همه گیر مستند به فیلیپین استان زمان به تجدید نظر در برنامه ریزی تقسیم

SPLIT UP. The image shows lawmakers' proposed division of Palawan into 3 provinces

تقسیم کردن. این تصویر نشان می دهد که قانونگذاران’ پیشنهاد تقسیم Palawan به 3 استان

(یادداشت سردبیر: این مقاله با اجازه چاپ از Mongabay و نویسنده.)

پالاوان فیلیپین — نقطه عطفی رای در تقسیم زیستی فیلیپین استان پالاوان به سه کوچکتر استان شده است را در خود نگه دارد به دلیل COVID-19 بیماری همه گیر. که توجه منتقدان این حرکت فرصتی برای مطبوعات خود را در مورد تقسیم استان می تواند به اثبات مضر به منابع طبیعی مدیریت و رفاه گروه های بومی.

این همه پرسی در ابتدا مجموعه ای برای مارس 11, می داده اند نزدیک به نیم میلیون رای دهندگان در Palawan انتخاب اینکه آیا یا نه به شرایط جمهوری عمل 11259 که تقسیم 1.5 میلیون هکتار (3.7 میلیون هکتار) استان — بزرگترین در کشور — به سه کوچکتر: Palawan del Norte, Palawan شرقی و Palawan del Sur.

طرفداران این قانون توسط رئیس جمهور امضا رودریگو Duterte در مارس 2019 می گویند تقسیم استان را به سرعت در مسیر دسترسی عمومی به خدمات دولت و جرقه رشد در این منطقه از کشور شناخته شده برای آن تنوع زیستی غنی و مدل اکوتوریسم شیوه های.

پس از تصویب شهرهای بروک نقطه رخس و تیتی خواهد بود به روز رسانی به مربوطه پایتخت از استان های جدید و پورتوپرنسس کنونی سرمایه خواهد بود مستقل شهرستان. ساکنان Puerto Princesa نخواهد بود واجد شرایط برای رای دادن در این همه پرسی و یا در هر انتخابات به صورت استانی مواضع با توجه به جمهوری عمل 11259.

هل دادن از طریق همه پرسی به عنوان برنامه ریزی شده است “غیر ممکن است در ارتفاع گسترش COVID-19” این کمیسیون در انتخابات (Comelec) گفت: در تفاهم نامه مورخ 7 آوریل.

Coronavirus موارد در فیلیپین رسیده 10,794 با 719 مرگ و میر به عنوان از آوریل 10. در Palawan وجود دارد که باید دو موارد تایید شده به عنوان از آوریل 26, اما کل استان شده و تحت مستند شناخته شده به عنوان یک جامعه پیشرفته قرنطینه (ECQ) از 17 مارس است.

تحت محدودیت های اعمال شده توسط مستند استقرار پرسنل و انتخاب مواد “لجستیکی غیر ممکن است” Comelec گفت: معنی این همه پرسی معلق است به طور نامحدود. در اوایل مارس 25, کمیسیون در حال حاضر به حالت تعلیق تمام فعالیت های آماده سازی منتهی به همه پرسی, قفسه بندی 80 میلیون پزو ($1.6 میلیون دلار) اختصاص داده شده برای آماده سازی.

Anti-division ائتلاف یکی Palawan است استقبال می کنند برای به تاخیر انداختن رای دادن. “قرنطینه دوره می تواند مفید باشد برای Palawan مردم را به تامل در آنچه اتفاق می افتد در اطراف آنها” مبارز سینتیا دلم روساریو گفت Mongabay. “تقسیم استان تبدیل شده است بی ربط [در این زمان] آن را به عنوان تنها می تواند طلسم دیگر اداری نفخ و زباله.”

یکی پالاوان و دیگر مخالفان از پارتیشن می گویند این طرح به عهده گرفت, از مانور سیاسی به جای تقاضای محبوب. عمومی مناسب مشاوره و مطالعات امکان سنجی حمایت از آن انجام نشده است, آنها می گویند.

