مقاومت مواجه علیه آزار و اذیت جنسی در صنعت بازی رشد می کند با مشخصات بالا استعفای

مونترال-طراح بر اساس تانیا X. کوتاه شده است در صنعت بازی برای بیش از یک دهه. او به یاد آنچه در آن بود با شروع کردن در یک شرکت به عنوان یکی از معدود زنان در اتاق.

“من تا به حال درونی بنابراین بسیاری از چیزهایی که کاملا طبیعی است. اما آن زمان من سال های بسیاری به درک که ناراحت کننده پیش فرض های ساخته شده; که من ناخودآگاه تغییر رفتار من گفت:” کوتاه است.

توافق به یک 2019 مطالعه از Entertainment Software Association of Canada, صنعت بازی کمک 4.5 میلیارد دلار به کانادا تولید ناخالص داخلی سالانه. اما به عنوان سود آور کسب و کار است که در چند هفته گذشته یک طرف زشت به صنعت پدید آمده است با یک موج از زنان داستان های به اشتراک گذاری از آزار و اذیت و بدرفتاری.

این داستان رنگ یک عکس از سمی محل که در آن اتهامات آزار و اذیت جنسی عادی هستند. برخی از این داستان ها را درگیر یکی از کانادا بزرگترین بازی های کارفرمایان یوبی سافت.

پاریس-شرکت بر اساس تمرکز گزارش خبرهای اخبار سایت Kotaku حاوی اخلال اتهامات آزار و اذیت جنسی در تورنتو ، گزارش های دیگر به زودی به دنبال.

در ژوئن 11, Yannis Mallat رئیس یوبی سافت کانادا استعفا داد. در پاریس سرژ Hascoet شرکت مدیر خلاق افسر و Cecile کورنت جهانی سر منابع انسانی پایین پا. در تورنتو Maxime Beland معاون رئیس جمهور از سرمقاله خود استعفا داد و یک از کارکنان از کار اخراج شد.

یوبی سافت کانادا جمهور Yannis Mallat در یک رویداد راه اندازی یک استودیو در وینیپگ در سال 2019. Mallat استعفا داد و در جولای 11, پس از یک سری از آزار جنسی شد. (تایسون Koschik/CBC)

جدید #Metoo لحظه در بازی

حساب های در حال ظهور از یوبی سافت بخشی از یک لحظه در جامعه بازی. برای هفته ها در حال حاضر در جریان انقباض سایت اعضای جامعه و بازیکنان شده های داستان تجاوز جنسی و آزار و اذیت. یک پرچم در حال اهتزاز تا آنجا پیش رفت که برای ایجاد یک صفحه گسترده برای پیگیری تمام اتهامات و پاسخ.

مونترال ماری-میشل Pepin یک شخصیت هنرمند که ایجاد مدل های 3D از شخصیت ها برای بازی های ویدئویی. او به عضویت گروه کر از صدای در اواخر ماه ژوئن ارسال در توییتر یک موضوع مورد ماديت يافته و مرعوب زمانی که او شروع به کار خود. “من حتی فکر کرده اید که اگر من برداشت اشتباه صنعت” او گفت: CBC News.

دانشگاه بریتیش کلمبیا پروفسور جنیفر جانسون مطالعات جنسیتی و صنعت بازی است. او متصل موج جدیدی از اتهامات به گسترده تر در تظاهرات ضد سیاه نژادپرستی و فشار برای بومی حقوق.

“من فکر می کنم آن را باز کرد این فضا را برای مردم قادر به بحث در مورد مضرات است که آنها را تجربه کرده اند در یک راه است که در دسترس نیست, قبل,” او گفت:.

جنیفر جانسون مطالعات صنعت بازی و جنسیتی در دانشگاه بریتیش کلمبیا. او می گوید: این اخراج در یوبی سافت در حال خراش سطح از آنچه که یک بومی مشکل است. (CBC)

در حال حاضر یک توده مهم از صدای هل دادن شرکت ها به پاسخ.

Ubisoft مدیر عامل Yves Guillemot خطاب به اتهامات در یک پست با عنوان “تغییر شروع می شود امروز” که در آن او نوشت: در مورد تبدیل یوبی سافت فرآیندهای منابع انسانی و بهبود مدیریت پاسخگویی.

تانیا X. کوتاه (متوسط) بوده است در صنعت بازی برای بیش از یک دهه. بالاتر از او با موسسان شرکت او KitFox بازی ها Jongwoo کیم و شین زد لیو. (Kitfox بازی)

اما تانیا X. کوتاه در حال حاضر مدیر عامل شرکت خود indie game studio Kitfox بازی در مونترال گفت: قربانیان نمی تواند همیشه با نگاه به منابع انسانی بخش برای کمک به.

“من می توانم به شما بگویم که بدون توجه به اندازه شرکت منابع انسانی است که همیشه وجود دارد برای محافظت از شرکت و آنها تقریبا از نظر قانونی موظف به سهامداران خود به محاسبه ارزش harasser در مقابل قربانی,” او گفت:.

CBC News خواسته به صحبت می کنند با یوبی سافت کانادا در مورد اتهامات اخیر و گزارش در محل کار فرهنگ است. Ubisfot گفت: آنها تا به حال هیچ نظر بیشتر در حالی که تحقیقات ادامه دارد.

جانسون گفت: اخراج تنها خراش سطح.

مشکل او نشان می دهد که محل کار فرهنگ است که نگهداری نشده است و با سرعت در حال تغییر جمعیتی از مخاطبان است. به عنوان پایه مشتری برای بازی های ویدئویی می شود متنوع تر یک 2019 نظرسنجی از ایالات متحده بر اساس بین المللی توسعه دهندگان بازی انجمن تنها 24 درصد از توسعه کارکنان شناسایی شده به عنوان زن.

در داخل محل کار از Ubisoft Montreal studio; این شرکت قول داده است که تغییرات در آن منابع انسانی و سیاست های زیر اتهامات آزار و اذیت جنسی. (CBC)

بازار سهام مجازات یوبی سافت پس خبر از استعفا و گفت: این صنعت است که به آرامی شروع به تحقق بخشیدن به امن تر و عادلانه تر محیط های کار را برای نتایج بهتر.

او با اشاره به مکالمات در اطراف بحران صنعت بازی عمل هل دادن کارکنان به دیدار با ضرب العجل با امتداد طولانی از اضافه کاری و چند می شکند.

ده سال پیش بسیاری از افراد در این صنعت شاهد بحران به عنوان یک بخش ضروری از کسب و کار. او گفت: صنعت است صحبت کردن در مورد آن را علنا و دیدگاه در حال تغییر است.

سازمان دیده بان | مونترال طراح بازی اسامه Dorias توضیح می دهد که تلفات از بحران:

بازی های ویدئویی طراح اسامه Dorias توصیف شخصی تلفات و کار, اکستریم, اضافه کاری یک.k.a. “بحران.” 3:10

کوتاه امید همان خواهد بود که در مورد سمی و رفتار خصمانه در اطراف زنان و کارکنان از به حاشیه رانده شده جنس کار در توسعه بازی.

به عنوان یک عضو از Pixelles یک گروه اختصاص داده شده به کمک به زنان در این صنعت کوتاه گفت: بسیاری از موانع قرار داده و زنان در یک نقطه ضعف مانند عدم ساعات کار انعطاف پذیر.

تغییرات ساختاری

در حالی که مدیران شرکت های بزرگ صحبت در مورد رسیدگی به اتهامات با ایجاد تغییرات اساسی پیدا کردن یک راه رو به جلو نخواهد بود و آسان جانسون گفت.

“هر کس برای شروع تقریبا از ابتدا,” او گفت:. “آنها نیاز به همه نوع از همه چیز شروع با آموزش و پرورش است. که ایجاد فرصت برای رشد و تغییر است که حاضر نیستند.”

کوتاه گفت: بزرگتر studios ممکن است وسوسه به انجام برخی از روابط عمومی کار می کنند به منظور جلوگیری از به عنوان کمی تغییر ساختاری به عنوان امکان پذیر است.

که ‘ به همین دلیل او گفت مکالمات در اطراف unionization در بازی توسعه دهنده محافل در حال گرفتن بلندتر. در یک صنعت که در آن برخی از کارکنان احساس نمی کند و آنها می توانند به نوبه خود به HR کوتاه گفت: آنها باید به نوبه خود به هر یک از دیگر.

“اتحادیه های کارگری هستند مدیون به سهامداران این شرکت; آنها نگران هستند با شما به عنوان یک فرد. که بهترین راه رو به جلو برای کارکنان به گروه با هم و واقعا پیدا کردن عدالت با هم,” او گفت:.

اگر شما یک داستان برای به اشتراک گذاشتن در مورد کار در صنعت بازی شما می توانید تماس الی Glasner در eli.glasner@cbc.ca

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید