کبک متکی بر صدها نفر از پناهجویان در دراز مدت مراقبت از نبرد در برابر COVID-19

سارا در ساعت چهار سال پرش در اطراف یک ساختار بازی او را مجاز به دلیل همه گیر.

آنها فقط خوشحال می شود خارج.

به مدت هشت روز سارا — یک پناهجو از هائیتی که عبور از مرز آمریکا به کبک در Roxham جاده سه سال پیش بود بستری در کوچک خود را Montréal-Nord, آپارتمان, بدن تب و درد.

آن آغاز شده بود با برخی از سرفه و تب خفیف او سعی کرده بود به قلم مو رنگ کردن در نگاه اول. مدیر خود را در خصوصی مراقبت دراز مدت اقامت در Ahuntsic که در آن او کار می کند به عنوان منظم نبود خوشحال زمانی که او می خواست برای متوقف کردن کار برای ترس از آوردن عفونت خانه به آسم ،

پس از آن بیشتر علائم به نظر می رسد. او حالت تهوع و سرفه و تب کردم بدتر است. یک تست یک زن و شوهر روز بعد از تایید او COVID-19.

در حال حاضر در درست سه هفته پس از آزمایش مثبت سارا می گوید: “من افتخار می کنم. من در میدان جنگ.”

سارا است که به دور از تنها پناهجو کار در خط مقدم از COVID-19 بیماری همه گیر.

بسیاری از “فرشتگان نگهبان” در حال پناهجویان

Marjorie وییوفرانش مدیر اجرایی Maison d ‘ هائیتی در مونترال Saint-Michel منطقه تخمین می زند که حدود 1200 از 5,000 هائیتی پناهجویان سازمان کمک کرده است تا پس از سال 2017 را تبدیل به پرستار.

Frantz آندره که شدیم کمیته اقدام برای مردم بدون, وضعیت, یک گروه حمایت است که کمک می کند تا متقاضیان پناهندگی و اقامت در مونترال می گوید: وجود دارد بسیاری از کسانی که پرواز تحت رادار.

پناهجویان را تشکیل می دهند بخش بزرگی از “فرشتگان نگهبان” کبک برتر فرانسوا ایتالیایی, توالت ستایش است در جلسات روزانه — به پرستار یا préposées aux bénéficiaires (PABs) مشغول به کار در دراز مدت مراقبت از خانه — که هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها را مجاز به اقامت در کانادا.

در تابستان سال 2017, هزاران نفر از مردم هائیتی به دنبال پناهندگی در کانادا پس از عبور به کبک در Roxham جاده ها است. (چارلز Krupa/آسوشیتد پرس)

“به سرعت به عنوان آنها می توانید آنها می خواهند برای پیدا کردن یک شغل — و آنها در حال هدایت به کارهایی که هیچ کس دیگری می خواهد به انجام: مراقبان PABs, امنیت, عوامل,” آندره گفت.

بدون وضعیت در خط مقدم

او و دیگر پناهندگان طرفداران را خواستار شده است در دولت کانادا اجازه می دهد تا متقاضیان پناهندگی در حال حاضر در کشور باقی بماند.

بسیاری از آنها استخدام شده توسط temp سازمان هایکه ارائه مردم مشتاق به کار دسترسی آسان به بازار کار. برای سالمندان’ خانه به شدت کوتاه از کارکنان این سازمان در حال یک منبع از نیروی کار ارزان اما آنها با کمی نظارت دولت.

کارگران اغلب حوصلگی از تسهیلات تسهیلات — یک تمرین کبک بهداشت عمومی مدیر دکتر Horacio Arruda, اذعان کرده است در حال کمک به گسترش COVID-19 در دراز مدت مراقبت از مراکز شناخته شده در استان به عنوان CHSLDs.

آندره می گوید: ساعت های طولانی آنها را در ایجاد این کارگران بیشتر مستعد به ابتلا به این ویروس و گسترش آن را به خانواده خود را.

او می گوید آن را توضیح می دهد که چرا Montréal-Nord, یک کم درآمد محله پر از تازه واردان است که بیشترین تعداد از موارد در این شهرستان است.

یک کارمند در خدمت ساکن در CHSLD Éloria Lepage در مونترال. این استان تلاش کرده است برای پیدا کردن به اندازه کافی کارگران در طول بحران. (Ivanoh Demers/Radio-Canada)

“زمانی که شما خسته هستید, شما نمی خوردن. شما به خانه بروید و در آنجا چهار, پنج, شش, و گاهی اوقات هفت نفر زندگی می کنند در یک [یک خوابه]. شانس ابتلا به مردم آن خانواده ابتلا به COVID-19 بزرگتر از هر جای دیگری” آندره می گوید.

آن را بسیار دشوار است برای پرستار مشغول به کار برای سازمان به پایبندی به این استان درخواست که آنها کار تنها در یک مراقبت دراز مدت اقامت به دلیل پذیرش شیفت در هر کجا که هستید خواسته برای رفتن تنها راه به سنگ فرش با هم تمام وقت کار می کنند.

زن دیگری CBC صحبت با این نسخهها کار پاره وقت برای یک اقامت خصوصی و بخشی هم برای یک آژانس ارائه مراقبت در منزل. تندرست بین بازدیدکننده داشته است به بیماران مبتلا به’ خانه ها و تغییرات در دراز مدت مراقبت از محل اقامت و افزایش خطر گسترش, اما زن گفت که او احساس می کند او هیچ انتخاب است.

مشکل استفاده از سازمان های predates همه گیر

در دراز مدت مراقبت از خانه بلند شده متکی موقت سازمان برای پر کردن حفره های نیروی انسانی و مردم آژانس ثبت نام در اغلب زنان و تازه واردان به کبک.

“حتی قبل از همه گیر آنها تا به حال بسیاری از مشکل پیدا کردن مردم به انجام منظم کار” گفت: پروفسور نیکولاس فرناندز یک متخصص در رابطه بین کارگران بهداشت و درمان و بیماران که می آموزد خانواده و طب اورژانس در دانشگاه مونترال.

“کوتاه مدت راه حل این است که برای رفتن به سازمان.”

اتکا موقت سازمان قرار می دهد استرس اضافی در CHSLDs تلاش برای مهار شیوع بیماری گفت: فرناندز که همچنین به عنوان یک مترجم برای پناهجویان.

CBC رسیده به هر دو فدرال و استانی بخش درخواست آمار PABs از جمله چگونه بسیاری از متقاضیان پناهندگی. کبک کار و مهاجرت وزارتخانه گفت: آنها نمی جمع آوری اطلاعات است.

وزارت بهداشت را ارائه نمی دهد تفکیک یا, اما ارائه آمار و ارقام نشان میدهد اکثریت قریب به اتفاق PABs زنان هستند — 34,821 از 42,340 در هر دو خصوصی و امکانات عمومی. متوسط حقوق و دستمزد در سال 2019 شد $40,551.

Montréal-Nord, یک کم درآمد محله پر از تازه واردان دارای بالاترین تعداد COVID-19 نفر در این شهرستان است. (Graham Hughes/The Canadian Press)

فرناندز می گوید این کار از یک PAB است خسته کننده و حیاتی است: آنها ستون فقرات CHSLDs.

از لحظه ای که از خواب بیدار اکثر ساکنان نیاز گسترده مراقبت — حداقل سه ساعت در روز — به واجد شرایط برای یک تخت خواب.

“برای اینکه فرد به احساس مراقبت و نه فقط تعدادی که شما نیاز به کسی که در حال رفتن وجود داشته باشد هر روز,” او گفت:.

‘هیچ ثبات’

سارا مشغول به کار دو سازمان برای به دست آوردن تجربه کاری پس از او به پایان رسید او PAB دوره در سال گذشته است. او از آن متنفر بودم — در سفر و دور از مونترال به عنوان Saint-Jean-sur-Richelieu, در استان کبک کانادا 50 دقیقه رفت و آمد ساخته شده دیگر با توقف آژانس ون ساخته شده را انتخاب کنید تا دیگر کارگران است.

“وجود دارد هیچ ثبات است. هر زمان شما در حال ارسال به یک محل متفاوت است. آن را می شود واقعا استرس زا” او گفت:.

برای چند ماه گذشته سارا مشغول به کار در همان خصوصی مراقبت دراز مدت تسهیلات در Ahuntsic.

او را دوست دارد کار خود را. او دوست دارد برای کمک و مراقبت از مردم است. این گریه به دور از کار او تا به حال در هائیتی کار با سازمان های ورزشی, اما او امیدوار است که قادر به اقامت در کانادا و کار راه خود را در مراقبت های بهداشتی زمینه احتمالا تبدیل شدن به یک پرستار است.

در میان این بحران سارا امیدوار است دولت فدرال به رسمیت می شناسد چقدر پناهجویان کمک به جامعه کانادا می یابد و راه را برای آنها را به ماندن.

“من امیدوارم که دولت را بشنود ما تماس شنیدن صدای ما.”

گروه مهاجرتی ویژه برنامه

کسانی که خواستار رشد بلندتر روز پنج شنبه با گروه جامعه اختصاص داده شده به حقوق مردم هائیتی که عبور به کانادا در سال 2017 درخواست استانی و فدرال دولت برای اجرای ویژه برنامه مهاجرت برای کسانی که مشغول به کار در CHSLDs.

“ما برای پیدا کردن آن سخت به این باور است که این فرشتگان نگهبان ممکن است به اخراج از این کشور پس از جنگ است به دست آورد” این Concertation haïtienne pour les مهاجر.es گفت: در نامه ای سرگشاده.

“ما در حال شمارش در رهبری خود را به یک ژست بشردوستانه به این شهروندان که در حال مبارزه در کنار ما هر روز است.”

مهاجرت پناهندگان و شهروندی کانادا در پاسخ به CBC پرس و جو در مورد اینکه آیا دولت فدرال بود که با توجه به دادن پناهجویان در حال حاضر در کبک وضعیت خاص است.

یک سخنگو گفت: در یک ایمیل فرستاده بیانیه ای که دولت چوب با روند فعلی.

“سیستم مهاجرت ما همچنان بر اساس شفقت و بهره وری و فرصت های اقتصادی برای همه, در حالی که حفاظت از سلامت و امنیت کانادایی” سخنگوی شانون Ker نوشت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de