منتقدان می گویند که آنها نگران هستند که تقسیم استان را سیمان کنترل منابع با گروه سالارانه خانواده ها و تضعیف محیط زیست توانایی مقامات برای حفاظت از اکوسیستم های طبیعی در استان است. این مناطق حساس به طور بالقوه می تواند به اشتراک گذاشته شده توسط استانهای مختلف کشور یکی Palawan می گوید.

Palawan دارای 690,000 هکتار (1.7 میلیون هکتار) از طبیعی جنگلی است که به 422 گونه 39 از آنها بومی. این شهر همچنین دارای بزرگترین مناطق حفاظت شده دریایی و بحرانی زیستگاه در فیلیپین و دو سایت میراث جهانی یونسکو.

این استان را مشتاق توجه به توسعه پایدار باعث شده است تا وزارت محیط زیست و منابع طبیعی (DENR) به مقامات محلی اجازه می دهد برای مدیریت کلید در مناطق حفاظت شده تحت نظارت از Palawan در شورای توسعه پایدار (PCSD).

بخش طرح روشن نیست که چگونه این مدیریت طرح تحت تاثیر قرار خواهد anti-division, گروه, گفتن, عنوان مطالعات نشده اند به اطلاع عموم. برخی از گروه های جامعه مدنی دعوت نشده بودند برای مشاوره و آنلاین و آفلاین بحث بین سیاستمداران محلی و محیط زیست گشوده در برابر پس زمینه از توسعه تهاجمی. این مبارزه آغاز شده است که در رسانه های اجتماعی پس از رسیده و این کشور بالاترین دادگاه.

Micromanaging فقر و توسعه

استان مقیاس دلیل اصلی برای این بخش می گوید: Palawan فرماندار خوزه آلوارز. “ما تجربه دشواری در مدیریت های بزرگ ما در استان” آلوارز گفت: در کابل نمایش اخبار مختصر و مفید در مارس 13, 2019. “امروز کل استان [است] بزرگترین استان در کل کشور است. ما در حال انجام آنچه که بهترین است برای استان. آن را gerrymandering.”

اندازه باعث می شود آن را دشوار برای دولت استانی برای ارائه خدمات اساسی مانند بهداشت عمومی, مراقبت های آموزش و پرورش و حمل و نقل به دور افتاده ترین روستاها. این امکانات متمرکز در مرکز استان Puerto Princesa, اعلام بسیار شهرنشین شهرستان از سال 2007. با جمعیت بیش از 255,000 از مجموع 1.3 میلیون در Palawan, آن را نیز این استان را به قطب اقتصادی به پیشرفته تر امکانات مراقبت های بهداشتی بین المللی فرودگاه و بندرگاه ملی سازمان های دولتی’ زمینه ادارات و دانشگاه ها و مراکز.

دسترسی به خدمات اجتماعی همان است که برای ساکنان شهرهای دیگر در سراسر مجمع الجزایر وسیع بسیاری از آنها باید سفر چهار تا پنج ساعت از طریق دریا و دیگری هشت ساعت زمین به تجربه این خدمات است.

“از خانه ما بالای یک کوه ما خواهد بود و راه رفتن برای بیش از سه ساعت به جاده ملی برای گرفتن یک اتوبوس برای چهار تا پنج ساعت سفر به شهرستان” Beto Calman یک penglima (عرفی رهبر) از Palaw قرآن گروه های بومی گفت: Mongabay. “اما زندگی را دشوار است به طوری که به ندرت اتفاق می افتد در اینجا. رفتن به شهرستان در حال حاضر لوکس برای ما که همیشه لازم نیست که پول و فقط هرکجای در منابع جنگلی برای زنده ماندن.”

