ساسکاچوان زنان متهم برجسته سلامت روان مدافع از آزار و اذیت جنسی

هشدار: این داستان شامل گرافیک زبان

ده کارمندان سابق از مشخصات بالا سلامت روان مدافع در ساسکاچوان می گویند که آنها در حال تلاش برای آشتی دادن او در حال رشد و نفوذ در میان دانش آموزان با گذشته خود رفتار نسبت به زنان و دختران جوان در صنعت رستوران.

مدافع جیم Demeray, 38, به تازگی با صدور بیانیه ای به CBC News پرداختن به این اتهام که او شرکت در یک نژادپرست طرح به نام “آفریقا که” و می گوید او حسرت شرکت در “Sexcellence” جوایز در Earls کارکنان رویداد.

اما Demeray انکار اتهامات از 10 زنانی که می گویند او بارها و بارها از نظر جنسی مورد آزار و ماديت يافته و یا مورد آزار واقع شدند آنها را زمانی که او رئیس خود را در دو Earls رستوران در رجینا بین 2000 و 2016.

“این اتهامات علیه من هستند بی اساس و نادرست” Demeray گفت: در یک ایمیل فرستاده بیانیه. “در من 16 سال کار در رستوران کسب و کار وجود دارد هرگز یک شکایت یا پیشنهاد است که من عمل نامناسب در اطراف کارکنان زن.”

زنان می خواهند Demeray که بدست آورده پول ترویج سلامتی روحی برای رسیدگی به آنچه آنها می گویند که خود را میراث روانی آسیب برساند. بسیاری از آنها نوجوان بودند در زمان و حداقل یکی بود که زیر سن قانونی در طول اتهام آزار و اذیت جنسی. برخی می گویند این آسیب روانی او تحمیل هنوز هم همچنان با آنها را امروز.

Demeray دهکده سلامت روان آگاهی سازمان UnderstandUs در سال 2011 زمانی که او هنوز هم کار در کانادا محبوب رستوران های زنجیره ای. Earls اخراج او در سال 2016 است و او از آنجا متمرکز شده تقریبا به طور کامل در ترویج سلامتی روحی و فروش UnderstandUs لباس.

در سال 2018 و 2019, UnderstandUs جمع آوری شده نزدیک به 250.000 دلار از Tim Hortons لبخند شیرینی مبارزات انتخاباتی. Demeray نیز به نام آینده 40 زیر 40 توسط CBC ساسکاچوان.

Demeray صحبت می کند به طور مستقیم به دانش آموزان در همه سنین در سراسر استان ، (بیشتر ساسکاتون مدارس کاتولیک/توییتر)

به عنوان بخشی از توسعه Demeray صحبت کرده است به هزاران نفر از دانش آموزان در مدارس ابتدایی و دبیرستان در مورد آسیب پذیری احساسات کلاله, روابط سالم, عزت نفس, شفقت و مهربانی. UnderstandUs می گوید آن را می سازد آن را بزرگترین ضربه توسط “تعامل با کسانی که در آنها بیشتر تاثیرپذیر سن.” این تیم را اغلب کودکان و نوجوانان را اور و مرحله حرفه ای شاخه های عکس که در آن آنها خواسته خود را به اشتراک بگذارید شک و تردید درونی و احساسات است.

در 2019, UnderstandUs راه اندازی پنج کمپین آگاهی و ارائه داد به 11,500 مردم در 12 شهرها و برای اولین بار سازمان ملل در ساسکاچوان.

بسیاری از زنان CBC News صحبت با حمایت فراگیر اهداف UnderstandUs اما نگران است که کسی با Demeray ادعا سابقه نمی تواند فاستر سلامتی روحی در دختران جوان است.

حداقل نه بدون تصدیق گذشته رفتار.

“اگر او برای دفاع از سلامت روحی و روانی او حداقل باید واقعا به اشتراک گذاشتن داستان خود را و صداقت” یکی از خانم ها گفت. او 18 سال, پیر زمانی که او شروع به کار به عنوان یک Earls میزبان. او به یاد می آورد که وقتی شوکه Demeray مدیر در آن زمان به او گفت که او تا به حال یک رویا در مورد او.

رجینا دانش آموزان جشن لبخند کوکی روز در Tim Hortons در حمایت از UnderstandUs. سلامت روانی خیریه جمع آوری شده در حدود 250.000 دلار در سال 2018 و 2019 با پول بیشتر انتظار می رود در سال 2020 است. (McDermid مدرسه/توییتر)

آن را بخشی از یک “الگوی سوء استفاده از قدرت” او گفت:. “این تغییر چگونه من فکر می کردم یک زن بود به ارزش در چشم مردان است.”

یکی دیگر از رجینا زن است که او آشفته کار وکالت شروع به کار در Earls به عنوان یک میزبان زمانی که او 17 سال داشت. او به خاطر Demeray درخواست او “که شما f–king?” هنگامی که او جزئی بود. “او ایجاد بسیاری از مشکلات روحی و روانی برای زنان پس بدانید که او در مدارس صحبت کردن با دختران جوان و ترسناک است.”

هیچ یک از زنان ادعا جنسی و سوء رفتار فیزیکی طبیعت است. نه در حال ادعا الگوی آزار و اذیت جنسی و یکی می گوید او عمل نامناسب نسبت به او در غیر جنسی در راه است.

CBC News موافقت کرده است به نام آنها است و با توجه به مستعار به برخی از.

ویدئو 1 پدیدار

از “آفریقا که” طرح به نور آمد به عنوان سیاه و سفید زندگی مهم جنبش دارای عقاید در ماه ژوئن. کسی که ناشناس نوشته شده در ویدئو کلیپ های آنلاین است که گرفته شده بود در Earls کارکنان رویداد در سال 2011. برخی آن را به نام نژادپرستانه در حالی که افراد دیگر علنا از آن دفاع کرد.

این اسکریپت ویدئو نشان می دهد Demeray و دیگری سفید مرد غرق در افکار در مورد وظایف آنها خواست یک برنامه می تواند انجام دهد قبل از اینکه بارها و بارها گفت: “وجود یک آفریقایی که” و پس از آن یک مرد سیاه و سفید به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش برای انجام وظایف.

“نه سال پیش دوست من Henok Berhe از من خواست در عمل به فیلمبرداری از یک طرح” Demeray نوشت: در بیانیه به CBC News.

“من صمیمانه عذرخواهی می کنیم اگر هر کسی شده است جرم با مشارکت در این طرح آن را به عنوان نه قصد من حساس بود.”

رجینا مبتنی بر حمایت از سیاه و سفید, سلامت روان Latoya رید به نام فیلم “نفرت انگیز است.”

“من نمی توانستم خودم را به تماشای کل فیلم به دلیل آن را بیش از حد تکان دهنده مضر” رید گفت: ما به نظر می رسید برای به تصویر کشیدن برده داری که در آن همه چیز کار مربوط بود که باید انجام شود توسط یک شخص سیاه و سفید برای یک فرد سفید به عنوان سرگرمی برای “jeering” مخاطبان است.

او اشاره کرد Demeray شد در یک محل امتیاز به عنوان مدیر در Earls. در این ویدئو از این رویداد که در آن ضبط طرح نشان داده شده است Demeray لیست بهداشت روانی او را به سازمان حمایت UnderstandUs به عنوان یکی از حامیان مالی رویداد.

در پاسخ به CBC News, Demeray شامل یک تصویر از Berhe را در پست های رسانه های اجتماعی است که در آن مرد سیاه و سفید طول می کشد مسئولیت تصویری و محکوم آنلاین واکنش در برابر Demeray به عنوان “نامناسب” و “مخرب است.” در یک مصاحبه Berhe گفت: او ایجاد “طنز” فیلم بر اساس چیزهایی که او “مشاهده به عنوان یک فرد سیاه و سفید در رجاینا.”

این ویدیو نشان می دهد که یک کمدی به نام ” آفریقایی که شامل جیم Demeray گرفته شده در یک رجینا Earls کارکنان رویداد در سال 2011. 2:58

رید گفت: مردان سیاه و سفید شرکت نمی کند کاهش hurtfulness از ویدئو. او گفت: Demeray باید با استفاده از این به عنوان یک فرصت برای آموزش خود را در مورد نژادپرستی نظاممند اگر او همچنان در راس UnderstandUs.

“من فکر نمی کنم کسی که چنین دانش محدود در مورد [چگونه] سیستمیک نژادپرستی می تواند باعث سلامت روان نقص در افراد از رنگ باید در حال اجرا یک سازمان است که برای دفاع از سلامت روانی مگر اینکه او می شود و … بیشتر در هماهنگی با مبارزات در مواجهه با مردم از رنگ به عنوان آن مربوط به بهداشت روانی و سیستمیک ظلم و ستم.”

گیدئون Belete دیگر در این ویدئو و گرگ مور, دیگر, سفید, مرد کاهش یافته است به نظر.

‘زیر سن قانونی الهه’; فیلم بیشتر سطح

CBC اخبار به دست آمده بیشتر فیلم از Earls کارکنان صورتی که برجسته “آفریقا که” طرح. سالانه همه کارکنان رویداد شناخته شده است به عنوان Earls شرکای جایزه دستاورد (EPAs) که در آن کارکنان می مست و رقص و آواز و دریافت جوایز در مقوله های مانند rookie of the year بهترین لبخند و بزرگترین لاس زدن. دو ساعت فیلم از کل سال 2011 رویداد را نشان می دهد Demeray و تغییر مدیر مور برشته کارکنان به سلامتی از جمعیت است.

در این ویدئو گرفته شده در یک رجینا Earls کارکنان رویداد در سال 2011 جیم Demeray می گوید: “وجود یک تن از خوب به دنبال افراد زیر سن قانونی در اینجا امشب.’ 0:28

Demeray بار خوانده شده نامزد برای یک دسته بندی است: “Sexcellence” جوایز. یکی از نامزدهای جزئی بود; او او خواستار یک “زیر سن قانونی الهه.” او اطمینان داد که برنده این جایزه که او برنده بود چرا که او “،” او نیز ثبت شده گفت: “وجود یک تن از خوب به دنبال افراد زیر سن قانونی در اینجا امشب.”

در یک نوشته بیانیه Demeray گفت: “من پشیمان شرکت در Sexcellence جوایز بود که یکی از بیش از یک دوجین جوایز ارائه شده در کارکنان رویداد. خاص که جایزه بود به شوخی شناخت مردان و زنان که موفق به لباس به شدت در محدوده رستوران کد لباس. با نگاهی به گذشته, من فکر می کنم آن را نامناسب و من متاسفم اگر آن را ناشی از کسی ناراحتی است.”

یک سخنگوی رستوران های زنجیره ای گفت: Earls آگاه بود از این جوایز و یا از Demeray را “فاحش انجام شده است.”

“این اقدامات در نقض مستقیم ما سیاست تحمل صفر در آزار و اذیت جنسی در Earls,” کریستین Vekteris گفت.

در این ویدئو گرفته شده در رجینا Earls کارکنان رویداد در سال 2011 جیم Demeray ارائه یک جبهه از خانه Sexellence’ جایزه. 1:32

‘باور نکردنی ناراحت کننده’

یک زن CBC News به نام چلسی توضیح داد که چگونه بندگی او احساس زمانی که Demeray بپرسید صریح سوال در مورد زندگی جنسی خود را در مقابل همکاران از جمله “آیا شما آن را دوست دارم در الاغ؟”

“من می خواهم دعا کنید هر تغییر که جیم نمی شود وجود دارد,” او گفت:.

چلسی شروع به کار در Earls زمانی که او 19 سال. او گفت که او بیش از حد ترس از Demeray به شکایت و نمی خواهید به خطر از دست دادن تغییرات. هیچ یک از زنان ثبت شکایت رسمی به Earls رستوران های زنجیره ای.

Earls سخنگوی تایید این شرکت هیچ سابقه ای از آزار و اذیت اتهامات علیه Demeray. Vekteris گفت که اگر شکایت آورده شده است به بخش منابع انسانی این “سیاست تحمل صفر را بلافاصله تصویب و بررسی شده اند باز می شود.”

Demeray می گوید که او زندگی می کند شديد اضطراب فراگير و می خواهد برای کاهش انگ متصل به صحبت کردن در مورد مسائل مربوط به سلامت روان. (UnderstandUs)

“در آن زمان, من می دانستم که من احساس باور نکردنی اما من بیش از حد جوان به درک آنچه در آن بود. من می دانستم که آن اشتباه بود” چلسی گفت. “گفت: من هرگز چیزی به او. من همیشه بیش از حد ترس از او.”

زنان توصیف دیدگاه Demeray ساخته شده به آنها را در محل کار از جمله “خوبی های” “شما باید از اینجا” و “من می خواهم به شیر است.”

سابق متصدی بار به یاد Demeray شوخی در مورد یک زیر سن قانونی میزبان و میپرسند: “زمانی که او به نوبه خود 18 دوباره؟”

“[Demeray] قرار است این چراغ بهداشت روانی هنگامی که او باعث بسیاری از تروما به مردم گفت:” سابق سرور که کار را برای او تا سال 2013.

“یک چیز بزرگ از سلامت روانی جنسی دستکاری و ساخته شده است که احساس شما تا به حال به دنبال یک راه خاص” یکی دیگر گفت. “من نمی خواهم UnderstandUs نمی شود یک چیز است. من مبارزه با این واقعیت است که او در راس.”

پس از CBC News تماس Demeray برای این داستان دو سابق Earls کارکنان و یکی UnderstandUs عضو هیئت مدیره فرستاده خبرنگاران ارائه مراجع شخصیت ها و جزئیات تجارب مثبت با او. هیچ یک از آنها در خواست می شود به نام.

‘Earls دختران’

زنانی که به صحبت کرد CBC News گفت که آنها تصمیم به دنبال اشتغال در یک رستوران زنجیره ای است که تا به حال شهرت برای استخدام مردم جذاب و نیاز زنان به پوشیدن دامن و کفش پاشنه بلند, تا زمانی که اصلاح آن کد لباس در سال 2016اجازه می دهد تا برای شلوار.

چند زنان گفت: آنها هیجان زده برای تبدیل شدن به “Earls دختران” و پیوستن مرسوم در صحنه های اجتماعی در طول این زمان. مدیران اغلب با کارکنان. برخی از زنان توصیف Demeray به عنوان کاریزماتیک قابل توجه و دوست داشتن سرگرم کننده.

آنها گفت: آنها در ابتدا flattered هنگامی که او را تعریف و بدن خود را و یا به آنها توجه کنیم.

تمام زنان گفت: آنها کشف آنها خواهد بود به احتمال زیاد برای دریافت برنامه ریزی برای شیفت اگر آنها بازی همراه با Demeray را صریح مکالمات. یک زن گفت که Demeray بود “در چنین موقعیتی از قدرت است که همه ما دختران جوان فقط رفت و همراه با او.”

سه زن گفت: زمانی که آنها رد پیشرفت آنها تا به حال تغییرات خود را کاهش دهد.

“من فکر می کنم آن را به خاطر من نبود تغذیه به لاسی بازی گفت:” یکی از این زنان است. او زنی است که گفت: Demeray نیست از نظر جنسی آزار و اذیت او اما توهین او publicly.

کارمندان زن از Earls در رجاینا رقص Lady Marmalade در سالانه خود را Earls جوایز کارکنان ، زنان گفت: اینکه یک Earls دختر بود به طور کلی بسیاری از سرگرم کننده و آنها می دانستند که آنها خواهد بود پاداش با بهتر شیفت بودن ، (Earls شرکای جایزه دستاورد 2011)

اما 30 گفت: ثابت جنسی و تصویر-محور نظرات از رئیس خود در طول سال های شکل گیری تا به حال چنین ماندگار تاثیر روانی بر او و اعتماد به نفس است که او هنوز هم مورد بحث آن را با شوهرش سال بعد.

“او ایجاد یک مجتمع در مورد ظاهر من و که من بود و من به اندازه کافی خوب نیست.”

چندگانه زنان گفت: آنها می خواهند Demeray به عذرخواهی گذشته رفتار — رفتار که Demeray تخت را رد می کند.

“برخی از افراد استدلال می کنند که او تغییر کرده است:” یکی سابق متصدی بار گفت. “اما بدون او علنا اذعان گذشته خود اقدامات آن است که سخت به این باور او را در تغییر شرایط را از راه او رفتار و دیدگاه زنان است.”


اگر شما اطلاعات مربوط به این داستان — و یا شما می خواهید برای به اشتراک گذاشتن تجربه خود را با آزار و اذیت در صنعت رستوران — تماس با ما kendall.latimer@cbc.ca و bonnie.allen@cbc.ca.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themespragmatic slotlarıhipercasino bedava bonuskorsan taksielf bar 5000aviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis