SUSPECT. International Residual Mechanism for Criminal Tribunals (MICT) shows former Rwandan Defence Minister Augustin Bizimana at an undisclosed location. Photo courtesy of AFP

گمان. بین المللی باقی مانده مکانیزم برای دادگاه جنایی (MICT) نشان می دهد که سابق رواندا وزیر دفاع آگوستین Bizimana در مکانی نامعلوم. حسن نیت ارائه میدهد عکس از AFP

THE HAGUE, Netherlands – سابق رواندا وزیر دفاع آگوستین Bizimana یکی از مظنونان می خواستم بیش از این کشور را نسل کشی سال 1994 درگذشت, سازمان ملل متحد, دادگاه, گفت سهشنبه, مارس 22.

او اعتقاد بر این است که درگیریها در اطراف اوت سال 2000 “بر اساس قطعی شناسایی Bizimana را باقی می ماند در یک قبر سایت در Pointe Noire جمهوری کنگو” مکانیزم برای دادگاه جنایی بین المللی (MICT) در بیانیه ای گفت.

حدود 800000 نفر عمدتا اعضای گروه قومی توتسی اما همچنین متوسط Hutus بودند قتل عام بیش از 100 روز از خشونت متعهد توسط افراطیون هوتو در سال 1994. (دفعات بازدید: 20 سال در رواندا را آشتی می رود گام به گام)

Bizimana شده بود تحت تعقیب توسط سازمان ملل متحد و دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا در سال 1998 است.

13 فقره شامل قتل عام, قتل و تجاوز و شکنجه از جمله قتل نخست وزیر سابق Agathe Uwilingiyimana و 10 بلژیک حافظ صلح سازمان ملل متحد.

اعلام توسط MICT می آید 6 روز پس از دستگیری در پاریس یکی از آخرین متهم فراری از نسل کشی – Felicien Kabuga.

او متهم است که ایجاد بدنام انترهاموه شبه نظامی است که به انجام قتل عام و رادیو-تلویزیون Libre des Mille کللینس که در آن پخش برنامه های تحریک مردم به قتل است.

Kabuga, 84 که صرف یک چهارم قرن در اجرا بود تحت تعقیب توسط دادگاه سازمان ملل متحد در سال 1997 در 7 فقره از جمله نسل کشی است.

سازمان ملل متحد و دادگاه رواندا مستقر در آروشا, تانزانیا به طور رسمی بسته در سال 2015 و وظایف خود منتقل شدند به یک موسسه به نام MICT.

شواهد DNA

در آن بیانیه روز جمعه MICT گفت: “تایید مرگ” بود نتیجه جامع پروب توسط دادستانی “ترکیب فن آوری های پیشرفته با حوزه گسترده عملیات و درگیر استثنایی همکاری با شریک مقامات در رواندا, جمهوری کنگو هلند و ایالات متحده است.”

دادستانی آن گفت: با انجام تجزیه و تحلیل DNA در اواخر سال گذشته در قبلا به دست آمده نمونه ای از انسان باقی مانده از قبر سایت در Pointe Noire.

“پس از آن تحقیقات و تطبیقی تجزیه و تحلیل DNA با طول چند ماه گذشته رد کرد که باقی مانده بودند کسانی که از هر فرد دیگری ،

“دفتر بیشتر تایید شواهد اضافی در مورد شرایط Bizimana مرگ است.

“این دفتر را تایید می کند امروز که آگوستین Bizimana مرده است. اعتقاد بر این است که او در ماه اوت سال 2000 در Pointe Noire.”

بازماندگان نا امید

در فرانسه رئیس یک انجمن از قربانیان قتل عام گفت: این خبر که Bizimana مرده بود بدون اینکه به ارمغان آورد به کتاب “ناامیدی بزرگ.”

“بازماندگان’ بزرگترین آرزو برای قاتلان به صورت عدالت” گفت: Alain Gauthier, موسس یک انجمن به نام جمعی از شهروندان و احزاب برای رواندا (سنجش) که مبارزات برای محاکمه نسل کشی مظنون است.

“فقط عدالت می توانید آنها را با کمی از راحتی و هنگامی که یک نسل کشی رهبر است, سعی, خود, افتخار, ترمیم است,” او گفت:.

Gauthier همچنین اظهار تاسف کرد که Bizimana مرگ محروم بازماندگان از جزئیات کلیدی از آنچه تا به حال اتفاق افتاده است.

“اگر او تا به حال گرفته شده زنده است, ما می تواند چیزهایی که آموخته – جای تأسف است.”

یک کیگالی مبتنی بر قربانیان گروه گفت: اگر چه آنها “سپاسگزار” را به شنیدن از Bizimana مرگ آنها مشکوک است که محققان “می دانستم که در تمام طول.”

“در غیر این صورت چگونه می توانم به شما توضیح تصادف عجیب و غریب است که آنها اعلام مرگ او چند روز پس از دستگیری Kabuga گفت: Jean-Pierre Dusingizemungu رئیس جمهور IBUKA این چتر انجمن برای بازماندگان از نسل کشی است.

Dusingizemungu تشکر سازمان ملل متحد و دادگاه اعلام Bizimana مرگ اما افزود: “ما گمان می برند که هیچ نیت از جامعه بین المللی را به فراری به عدالت است.”

“به نظر می رسد به عنوان اگر آنها صبر کنید برای کسی که برای دریافت بسیار پیر و یا به مرگ قبل از آنها اقدام به پرش” او گفت:.

آخرین عمده فراری به دنبال MICT است Protais Mpiranya که فرماندهی گارد رئیس جمهور سابق Juvenal Habyarimana.

Habyarimana درگذشت هنگامی که هواپیما خود را به ضرب گلوله کشته شد بیش از کیگالی در تاریخ 6 آوریل 1994 – عمل که به هر طریقی به جرم قتل.

پنج نفر دیگر به نام های سازمان ملل متحد و دادگاه هنوز هم در اجرا. – Rappler.com

tinyurlis.gdclck.rushrtco.de