این استان به 100,000 بومی از خانواده هایی که تکیه می کنند تا حد زیادی در منطقه و محیط طبیعی است. این Palaw’ans زندگی در کوه Mantalingahan حفاظت شده چشم انداز (MMPL) در جنوب Palawan. کوه است این استان بزرگترین زمینی منطقه حفاظت شده پوشا 120,457 هکتار (297,656 هکتار) در پنج شهر. این نیز نامزد دریافت جایزه به عنوان یک میراث جهانی یونسکو.

Palawan نیست فاقد یا مالی و یا منابع طبیعی است. استان بانک گردشگری آن دلاوری که تولید 83 میلیارد پزو (1.6 میلیارد دلار) در خدمات گردشگری و سرمایه گذاری در سال 2018 به تنهایی. استان درآمد به اشتراک گذاری از دولت ملی — استانی سهم از درآمد از مقیاس بزرگ صنایع — است 3.2 میلیارد پزو (63 میلیون دلار) در این سال است. با دارایی کل بیش از 11.27 میلیارد پزو ($223 میلیون دلار) به عنوان 2018, Palawan نهم-ثروتمندترین استان در فیلیپین.

اما فقر و بروز است که 54 درصد با توجه به فیلیپین آمار سازمان (PSA). مقامات محلی نقطه ای در جغرافیا به عنوان راننده نخست از فقر است. تحت یک تقسیم Palawan, جدید, مجموعه ای از مقامات دولت محلی می تواند تمرکز بر آسیب پذیرترین و رها بخش آلوارز گفت.

هر سیاسی تقسیم خواهد downscale هر استانی دولت ترکیبات به حدود 400,000. با توجه به Alvarez این خواهد شد را افزایش جدید پایتخت اضافی انتخابی appointive و حمایت از کارکنان به سرعت در مسیر ارائه خدمات به اقصی نقاط. استان را نیز دریافت درآمد بالاتر از سهمیه ملی دولت حداقل 1.5 میلیارد به 2 میلیارد پزو ($30 میلیون به 40 میلیون دلار) در هر سال با توجه به Alvarez.

“داشتن سه استان در جمع و جور تر جغرافیایی مناطق کمتر ترکیبات به خدمت و به همان اندازه کمتر شهرداری برای نظارت بهتر خواهد بود مناسب به دنبال رفاه عمومی تنها از یک استان گفت:” در یک بیانیه مطبوعاتی افزود که این حرکت را اجازه خواهد داد “micromanagement فقر و توسعه است.”

نهاد های جامعه مدنی در شک

تقسیم Palawan است یک ایده جدید آن معرفی شد و در سال 1960 توسط Monching میترا یک Palawan در کنگره نماینده. طرح های مشابه تکرار شد در اوایل 1990s تا اواخر دهه 2000 با استانی قانونگذاران عبور اقدامات خواستار بدست آورد. هر بار که آنها خنثی شد عدم پشتیبانی در هر دو مجلس کنگره است.

آلوارز نصب شده قوی فشار برای احیای این طرح در سال 2016. بنا به گزارش این کشور, ثروتمندترین فرماندار در سال 2015 به لطف ورود به سیستم کسب و کار در کشور همسایه اندونزی در دهه 1970 Alvarez ملاقات با شهرداری شهرداران barangay (ward) سر و کسب و کار محلی مردم برای جمع آوری حمایت برای پیشنهاد. در همان زمان سه Palawan در کنگره نمایندگان تحت فشار قرار دادند برای این بخش در مجلس نمایندگان.

در دسامبر 2017 استانی مقننه تصویب قطعنامه ای در حمایت از این حرکت. این لایحه breezed از طریق کنگره تصویب توسط مجلس در ماه اوت سال 2018 و سنا در نوامبر همان سال. رئیس جمهور Duterte امضا این لایحه به صورت قانون در مارس 13, 2019 تنظیم به حرکت دقیق بحث در میان ساکنان.

“همیشه وجود خواهد داشت هزینه آن را نه فقط منافع” وکیل محیط زیست Grizelda مایو-اندا مدیر اجرایی محیط زیست کمک های حقوقی مرکز گفت Mongabay. “بدون این مطالعات چگونه می تواند به شما موجه منطقی دولت است که این بخش از Palawan در نهایت منجر به توسعه اقتصادی از سه استان? این است که هنوز هم افکار واهی و پوچ.”

این Palawan NGO Network, Inc. (PNNI) استان بزرگترین ائتلاف گروه های جامعه مدنی به نام قانون “مشکل” و گفت: این امر تداوم خویش و قوم پرستی و سیاسی سلسله های.

PNNI و دولت استانی شده اند در مواجهه برای سال بیش از یک رشته از مسائل زیست محیطی به ویژه دومی پشتیبانی برای بالا تاثیر پروژه ها: از روغن پالم و نارگیل سرمایه گذاری در جنگلی در سرزمین های قبیله ای برای ساخت یک coal-fired power plant در نزدیکی یک منطقه حفاظت شده به شش خط بزرگراه که درختان تا به حال به قطع.

“اگر انگیزه برای این بخش خوب است و سپس نتایج آن خواهد بود صدا” PNNI مدیر اجرایی رابرت چان گفت Mongabay “اما اگر آن قصد بد است پس از آن هیچ چیز خوب می تواند از آن آمده است.”

“آنچه که انگیزه برای تقسیم استان? است که آن را به ارائه بهتر خدمات اساسی? و یا طولانی سلسله از وقت?” چان گفت. “توجه داشته باشید که این فرماندار ترم آخر. و تقسیم به این معناست که او می تواند اجرا دوباره در هر یک از تقسیم بخش. قرار داده و خود را قوم و خویش دیگر.” (تحت فیلیپین قانون مقامات منتخب تنها می تواند در خدمت حداکثر سه دوره متوالی در همان موقعیت است.)

یکی از Alvarez دختر امی آلوارز است شهردار از Palawan در شهرداری سن ویسنت; یکی دیگر از دختر پای آلوارز قبلی بود شهردار. فرماندار برادرزاده همچنین برگزاری محوری پست ها: فرانتس Alvarez یک کنگره در حالی که خوان آلوارز استانی است عضو هیئت مدیره.

آلوارز رد این اتهام که او برنامه ریزی شده برای استفاده از این بخش به اجرا برای یک دوره دیگر. “من از تدوین کنندگان قانون برای حذف یک ماده که می گوید پس از دوره سوم من هنوز هم می تواند اجرا به عنوان فرماندار” آلوارز گفت: در مختصر و مفید ، “من گفتم نه. آن را نه یک موضوع سیاسی و راحتی است.”

یکی دیگر از PNNI را اعتراض مراکز در مشارکت عمومی و یا عدم آن منجر به عبور از این بخش عمل می کنند. وجود دارد یک سری از “عمومی مشاوره” در شهرداری ها, اما PNNI می گوید این شد “نه — به اطلاع عموم گسترده و فراگیر” برای دریافت پالس واقعی اکثریت مردم محلی است.

“چرا جامعه مدنی تردید? در طول کل فرایند از زمان آغاز آن در استانی هیئت مدیره به بحث و تبادل نظر در کنگره ما هرگز دعوت شده است که در حال حاضر کنار ما بسیار کمتر میان عبارات دیگر جا دادن این قانون با وجود PNNI مدیره قطعنامه مخالف همان” چان گفت.

منتقدان: همه گیر نفی جغرافیا تنگنا

در تاریخ 26 ژوئن 2019 یکی از Palawan در زمان آن پرونده به دیوان عالی کشور امید یک حکم منع خواهد رندر جمهوری عمل 11259 باطل و از درجه اعتبار ساقط است.

این ائتلاف مدعی این قانون شامل مقررات است که در مقابل فیلیپین اساسی و دولت های محلی کد از جمله اصلاحات به ثروت طبیعی-های توافق غیر-مشاوره عمومی و ممانعت از پورتوپرنسس ساکنان در مشاوره و در همه پرسی.

دادگاه هنوز برای تصمیم گیری در مورد درخواست. یکی Palawan همچنین راه اندازی یک دادخواست آنلاین نزدیک به دو سال پیش است که پس از جمع آوری بیش از 48,000 امضا. بر روی زمین ساکن هستند تقسیم بر اینکه به تقسیم. اما با لغو انتخابات گیر ساکنان باید زمان بیشتری در نظر گرفتن حرکت گروه می گویند.

برای بومی Palaw مى قبیله تصمیم خود را مبتنی بر دسترسی آسان به کالا و خدمات زیرساخت ها و توسعه صنعت و یک جریان ثابت از پول نقد درآمد در میان دیگر مزایای تبلیغ توسط نرم افزار-بخش تقسيم شدند. اما آنچه آنها می گویند در حال تجارت آف.

“ما می خواهیم دسترسی سریع به خدمات دولت اما ما از ترس است که بخش طرح می تواند تاثیر منفی راه زندگی به حاشیه رانده شده و مردم محلی به خصوص مثل ما بومی” گفت: رهبر قبیله Calman است که رئیس این سازمان از مردم بومی برای اقدام در Palawan. “اگر تهاجمی توسعه سرخی به این زیستی در دامنه کوه که در آن ما زندگی می کنند که می تواند منجر به مرگ ما سنت های فرهنگی عمیق و ریشه دار در جنگل.”

این بیماری همه گیر است و همچنین زمان خوبی برای ارزیابی بهره وری از دولت های محلی در استقرار خدمات به روستاها در زمان بحران یکی Palawan را دل روساریو می گوید. آن همچنین بر اهمیت داشتن متحد حکومت در استقرار خدمات در چنین زمان او می گوید:.

این بیماری همه گیر قرار دادند مقامات دولتی از استانی به barangay سطح عجله به کمک ترکیبات آنها از جمله مردم بومی است. “جغرافیا نیست اما چالش سیاسی” دل روساریو گفت:, و اضافه کرد که اراده سیاسی است چه تضمین کالا و کمک های مالی می تواند رسیدن به حتی اقصی سایت در استان است.

“بحران همچنین نشان می دهد افرادی که کیفیت از رهبران آنها قرار داده و در واقع مسائل” دلم روساریو گفت. “برخی از مقامات محلی باید سرآمد در ارائه کمک به جوامع خود و برخی از آنها فقط یک ناامیدی بزرگ است. آن را نیز نشان می دهد که [زمان] سیستم در ارائه خدمات اساسی است که در حال حاضر در جای تأکید بر barangays برای اینکه محوری در مبارزه با COVID-19.”

Calman و دیگر Palaw قرآن بومیان می گویند آنها با احتیاط آن است که بخش طرح ممکن است در باز کردن صفحه اصلی خود را “مادر استان” — به بقیه جهان ناخوشایند توسعه آنها به عنوان یک تهدید برای فرهنگ خود و زنده ماندن است.

“در حال حاضر که وجود دارد این سرایت به ما تحمیل کنند خود ما مستند به اطمینان حاصل شود همه ما خواهد زنده ماندن” Calman گفت. “هنگامی که این است که بیش از این طرح ممکن است از طریق فشار. و اگر آن را واقعا اتفاق می افتد, ما انتظار می رود برای دیدن بیشتر مردم به ویژه از کشورهای خارجی است که ممکن است در بیماری های سیستم بدن ما نمی تواند به مبارزه با. این ممکن است آخرین پاندمی ما را تجربه می کنند. آنچه آینده ما خواهد بود اگر می شد دیگر؟” – Rappler.com

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetPragmatic slotlarıMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaLevitraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma hipercasino bedava bonus