در یک حرکت است که ممکن است کمک به بینش به نقض حقوق بشر در چین, U. s. آداب و رسوم (CBP) کشف و ضبط 13 تن از محصولات موی انسان که از استان غربی سین کیانگ در هفته اول جولای. در جولای 20 وزارت بازرگانی تحریم های چینی مو و لوازم جانبی شرکت می باشد.

Epoch Times Photo
محصولات مو از چین حمل و نقل ضبط شده توسط ایالات متحده گمرک و حفاظت مرزی در تاریخ 1 ژوئیه سال 2020 است. (حسن نیت ارائه میدهد از CBP)

بازماندگان محققان و اویغور فعال گروه باید گفت که کشف و ضبط مو می آید از زنان تسلیم در داخل های مختلف غلظت و اردوگاه های کار در سین کیانگ و که برای اولین بار مقامات ایالات متحده یک قطعه از شواهد در دست برای تحقیقات بیشتر به آزار و اذیت اقلیت های مسلمان ،

“من پشت پاکت محاسبه شده است که این حمل و نقل نشان دهنده مو حدود 90,000 زنان زندانی در ‘re-اردوگاه آموزش و پرورش’. اگر چه این نوع از عجیب و غریب مو, عمیق, شاه بلوط قهوه ای قرمز برجسته–معمولا شناسایی شده در کاتالوگ با تعبیری ‘مغولی’, مو, تراشیده, از سران اویغور قزاقستان قرقیزستان و هوی زنان” روزنامه نگار تحقیقی اتان گاتمن که بازدید از بازماندگان اردوگاه های مختلف در ترکیه و قزاقستان به تازگی گفت: عصر فردا در ایمیل.

دولت ایالات متحده گرفته شده یک سری از اقدامات برای پاسخ دادن به سرکوب در سین کیانگ.

اخیرا در جولای 20 وزارت بازرگانی اضافه شده در 11 شرکت چینی دخیل در نقض حقوق بشر در سین کیانگ از جمله Hetian Haolin مو لوازم جانبی شرکت. Ltd. به آن نهاد لیست. این لیست یک ابزار برای محدود کردن صادرات و صادرات مجدد و انتقال محصولات مشمول مقررات صادرات توسط افراد و یا شرکت های درگیر در فعالیت های که تهدیدی برای امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی ایالات متحده است.

در جولای 31, ایالات متحده آمریکا وزارت خزانه داری را به دفتر کنترل داراییهای خارجی (OFAC) تحریم یک دولت چین نهاد و دو فعلی یا سابق مقامات دولتی در جولای 31 برای نقض حقوق بشر از جمله جرم بازداشت خودسرانه و شدید فیزیکی.

در داخل اردوگاه های کار اجباری

Gulbahar Jelilova یک شهروند قزاقستان و بازمانده از سین کیانگ اردوگاه های کار اجباری بود که یک معامله گر و اغلب بازدید Urumchi پایتخت منطقه خودمختار سین کیانگ برای خرید لباس. او دستگیر شد و در سال 2017 از هتل خود را برای آنچه که مقامات چینی نوشت: در دادگاه سند را به عنوان “معاونت در جرم فعالیت های تروریستی.”

Epoch Times Photo
Gulbahar Jelilova قبل از زمان او در اردوگاه کار اجباری در سین کیانگ. (حسن نیت ارائه میدهد از Gulbahar Jelilova)

مادر چهار فرزند Jelilova تسلیم شد در داخل یک شش متر مربع فضا برای 465 روز با بسیاری از زنان دیگر که به طور روزانه با توجه داروهای ناشناخته. یکی از اولین چیزهایی که مقامات اردوگاه بود که این زنان وارد اردوگاه شد و خود را کاهش دهد که انجام شد به طور منظم برای کسانی که اقامت در اردوگاه برای دوره های طولانی تر.

Jelilova صحبت به تازگی با عصر فردا از طریق تلفن. او روزنامه نگار گاتمن در استانبول در ترکیه در ماه اکتبر 2019. به گاتمن, Jelilova تصویب چگونه زندانیان را به یک سوراخ در دیوار خود را دست بسر برده است در حالی که غیب فرد خواهد موهای خود را از سمت دیگر دیوار.

گاتمن توصیف آنچه که بازماندگان او را ملاقات کرد به او گفت که یک بار اتفاق افتاده است آنها وارد اردوگاه.

“آن را عملا جهانی است. ورود به اردوگاه زنان مجبور شدند به خط تا در مقابل یک سوراخ در دیوار. هنگامی که آن را به نوبه خود شما را مجبور به چوب سر خود را از طریق سوراخ در حالی که یک دست نامرئی چیده شده سر خود را با یک clipper–به عنوان یک زن گفت: مثل یک حیوان گفت:” گاتمن.

مو بلند در نظر گرفته شده است یک ماده از افتخار برای زنان در اصلی اویغور فرهنگ است.

Mihrigul Tursun, 30, یکی دیگر از بازماندگان اردوگاه کار اجباری که شهادت قبل از کنگره ایالات متحده در ماه نوامبر 2018 شد و سه بار در, بازداشت یک بار در زندان و دو بار در یک اردوگاه کار اجباری برای یک مجموع از 11 ماه کشیده بیش از دو سال از سال 2015 تا 2017 گفت: عصر فردا از طریق تلفن است که سه روز پس از او وارد زندان, اولین بار, مو 50 از همه زندانیان در سلول او قطع شد—تقریبا همه بلند بافته مو است.

Epoch Times Photo
Gulbahar Jelilova نشان دادن “سوراخ در درب” که در آن سر بود, اصلاح کرده, در استانبول در ماه اکتبر 2019. (اتان گاتمن)

“همه افسرده احساسی شوکه کرد. آنها احساس درماندگی و نا امید کننده است. آنها احساس رسوا. حتی اگر آن نمی صدمه دیده و آنها را از نظر جسمی آن را به صدمه زدن به آنها ذهنی, عاطفی و معنوی” گفت: Tursun و اضافه کرد که او تا به حال کمر, مو بلند, زمانی که او وارد زندان است.

Tursun شاد خاطرات از بافتن موهای بلند او بود تا او از 15 سال سن داشتند. او از روی علاقه به یاد بسیاری, مو بلند, مسابقات در مدرسه و وجود دارد گفت: 12-15 انواع نوارهای و بسیاری از لوازم جانبی مو که اویغور زن استفاده کنید.

Elfidar Hanim دبیر اویغور انجمن آمریکایی گفت: عصر فردا از طریق تلفن است که این اهمیت با توجه به رشد مو است در مفید آمده است برای مقامات چینی که با استفاده از مو از زندانیان در اردوگاه های تمرکز و کار را به پول.

13 تن حمل و نقل تولید شده توسط Lop شهرستان Meixin مو محصول شرکت. Ltd. که ایالات متحده گمرکی کشف و ضبط در تاریخ 1 ژوئیه است به ارزش $800,000. Hanim گفت: این کسب و کار اتفاق می افتد شده است برای سال ها.

“چین انجام شده است این کسب و کار برای مدتی اما این محصولات مو بودند هرگز گرفتار شده است. این بار این اتفاق افتاد به دلیل وجود آگاهی بیشتر در مورد این موضوع و همچنین به دلیل Radio Free Asia اخیرا گزارش در مورد آن,” او گفت:.

Radio Free Asia با انتشار گزارش “مو محصول صنعت مرتبط اویغور بیگاری پررونق در سین کیانگ را Lop شهرستان” on May 28 توسط خبرنگار Gulchehra Hoja. RFA تایید به بار عصر توسط ایمیل که خود را در اوایل گزارش نقش کلیدی در کمک به CBP توقیف حمل و نقل ژوئیه 1.

نوک کوه یخ

گاتمن و Hanim گفت: محصولات مو هستند و شواهد از تنها یک جنبه از یک آرایه وسیعی از موارد نقض حقوق بشر.

“اما این تنها نوک کوه یخ است. برو عمیق تر و شما را پیدا خواهد کرد شواهدی از کار اجباری برده داری جنسی و عقیم سازی اجباری. بزرگترین مقدار از زندگی–من تخمین می زنند بیش از 10 ، 000 زنان در هر سال حداقل–در حال از دست رفته به زندگی ارگان برداشت. زمانی که غرب از زنان چینی با استفاده از محصولات زیبایی حاوی کلاژن آنها سهوا مالش باقی مانده از گروه دوم به چهره خود” گاتمن نوشت.

Hanim گفت: Uyghurs در داخل این اردوگاه به معرض غیر قانونی مجبور ارگان برداشت عقیم سازی اجباری و استفاده می شود به عنوان “خوکچه هندی” برای آزمایش پزشکی. “نه تنها که در حال حاضر آنها با استفاده از Uyghurs قطعه توسط قطعه برای ساخت پول از آن, بازاریابی, هر آنچه که آنها می تواند” گفت: Hanim که در مقایسه با این داستان برای کسانی که از اردوگاه های کار اجباری نازی ها.

سابق زندانیان Tursun و Jelilova صحبت در مورد زندانی بودن در معرض آزمایش خون و تست های بارداری. زنان باردار مجبور به سقط جنین. آنها همچنین بازشماری آرا داده شده و برخی ناشناخته دارو در هر روز است. به گفته آنها این داروها را متوقف قاعدگی در زنان جوان است. Jelilova گفت: مواد مخدر بودند به آنها داده می شود به نگه داشتن آنها را آرام. آنها نمی احساس درد یا گرسنگی.

Epoch Times Photo
تصویر اخیر Gulbahar Jelilova در استانبول ترکیه است. (حسن نیت ارائه میدهد از Gulbahar Jelilova)

در یک گزارش منتشر شده در 28 ژوئیه اویغور حقوق بشر پروژه (UHRP) گفت که رژیم چین ساخته شده است که یک “بی امان تلاش” برای سرپوش گذاشتن بر جنایات خود علیه اقلیت مسلمانان در سین کیانگ. پس از مواجه شدن در ماه اوت سال 2018 نقد و بررسی توسط سازمان ملل متحد کمیته رفع تبعیض نژادی این رژیم در تلاش برای توجیه وجود اردوگاه های کار اجباری به عنوان تلاش برای آموزش “افراط گرایان” و به عنوان “مراکز آموزش فنی و حرفه ای.”

“بعد دولت ادعا کرد که بازداشت شدگان به حال ‘فارغ التحصیل’ به عنوان آن را راه اندازی گسترده طرح کارخانه کار اجباری و تحت طولانی زندان بدون محاکمه گفت:” UHRP در آزادی.

تست DNA

گاتمن و Hanim گفت که تشنج از موی انسان از سین کیانگ توسط گمرک می دهد که ایالات متحده یک فرصت برای بررسی این موضوع بیشتر به عنوان آنها در حال حاضر بتن قطعه از شواهد در دست است.

“ما آداب و رسوم است که ظاهرا رفتن به تست DNA احتمالا به ایجاد که مو اویغور و یا قزاقستان در مبدا به جای چینی هان. اما که نشانی از رفتن نیست به اندازه کافی دور. پکن ناخواسته به ما داده شواهد فیزیکی از یک جنایت” گاتمن گفت.

Hanim گفت که این یک قطعه سخت شواهد برای ایجاد به دلیل آن است که آسان تر برای انجام تست DNA اگر ریشه مو سالم هستند اما این محصولات مو آنها را نمی. او گفت: این CBP نباید بازگشت این حمل و نقل به چینی ها اگر شواهد برقرار نیست.

Epoch Times Photo
افراد از Atajurt یک Kazak حقوق بشر سازمان با روزنامه نگار اتان گاتمن در آلماتی قزاقستان ژانویه سال 2020 است. (Josephine De هان-Montes)

“همچنین ما می خواهم آنها را برای از بین بردن مو و یا نگه داشتن آن به جای دادن آن را به عقب به چین از آنجا که آنها در حال رفتن برای فروش به کشورهای دیگر آنها در حال رفتن برای فروش به کشورهای فقیر. و همچنین چین خواهد پیدا کردن یک راه برای remarket در آینده آنها ممکن است به یک نام متفاوت است و ممکن است انتقال به مناطق مختلف و یا حتی برچسب آن را به عنوان هندی مو” گفت: Hanim.

او گفت که ایالات متحده باید حمایت دیگر کشورهای غربی برای خرید محصولات که از بیگاری یا از اردوگاه های کار اجباری از سین کیانگ.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de