هیچ slacking مجاز: شرکت نگه داشتن چشم مراقب باشید در کار از خانه بهره وری در طول COVID-19

سر و کانادایی که در حال کار از خانه. اگر شما فکر جدید خود را تنظیم شد مجوز به کساد کردن و یا کمی تلاش کمتر — فکر می کنم دوباره.

رونق در مردم انجام شغل خود را از سایت در طول COVID-19 مستند منجر به افزایش علاقه در خدمات است که کمک به کارفرمایان خود را از راه دور نظارت بر بهره وری کارگران.

ActivTrak, Teramind, Hubstaff و دکتر برخی از ایالات متحده بر اساس شرکت هایی که ارائه, کارکنان نرم افزار مانیتورینگ.

کارفرمایان می توانید استفاده از یک “داشبورد” است که نشان می دهد اطلاعات در مورد فردی کارگران خود را از جمله صفحه نمایش زمان فعالیت خود موس کامپیوتر, عکس از آنچه در یک کارمند صفحه نمایش در هر زمان داده شده و در برخی موارد حتی مکان فیزیکی خود را از طریق GPS.

Austin تگزاس مبتنی بر ActivTrak می گوید این شرکت دیده می شود سنبله در سوالات مشتریان. یک سخنگوی این سازمان گفته شده است که 35 درصد افزایش در تقاضا برای اطلاعات و دموی محصول را از کانادا پس از همه گیر آغاز شد اما نمی خاص استناد آمار فروش.

این Hubstaff داشبورد نشان می دهد کارفرمایان چه کارگران خود را در حال انجام در روزانه. (Hubstaff)

میامی-بر اساس Teramind گفت: “منافع مشتری” در سطح جهان است که سه برابر سطح نرمال اما ندارد, کانادا آمار و ارقام در دسترس است. این شرکت گفت که آن را قادر به انتشار آمار فروش و یا شناسایی مشتریان با استناد به عدم افشای توافق نامه.

و در Indianapolis, Hubstaff بنیانگذاران دیو Nevogt گفت: شرکت وب سایت است تا به حال از 7000 بازدید کننده از کانادا پس از شروع ماه مارس با توجه به تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل — 15 درصد افزایش از قبل از همه گیر.

Nevogt گفت: 550 کانادا شرکت ها باید ثبت نام برای یک محاکمه آزاد در آن زمان و 79 در حال حاضر خریداری شده Hubstaff نرم افزار.

بهره وری اقدامات در حال تغییر

تقاضا همچنان بالا از مشتریان جدید در سراسر جهان Nevogt گفت.

“در حالت عادی ماه ما ممکن است 5,000 محاکمه شروع; در حال حاضر ما حدود 15000,” او گفت:.

دیو Nevogt از بنیانگذاران Hubstaff در Indianapolis می گوید شرکت او دریافت کرده است مقدار زیادی از سود از شرکت های کانادایی است که می خواهید برای نظارت بهتر خود بهره وری کارگران را در حالی که کار در خانه. (Hubstaff)

“اگر شما در حال مدیریت پروژه شما استفاده می شود به مدیریت کسی به دنبال بیش از شانه خود را و است که فرد سمت راست وجود دارد و پس از آن همه از ناگهانی آنها, شما چطور است که کنترل در محل؟”

شرکت های پرداخت بین 7 دلار و 10 دلار آمریکا در هر ماه برای هر یک از کارکنان بر روی سیستم.

ما نیاز به نگه داشتن مردم پاسخگو باشد.– Jackson Fregeau, COO, درآمد, شتاب دهنده

درآمد دهنده ونکوور یک شرکت است که با استفاده از Hubstaff خدمات. آن تیم از 25 کارکنان کمک می کند تا شرکت های دیگر عمدتا در زمینه فن آوری پیدا کرده و توسعه فروش منجر.

شرکت افسر ارشد عامل Jackson Fregeau می گوید: درآمد Accelerator امضا شده با Hubstaff نزدیک به یک سال پیش است اما آن را به حتی بیشتر با ارزش در طول بیماری همه گیر.

“ما تا به حال نیمی از شرکت ما کار از راه دور قبل از این و پس از COVID در حال حاضر همه از راه دور است,” او گفت:. “ما نیاز به نگه داشتن مردم پاسخگو باشد. ما نیاز به دانستن آنچه که مردم در حال کار بر روی. و من فکر می کنم آن را به افراد کمک می کند ماندن متمرکز تر نیز هست.”

Fregeau گفت: این نرم افزار فراهم می کند یک راه جایگزین برای اندازه گیری بهره وری.

“ما استفاده می شود برای اندازه گیری عملکرد خود را با نتایج — تعداد جلسات رزرو — اما در حال حاضر مشتریان بالقوه نیست پاسخ راه آنها استفاده می شود و ما باید برای اندازه گیری زمان این تیم است و قرار دادن در, حتی اگر آن را تولید یک نتیجه است.”

کارگران محدود در آنچه که آنها می توانند رد

اندرو Monkhouse یک استخدام وکیل در تورنتو با این نسخهها کار های کوچک و متوسط کسب و کار و اغلب نشان دهنده کارکنان در اختلافات.

“اتحادیه کارگران کنترل بیشتر بر جنبه های حریم خصوصی از محل کار خود را,” او گفت:. “غیر اتحادیه در محل کار, کمتر, کنترل, زیرا به طور کلی کارفرما قادر به موسسه سیاست هایی که آنها فکر می کنند مناسب هستند و کارکنان را محدود به توانایی رد معقول شیوه است.”

یک تصویر از خوراک توییتر از Enbridge گاز در انتاریو است. این شرکت در حال حاضر دو سوم از کارکنان آن کار از خانه. (Enbridge)

او می گوید هیچ کانادا قوانین در برابر کارفرما سازماندهی چنین سیستم تا زمانی که کارکنان به طور کامل آگاه در مورد چگونه سیستم کار می کند. اما نیز وجود دارد هیچ قانون الزام کارکنان به توافق برسند به داشتن کار خود را تحت نظارت در خانه.

“اگر کارمند می گوید هیچ اما چه اتفاقی می افتد؟” Monkhouse گفت. “از آنجا که کارفرما مجاز است به می گویند:” ما قصد داریم به شما اجازه رفتن. پس از آن که فرد نیاز به پرداخت خسارت است که می تواند به عنوان کم به عنوان سه ماه حقوق و دستمزد.”

نه هر کس نیاز به نظارت

برخی کارفرمایان می گویند که تجربه خود را در طول COVID-19 بحران نشان داده است که کار از خانه می تواند یک موفقیت بزرگ — و حتی بدون نظارت بر خدمات مانند Hubstaff یا Teramind.

“ما بسیار افتخار از چه تیم ما تنظیم کرده اند” گفت: تانیا Mushynski معاون رئیس جمهور مراقبت از مشتری برای انتاریو تقسیم Enbridge گاز.

تانیا Mushynski معاون رئیس جمهور مراقبت از مشتری برای انتاریو تقسیم Enbridge گاز می گوید: کارکنان شرکت سخت در حال کار در خانه. (Enbridge)

شرکت 3,600 کارکنان در انتاریو به 2,400 در حال کار از خانه. در حالی که نگهداری واکنش اضطراری و تیم های ساخت و ساز به ادامه کار در این زمینه کسانی که با میز کار در حسابداری و مدیریت امور نظارتی و مهندسی و بخش های دیگر منتقل کرده اند به خانه های خود.

“از نظر تماس با مرکز کارکنان ما تعدادی از معیارهای که در حال پیگیری در کار آنها, شماره تماس آنها رسیدگی و….” گفت: Mushynski. “بنابراین ما به راحتی می توانید می گویند که آنها به عنوان مولد به عنوان آنها قبلا.”

خواهد Enbridge نظر بیشتر از نزدیک نظارت بر کارکنان? “من نمی دانم که ما دیده ایم یک نیاز به آن گفت:” Mushynski. “بهره وری خوب است.”

‘شکستن همه قوانین’

اما نه هر کس است یک فن از همه گیر بهره وری. حتی دیرین طرفداران کار از خانه ترتیبات می گویند در شرایط فعلی دور از ایده آل است.

