[نظر] توقف جنگ تیراندازی جنون در این بیماری همه گیر

به عنوان تمدید آتش بس یک طرفه از حزب کمونیست فیلیپین (CPP)-جدید ارتش خلق (NPA) تمام شده در نیمه شب از مارس 30 بدون پسوند, ما به دنبال در جنون از یک جنگ میان این همه گیر.

بیشتر از آن با رئیس جمهور Duterte را اعلام, برای nth اما ظاهرا ultimong آخرین بار از “هیچ بیشتر مذاکرات” ملی دموکراتیک مقابل فیلیپین (NDFP).

این خیلی بد است که هر دو طرف باید پسرفت در حال حاضر از مترقی گام است که آنها به طور جداگانه و در زمان های مربوطه خود را یک طرفه بس در ماه مارس گذشته. این دولت فیلیپین سزاوار اعتبار برای اینکه پیش از این در مارس 16, بدون توجه به آنچه CPP-NPA-NDFP می گوید.

دولت بود و حتی پیش از این دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ’ مارس 23 فراخوان جهانی برای آتش بس در درگیری های مسلحانه در سراسر جهان است که در مواجهه با این وجودی دشمن مشترک COVID-19. با استناد به این تماس CPP پس از آن صادر اول آن آتش بس یک طرفه از سفارش در مارس 24. دبیر کل سازمان ملل پس از آن تصریح کرد درخواست تجدید نظر خود را در مارس 3, در واقع در این فرآیند تصدیق تعداد قابل توجهی از طرفین درگیری در چندین کشور از جمله فیلیپین برای داشتن بیان خود را برای پذیرش تماس بگیرید.

دبیر کل سازمان ملل خود را به بهترین شکل ممکن منطق و توضیح این فراخوان در روشن و ساده و عقل سلیم نظر: “خشم از این ویروس نشان می دهد که حماقت از جنگ… وقت آن است که برای قرار دادن درگیری های مسلحانه در مستند و تمرکز هم در مبارزه واقعی از زندگی ما… جلو و عقب از خصومت. کنار بی اعتمادی و خصومت. سکوت اسلحه متوقف توپخانه پایان دادن به حملات هوایی… این بسیار مهم است – برای کمک به ایجاد دالان برای صرفه جویی در زندگی کمک. برای باز کردن گرانبها ویندوز برای دیپلماسی است. که امید را به مکان های, در میان آسیب پذیرترین به COVID-19… پایان بیماری از جنگ و مبارزه با این بیماری است ravaging جهان ما. این شروع می شود با توقف جنگ در همه جا. در حال حاضر…. باید وجود داشته باشد تنها یک مبارزه در جهان امروز ما مشترک ما نبرد در برابر COVID-19.”

عقل از آن سخنان دبیر کل سازمان ملل متحد هنوز هم نگه می دارد فراتر از مارس 30.

بنابراین ما معتقدیم که دولت و CPP-NPA بس باید دوباره فراتر از مارس 30 تا پیروزی استراتژیک در مبارزه مشترک با COVID-19. و که ممکن است تا یک تا یک و نیم سال بیشتر توسط بهترین برآورد از خرید زمان برای توسعه و اداره واکسن/s برای درمان و جلوگیری از آن است. آن را یک کمک هزینه از دو سال است که هنوز هم در اختتامیه دوره رئیس جمهور Duterte.

مشترک نبرد

حتی فقط یک طرفه اما موثر بس توسط دولت و توسط CPP-NPA در آن دوره به شکست COVID-19 در فیلیپین خواهد بود در نظر گرفته عمده میراث از بازنشستگی رئیس جمهور Duterte و از پیری اما خستگی ناپذیر CPP رهبری است. برای یک چیز موثر بس یک جانبه توسط هر دو طرف را آزاد خواهد بود تا حداقل در کنار دولت به عنوان رئیس جمهور Duterte به صراحت اشاره خود را بسیار مورد نیاز مالی و پرسنل منابع از ضد شورش برای استفاده به جای آن در “ما مشترک از نبرد علیه COVID-19.”

و هر دو طرف می تواند رسیدن به حتی بیشتر برای مردم جنگ علیه COVID-19 اگر دو طرف می تواند تنها “کنار بی اعتمادی و دشمنی.” فراتر از فقط قطع مسلح خصومت دولت ممکن است در نظر گرفتن NDFP در آن به اطلاع عموم بیانیه ای که آن را آماده برای بحث در مورد همکاری در مواجهه با COVID-19 بحران به خصوص در دور افتاده مناطق که CPP می گوید که دسترسی بیشتر به از دولت است. به قول یکی از این اطلاع عموم بیانیه “Kahit DSWD در mga دولت محلی handang makipagtulungan ang NPA.”

اجازه دهید وجود داشته باشد مذاکرات, اما صادقانه و صمیمانه مذاکرات فقط “کوچک” دستور کار همکاری در سلامت و توسعه اجتماعی-اقتصادی تخفيف جبهه از بحران است. هرگز به ذهن در حال حاضر اصلاحات ارضی و توسعه روستایی (ARRD) ملی صنعتی شدن و توسعه اقتصادی (NIED) بقیه یک توافق جامع بر اصلاحات اقتصادی و اجتماعی (CASER) و اعلام عفو برای همه NDFP-فهرست زندانیان سیاسی. که دستور کار را دنبال و در واقع زمانی که صادقانه به خوبی از سرگیری مذاکرات صلح تحت جدید ریاست جمهوری در سال 2022.

هر چند کهنه صلح طرفداران مثل خودم ئی امید علیه امید ما نیز واقع بینانه در مورد زمان پروسه صلح (یا دقیق تر عدم آن) بین “ایالات متحده آمریکا-Duterte رژیم فاشیستی” و “کمونیست گروه های تروریستی (CTGs),” توجه خود را ثابت موانع اساسی از نقطه مخالف صلح پارادایم و شدید بی اعتمادی و خصومت.

ما فوری ترین وظیفه در حال حاضر مبارزه با COVID-19 اما فراهم می کند منحصر به فرد و زمینه های مشترک و فرصت برای هر دو طرف به آشکارا در خدمت مردم در این نبرد مشترک با برقراری و دستیابی به موثر بس یک جانبه و کاوش حتی کوچک اما مهم استراتژیک همکاری در مراقبت های بهداشتی و اجتماعی و اقتصادی تخفيف.

در این فرآیند تا زمانی که هر دو طرف با حسن نیت و مهار معمول خود را animosities برخی ضروری اعتماد متقابل و اعتماد به نفس را می توان ترمیم و یا به دست آورد و ساخته شده است. و که می داند چه بیشتر خوب یا چیزهای بزرگتر می تواند از این ؟ – Rappler.com

Soliman M. سانتوس جونیور یک قاضی منطقه ای دادگاه (RTC) از نگا شهرستان, Camarines Sur. او دیرین حقوق بشر و قوانین بشردوستانه بین الملل وکیل; مشاور قانونی و حقوقی محقق; مدافع صلح محقق و نویسنده که اولیه تعامل با روند صلح بود با اولین GRP-NDFP در سراسر کشور آتش بس در سال 1986 به خصوص در منطقه Bicol.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de