لایه ازن معامله ممکن است منجر به جدید آلاينده مشکل محققان می گویند

نقطه عطفی زیست محیطی توافق کمک کرد که نزدیک سوراخ ازون در 1990s منجر به آلاینده های شیمیایی تشکیل در جو و جمع شدن در زمین, محققان می گویند.

“پروتکل مونترال بود که احتمالا یکی از بهترین قوانین و مقررات وجود دارد شامل همه کشورها در یک بار گفت:” هایدی Pickard یکی از نه محققان به انتشار یافته در یک مقاله چهار شنبه.

“اما البته شما باید این عواقب ناخواسته.”

پروتکل مونترال که به اجرا در آمد و در سال 1989 ممنوع chlorofluorocarbons یا CFCs که استفاده شد در یخچال و تهویه مطبوع و اسپری های آئروسل. آنها از بین بردن لایه ازن است که کمک می کند تا محافظت از سیاره از آسیب رساندن اشعه فرابنفش خورشید.

آن امضا شده توسط 197 احزاب است.

ردیف های تهویه هوا که دیده می شود بر روی دیوار یک ساختمان در سنگاپور در منطقه مالی در دسامبر. 11, 2009. پروتکل مونترال که به اجرا در آمد و در سال 1989 ممنوع chlorofluorocarbons یا CFCs که استفاده شد در یخچال و تهویه مطبوع و اسپری های آئروسل. (Vivek Prakash/فردا نیوز)

اما این مواد شیمیایی استفاده می شود به جای ممنوع آنهایی که در حال شکستن در جو به آلاینده های شناخته شده به عنوان کوتاه زنجیره فلوئوردار آلکیل اسیدهای.

آنها به نظر نمی رسد به عنوان سمی به عنوان دیگر عمر طولانی آلاینده مانند دیوکسین. آنها اما بسیار پایدار گفت: همکاری نویسنده Amila De Silva از محیط زیست کانادا.

“آنها به عنوان شناخته شده برای همیشه لطفا برای مواد شیمیایی. آنها فقط نمی شکستن.”

کمی شناخته شده در مورد این خانواده از مواد شیمیایی و گفت: Pickard که در حال حاضر با این نسخهها کار در دانشگاه هاروارد. اما حداقل یکی از آنها شناخته شده است به سمی برای گیاهان است. دیگران آسیب آب شیرین حشرات. دیگران تجمع در گیاهان از جمله محصولات غذایی.

بالا تجمع نرخ

حضور خود را در حال رشد است. اگر چه هنوز هم در اندازه گیری billionths از یک گرم در هر لیتر خود تمرکز در هسته های یخ از قطب شمال بالا مکان ها افزایش یافته است و در مورد sevenfold از سال 1990 گفت: همکاری نویسنده آلیسون Criscitiello از دانشگاه آلبرتا.

“این مهم” او گفت:. “تجمع نرخ نسبتا بالا است.”

یک غول یخچال دیده است ساخت راه خود را به آبهای Croaker خلیج در جزیره دوون در جولای 11, 2008. کوتاه زنجیره فلوئوردار آلکیل اسیدهای یافت شده است آلوده دو از زمین دور افتاده اماکن — دوون جزیره یخ کلاه و کوه آکسفورد در الزمر جزیره است. (Jonathan هیوارد/کانادا مطبوعات)

غلظت یکی از مواد شیمیایی شناخته شده به طور بالقوه می تواند انتظار می رود به افزایش بیشتر به عنوان جایگزین برای ممنوع ترکیبات مرحله به مرحله در.

به عنوان داده های اولیه نشان می دهد که غلظت این مواد شیمیایی بالاتر است در جنوب.

“هنگامی که ما اندازه گیری باران و برف در جمعیت مناطق شهری ما در حال پیدا کردن کاملا شیوع این مواد در مقدار غلظت بالاتر” De Silva گفت.

پیدا کردن این اسید در دو از زمین دور افتاده اماکن — دوون جزیره یخ کلاه و کوه آکسفورد در الزمر جزیره — باید یک هشدار دانشمندان می گویند.

تحقیقات بیشتری خواست

“وجود دارد و نه سم شناسی اطلاعات در خارج وجود دارد” Pickard گفت.

هیچ کس نمی داند به عنوان مثال در صورتی که افزایش در غلظت های بالاتر زنجیره غذایی.

“پایان پایین تر از شبکه مواد غذایی است که احتمالا هدف این مواد — که بی مهرگان که پلانکتون گیاهان را که تا آب” De Silva گفت.

Pickard گفت: برخی از دانشمندان بر این باورند که مواد شیمیایی سیستم ایمنی بدن تاثیرات بر کودکان در سطح در حال حاضر بیش از در هسته های یخ.

“در بسیاری از تحقیقاتی که باید انجام شود” گفت: Criscitiello. “این کاملا یک کلاس بزرگ از مواد شیمیایی است.”

محققان امیدوارم که مقاله خود را در ژئوفیزیک پژوهش نامه خواهد جرقه علاقه. و اگر هیچ چیز دیگری, آنها امیدوارند که یافته های خود را برجسته نیاز به بازیگران گسترده علمی خالص هنگامی که مقررات زیست محیطی در حال پیش نویس.

“زمانی که پروتکل مونترال آمد به اثر نبود تحقیقات کافی در دسترس به درک [عواقب]” گفت: De Silva. “یک رویکرد جامع تر به تصمیم گیری زمانی که آن را می آید به اثرات زیست محیطی لازم است.

“این دشوار است به انجام, اما لازم است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de