که تصویب بخشنامه از CCP و نرم افزار-پکن موضع این شهر اجرایی کری لام که نیاز به موضوع حقوقی در روزنامه دولت قبل از دولت مرکزی را قانون قرار داده می شود به اثر.

“حزب کمونیست چین است که در حال حرکت سریع برای پایان دادن به آنچه که مانده است از هنگ کنگ استقلال, رقص برهنه کردن دور ضروری آزادی از هنگ کنگ مردم” کروز گفت: در بیانیه ای خواستار CCP در آخرین حرکت یک “تشدید” به “تعمیق کنترل خود را بیش از هنگ کنگ است.”

“این غیر قابل قبول است و نیاز به یک reevaluation از سیاست ایالات متحده آن است که اگر نه بلافاصله معکوس,” او اضافه شده است.

“”در حال حاضر ایالات متحده باید موضع قوی با متحدان ما و نگه داشتن خط در برابر گسترش کمونیسم” او نوشت.

لی کچیانگ نخست وزیر چین روز جمعه گفت: در گزارش سالیانه خود به NPC که CCP در حال حرکت است برای ایجاد یک “صدا” سیستم حقوقی برای CCP به اجرای ساز و کارهای “حفظ” آن “امنیت ملی” در هنگ کنگ منطقه ویژه اداری.

قانون هدف به بان کی مون “تجزیه طلبی فتنه تروریسم و هر گونه تداخل فعالیت های کشورهای خارجی و تأثیرات خارجی” که PRC را می بیند به عنوان یک چالش به یک حزب حاکم است.

منتقدان می گویند این قانون را بیشتر تهدید هنگ کنگ استقلال و اجازه می دهد CCP به هدف مخالف صداها تحت پوشش حفاظت از چین “امنیت ملی”است.

با توجه به پیش نویس قانون, قانون حفاظت خواهد شد دولت مرکزی “به طور کلی صلاحیت” و همچنین هنگ کنگ “بالا استقلال است.”

“موسسات مربوطه از دولت مرکزی مردم برای حفاظت از امنیت ملی باید ایجاد موسسات در هنگ کنگ منطقه ویژه اداری به عنوان مورد نیاز انجام وظایف خود را از حفاظت از امنیت ملی با توجه به قانون” پیش نویس متحده است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در روز پنج شنبه گفت که ایالات متحده واکنش نشان می دهند به شدت اگر رژیم چین به شرح زیر از طریق برنامه های خود را برای اعمال چنین قانونی در هنگ کنگ.

“اگر آن اتفاق می افتد, ما آدرس که موضوع بسیار شدت” مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: در روز پنج شنبه قبل از ترک کاخ سفید است.

مجلس نانسی پلوسی (D-کالیفرنیا.) با صدور بیانیه ای در اواخر روز پنجشنبه خواستار CCP آخرین حرکت “نگران کننده است.”

“پکن اعلام و در عین حال یکی دیگر از تلاش برای پایان دادن به “یک کشور و دو سیستم’ چارچوب در #هنگ کنگ است که عمیقا نگران کننده است.” Pelosi نوشت. “تلاش برای دور زدن هنگ کنگ مقننه را نشان می دهد کامل و بی احترامی به قانون است.”

دو سناتور ایالات متحده آمریکا پت Toomey (R-Pa.) و کریس ون Hollen (D-Md.), تنها چند ساعت پس از اخبار از پیشنهاد چین معرفی یک لایحه دو حزبی به نام “هنگ کنگ استقلال عمل” که به دنبال تحریم مقامات چینی و یا اشخاص همدست رژیم چین را “بی پروایی نشان دادن دخالت” در هنگ کنگ است. این قانون نیز جریمه کردن بانک هایی که انجام کسب و کار با چنین مقامات یا اشخاص.

“نمونه [چنین اشخاص] ممکن است شامل یک واحد پلیس سرکوب هنگ کنگ معترضان یا چینی حزب کمونیست مقامات مسئول اعمال ‘امنیت ملی’ قانون در هنگ کنگ” آنها نوشت.

هنگ کنگ شد و دست از حکومت استعماری بریتانیا به حاکمیت در سال 1997 با بیان تضمین زیر چین و بریتانیا اعلامیه مشترک که شهر را به درجه بالایی از استقلال و ضروری آزادی خواهد بود تحت حفظ اصل “یک کشور دو سیستم” تا 2047.

تحت هنگ کنگ حقوق بشر و دموکراسی عمل به قانون امضا شده در سال گذشته وزارت امور خارجه ایالات متحده مورد نیاز است به سالانه تعیین اینکه آیا هنگ کنگ حفظ کرده است کافی سیاسی استقلال از چین برای حفظ آن امتیازات تجاری در حال حاضر فراهم شده به آن توسط ایالات متحده است. این قانون همچنین قادر می سازد تحریم علیه چین و هنگ کنگ مقامات مسئول نقض فاحش حقوق بشر است در هنگ کنگ است.

وزارت امور خارجه سخنگوی مورگان Ortagus روز پنج شنبه در پکن خواست به “افتخار تعهدات خود و تعهدات در چین و بریتانیا اعلامیه مشترک.”

“هر گونه تلاش برای تحمیل امنیت ملی قانون می کند که منعکس کننده اراده مردم هنگ کنگ خواهد بود بسیار بی ثبات کننده خواهد بود و ملاقات با محکومیت شدید از سوی ایالات متحده و جامعه بین المللی” او گفت: عصر فردا در ایمیل.

وزارت امور خارجه گفته است که تاخیر در صدور گزارش سالانه در هنگ کنگ استقلال به حساب برای هر گونه اقدامات بیشتر از پکن در طول پتروشیمی است.

در مقیاس بزرگ طرفدار دموکراسی و ضد CCP تظاهرات پیاپی در ماه ژوئن سال گذشته در هنگ کنگ بیش از یک پس-اوراق استرداد لایحه پس از مردم می ترسید این لایحه را تهدید می کند در شهرستان قضایی استقلال. در ماه های اخیر تظاهرات را آرام پایین با توجه به همه گیر.

سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل نیکی هیلی اظهار داشت که CCP استفاده کرده است CCP ویروس همه گیر به عنوان یک فرصت برای سرکوب مخالفان.

“جای تعجب است که در حالی که کشورهای در حال تمرکز بر روی یک ویروس گسترش چین بی دقتی حزب کمونیست چین حرکت رو به جلو با آن برنامه ریزی استراتژیک با عبور یک قانون است که تکل مخالفت سیاسی که فوران در هنگ کنگ در ایران در سال گذشته” او در توییتر نوشت.

اوا فو, فرانک نیش و سلامت کمک به این گزارش.

دنبال میمی در توییتر: @MimiNguyenLy

tinyurlis.gdclck.rushrtco.de