[نظر] پیش بینی پیامدهای این بیماری همه گیر از طریق حقوق بشر پاسخ

در مارس 27, 2020, ریاست جمهوری, سخنگوی سالوادور Panelo ساخته شده بیانیه ای از رئیس جمهور رودریگو Duterte انتصاب از مردان نظامی به رهبری سیاست ملی در برابر COVID-19. وزیر Carlito گالوز جونیور سابق خبرگزاری فرانسه رئیس جمهور در زمان ریاست جمهوری مشاور در روند صلح تعیین شد توسط Malacañang به عنوان رئیس مجری فیلیپین’ اعلام سیاست ملی برای مبارزه با COVID-19. سابق ژنرال وزیر Delfin Lorenzana و دبیر ادواردو Año نیز بخشی از طرح اقدام ملی به عنوان صندلی و معاون صندلی بود.

Panelo گفت که “ما در حالت جنگ در برابر دشمن نهان و ما نیاز به مردان و زنان آموزش دیده در هنر جنگ است.” این اعلام به طور موثر تأکید نظامی می کند و شخصیت دولت فیلیپین در پاسخ به این COVID-19 اضطراری برای بهداشت عمومی. حرف از “جنگ” در وسط زمان همه گیر است و نه منحصر به فرد به فیلیپین. رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است و لقب خود را “در زمان جنگ رئیس جمهور” در یک ماموریت به شکست دشمن.

با استفاده از این زبان از درگیری ها در زمینه بهداشت جهانی بحران به شمار اضافی تهدید برای ثبات جوامع امروز است و نشان می دهد اساسی شخصیت حاضر جهان است که دولت ها همواره آماده جنگ است, اما کمتر برای مقابله با بحران در زمان صلح. قرار دادن استفاده از زور در خط مقدم یک پاسخ ممکن است همچنین به احتمال زیاد در نتیجه عواقب ناشی از قبیل افزایش نقض حقوق بشر و اختلال در تار و پود جامعه است.

“ما نیاز به روش استانی و نظامی به عنوان آنها را به نظم و انضباط در سازمان با نیروی انسانی و تجهیزات برای اجرای این اقدامات که دولت ایجاد کرده است” Panelo بیشتر اعلام کرد. با آن انحصار نیروی سرکوبگر پلیس و نظامی باید همچنان به تخلیه نقش خود را به عنوان وظیفه حامل حقوق بشر.

این Bayanihan به درمان به عنوان یک قانونامضا شده توسط رئیس جمهور Rogrido Duterte آخرین مارس 24 سال 2020 به طور موثر قرار می گیرد فیلیپین تحت یک وضعیت اضطراری از طریق یک قانون است. سازمان ملل متحد کارشناسان توصیه می شود که در استفاده از قدرت اضطراری توسط دولت آنها باید تلاش برای جلوگیری از “بیش از حد قدرت برای تبدیل شدن به متصلند به حقوقی و سیاسی سیستم” با ایجاد محدودیت “دقت طراحی شده و باید حداقل سرزده به معنی برای حفاظت از سلامت عمومی است.” این به معنی استفاده از روش است که “متناسب لازم و غیر تبعیض آمیز” برای جلوگیری از گسترش ویروس.

اما حساب های کاربری مختلف از اتهام سوء استفاده و خشونت توسط پلیس و نظامی در حال حاضر بریدن در رسانه های اجتماعی پس از اجرای Luzon گسترده ای افزایش یافته جامعه شده است. این تخطی از محدوده های دلخواه محرومیت از آزادی به جنسیتی مبتنی بر آزار و اذیت. اگر چپ بدون کنترل و بی وقفه این الگوهای سوء استفاده ممکن است به افزایش و در عین حال یکی دیگر از روند در مقیاس بزرگ نقض حقوق بشر در فیلیپین. (بخوانید: بیش از 17000 coronavirus مستند متخلفان دستگیر شده در PH)

یک سوال مهم در حال حاضر است که باید پرسید این است: که در آن ما پیدا کردن خود را در پس از همه گیر از نظر حقوق بشر است ، آن را نمی ممکن است دور است که با استفاده از “جنگ” به عنوان شعارهای اجتماعی و ساختارهای سیاسی امروز را مجبور به انطباق و تغییر مانند کسانی که در بعد از جنگ جوامع است.

در حالی که تست نشده برای موقعیت های از فجایع طبیعی و حوادث چارچوب عدالت انتقالی ممکن است ارائه بینش های مهم در مراحل حرکت رو به جلو. عدالت انتقالی اشاره به طیف گسترده ای از قضایی و غیر قضایی اقدامات انجام شده برای مقابله با میراث نقض حقوق بشر برای جوامع تحت تحول و انتقال. از جمله این اقدامات حقیقت کمیسیون تعقیب memorialization و اصلاحات نهادی. جامعه ای است که در معرض جمعی تروما را مجبور به پیدا کردن خود را حمل امیدوارم مشترک یادگیری درس از گذشته است.

همانطور که ما در وسط یک وضعیت غیر قابل پیش بینی و ما موسسات کار در حالت بحران است تا به طرفداران و دست اندرکاران در زمینه حقوق بشر را به گوشته hypervigilance برای حفاظت از حقوق بشر و نظارت بر موارد نقض حقوق بشر. شیوه ها و آموخته از دولت به اصطلاح جنگ با مواد مخدر می تواند مفید باشد به عنوان مثال از نظر حفظ حافظه جمعی و مستند سازی موارد نقض حقوق بشر. هر چه ما خواهد آموخت که از این تلاش ها به ما کمک خواهد کرد نقشه سیاسی قانونی و اجتماعی ما گام های بعدی به آینده است. علاوه بر این, آن کمک خواهد کرد پیگیری که باید پاسخگو هنگامی که ما خودمان را پیدا کنید در مواجهه با یک تغییر جامعه است. (بخوانید: CHR می گوید U. N. وضوح در مقابل جنگ مواد مخدر ‘فرصت’ به بهبود PH وضعیت)

یک مشابه استفاده از مکانیسم های مورد استفاده توسط انتقال جوامع نیز می تواند کمک به اطلاع رسانی و مجددا آینده بشردوستانه پاسخ برای بخش از جمعیت خواهد شد که سخت ترین ضربه این بیماری همه گیر. چنین پاسخ باید گردد با دقت و حساسیت به نیازهای کسانی که تحت تاثیر قرار خواهد شد. مکانیسم نیز می تواند گسترش یافته و نه فقط به آدرس سوء استفاده از حقوق مدنی و سیاسی بلکه به اطمینان حاصل شود دولت ادامه داد: تحقق وظیفه خود را به امن اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و حقوق.

سازمان ملل متحد کمیساریای عالی حقوق بشر میشل باشله گفت که با توجه به پاسخ به COVID-19, “کرامت انسانی و حقوق نیاز به جلو و مرکز در این تلاش نه یک چاره اندیشی موقت است.” جامعه را آزمایش می شود آن را به عنوان heeds تماس به رعایت کرامت و حقوق. بیش از همیشه به تعهدات از جمله اصول باقی می ماند و باید محکم و ثابت برای پس از بحران ما بسیار بشریت می تواند در خطر است. – Rappler.com

راس Tugade یک وکیل در حقوق بشر بخش و یک دانشجوی فارغ التحصیل از قانون با تمرکز بر فراملی جرم و عدالت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im