Nueva Ecija شهر تنظیم شکایت علیه ایستگاه رادیویی محلی

مانیل فیلیپین (به روز شده) – دولت های محلی واحد (LGU) از گویمبا, Nueva Ecija, قرار است به پرونده شکایت علیه ایستگاه رادیویی محلی Radyo Natin گویمبا (RNG) به اتهام گزارش نادرست است.

در مه 11, شورای شهرداری قطعنامه اجازه می دهد شهردار خوزه Dizon به اقدام قانونی علیه شبيه سازي اعم از مدنی و اداری یا کیفری.

گویمبا وزیر به شهردار الیور دمینگو گفت Rappler در جمعه 22 مه که LGU هل دادن از طریق شکایت علیه این ایستگاه و فایل آن را در روز شنبه, مارس 26.

شکایت استناد یک اتهام نقض Bayanihan به درمان به عنوان یک عمل به خصوص بخش 6 (f) است که مجازات خلقت گرفته و گسترش اطلاعات نادرست مربوط به کروناویروس بحران است.

مجازات برای چنین نقض است “حبس از دو (2) ماه یا جریمه کمتر از ده هزار پزو اما نه بیش از یک میلیون پزو یا هر دو از جمله حبس و جریمه نقدی در اختیار دادگاه است.” (بخوانید: Bayanihan قانون تحریم در مقابل ‘false’ اطلاعات ‘خطرناک ترین’)

شکایت شده بود با توجه به اظهارات RNG در مورد قرار است “در حال بررسی” وضعیت در شهرداری و شورای P25-میلیون دلار کمک مالی از دولت ملی به شهرداری و همچنین وجود یک P16-میلیون “مکمل بودجه است.”

در شکایت Dizon گفت که شورای شهرداری در حال حاضر مورد تایید P25-میلیون بودجه که به تصویب P16-میلیون مکمل بودجه.

اما RNG مدیر ایستگاه Gie Herrera گفت: آنها تا به حال فیلم از این جلسه بود که مورد بحث قرار گرفت.

Sa bibig po nila galing iyon sa sesyon ng Sangguniang Bayan در meron po [kaming فیلم] با توجه به این که,” هرا گفت Rappler. (آن را از دهان خود در شهرداری ها در جلسه شورای و ما باید فیلم مورد آن است.)

این LGU نیز از دیگر اتهامات علیه این ایستگاه از جمله این که آنها ساخته شده شهروندان ارشد نگه داشتن پلاکارد حاوی مطالبات مانند “Nasaan پو کمک sa امین (که در آن ما کمک?)” و “ما کمک کند.” هررا گفت: آنها صرفا تحت پوشش این سالمندان که برگزاری این پلاکارد.

در بیانیه ای که بر مه 20, RNG محکوم تصویب این قطعنامه خواستار آن یک حرکت است که outrightly سرکوب آزادی مطبوعات و نیز حق مردم برای درخواست کمک در میان جامعه شده است.

این ایستگاه نیز از دیگر ادعاهای قبلی tussles با LGU و گویمبا پلیس مانند این که چگونه پلیس ممنوع خود را خبرنگار از گرفتن عکس و فیلم از مردم جذاب برای اورژانس یارانه در دفتر شهردار و شهرداری و رفاه اجتماعی و دفتر توسعه. اطلاعات عمومی افسر شروین Guiuo گفت که این برای اهداف امنیتی.

علاوه بر این RNG گفت که در مارس 19, پلیس دستگیر گفته خود را در این زمینه خبرنگار در پوشش گفتن آنها را برای به دست آوردن اجازه از شهردار ، Guiuo گفت که LGU موضوع نیست و چنین اجازه.

هندی کامی papayag sa ginagawang آزار و اذیت ng LGU-گویمبا. Tungkulin نمین na mag-shamballa content ng تاما در makatotohanang impormasyon sa mamamayan na kanilang batayang karapatan. هندی کامی papayag na paglabag sa Bayanihan به درمان به عنوان یک عمل ang malayang pamamahayag,” ربکا بیانیه بخوانید.

(ما نمی خواهد اجازه می دهد که آزار و اذیت های در حال انجام توسط گویمبا واحد دولت محلی. این وظیفه ما است به گزارش حقیقت و اطلاعات دقیق به مردم است که خود را حق اساسی. ما نمی خواهد توافق را به تفسیر است که آزادی مطبوعات تخطی از Bayanihan به درمان به عنوان یک عمل می کنند.)

این AlterMidya شبکه نیز با صدور بیانیه ای در “حملات مستقیم علیه RNG این ادعا که این ساخته شده بودند در پاسخ به این ایستگاه گزارش LGU را “مشکل اجرای” اضطراری برنامه یارانه.

“گزارش به مردم نارضایتی و خواسته است به وظیفه خطیر رسانه ها است; نه یک جرم و جنایت کردند.”

“دولت های محلی و مدیران باید در ذهن داشته باشید که زمان اضطراری ملی نمی توانمند سازی مسئولان به سکوت مخالفان و محدود کردن آزادی مطبوعات که هر دو ضروری برای عملکرد دموکراسی است که در آن مقامات منتخب در حال ملزم به دفاع از قانون اساسی” AlterMidya گفت. Rappler.com

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de