تعدادی از عوامل مهم برای عملکرد مطلوب در خانه می گوید: نیکلاس بلوم استاد دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا که تحقیقات نشان داده است بهره وری می تواند در بهبود هنگامی که کارگران نیست ، مراقبت از کودک مورد نیاز است همراه با یک اتاق جداگانه برای کار. و تصمیم به کار در خانه باید یک انتخاب است.

نیکلاس بلوم, یک عضو ارشد در دانشگاه استنفورد موسسه تحقیقات اقتصادی و سیاست معتقد است که کار از خانه روند رشد خواهد کرد و پس از همه گیر مستند به پایان می رسد. (استنفورد موسسه)

“ما در حال شکستن تمام قوانین با COVID او گفت:” کار از یک اتاق خواب در خانه کالیفرنیا.

“من تا به حال یک تماس اخیرا با یکی از همکاران من و من می توانم ببینم او را مسواک در پس زمینه در گوشه ای. او در ساخت تماس از حمام خود را.”

شکوفه تا به حال خود را در اتفاقات ناگوار ، یکی از چهار بچه پشت سر هم به اتاق که در آن او در یک کنفرانس تلفنی فریاد خود را به نام مستعار برای او Doodoo.

“بچه ها چیزی که واقعا سخت است” او گفت:.

او می گوید در تلاش برای کار با کودکان خردسال در اطراف یک “بهره وری فاجعه است.” اما در دراز مدت با شرایط مناسب او را می بیند روند در حال افزایش است.

“ننگ از کار در خانه — گاهی اوقات به نام طفره رفتن از خانه خواهد رفت پس COVID,” او گفت:. “که ناپدید شده فقط در دو ماه.”

می تواند کمک با صورتحساب

دیو Nevogt از Hubstaff می گوید: بسیاری از مشتریان خود را در حال صاحبان کسب و کار با بین 10 و 100 نفر از کارکنان و آنها همیشه با تمرکز بر جاسوسی.

“این به طور معمول آن دسته از مشتریان که لایحه توسط در ساعت, و آنها نیاز به این توجیه که چگونه بسیاری از ساعت ها در واقع در حال کار پس از چند ساعت صرف مشتری در مقابل مشتری, B, صورت, صورتحساب,” او گفت:.

او می بیند که کار از خانه روند انفجار در سال های پیش رو است. “من فکر می کنم جهان تبدیل شده است آگاه باشید که هنگامی که شما کار از خانه شما می تواند مولد و نیروی کار در حال رفتن به می خواهید که” او گفت:.

“و صاحب است بیشتر احتمال دارد به من می گویند می تواند صرفه جویی در هزینه ها در ساختمان اداری با کارکنان کمتر وجود دارد.”

جف ثابت شده, 33, با این نسخهها کار از خانه در آکرا غنا در ماه گذشته. شرکت در سراسر جهان مجبور به تنظیم به هماهنگ کننده و نظارت بر کار از راه دور است. (فرانسیس Kokoroko/فردا نیوز)

بانک مونترال اعلام کرده که در نظر دارد به اجازه از 30 به 80 درصد از آن 45,000 کارکنان در نظر گرفتن ترکیبی از کار از خانه و در دفتر یک بار این مستند به پایان می رسد.

توییتر گفت: آن را اجازه می دهد تا کارکنان خود را به نگه داشتن کار از خانه به طور نامحدود و Waterloo, Ont.-بر اساس OpenText Corp., بزرگترین شرکت نرم افزاری در کانادا گفت: آن را به طور دائم بسته شدن نیمی از دفاتر خود داشته اند و برخی از کارکنان به ادامه کار از خانه پس از مستند آسانسور.

وکیل اندرو Monkhouse می گوید وجود دارد می تواند انتخاب سختی پیش رو اگر چه در محل کار که انتخاب کردن برای افزایش نظارت عادات کار. “برخی از مردم ترجیح می دهند به نظارت از صورت اخراج,” او گفت:.

حتی استنفورد را بلوم می گوید که او می بیند یک حرکت صعودی برای نظارت بر خدمات برای برخی از کارکنان.

“از یک طرف آن را احساس شبح وار و وحشت زده است که ما در حال نظارت, اما به اندازه کافی عجیب, آن ممکن است رهایی بخش” او گفت:. “اگر شما می خواهید به صفحه اصلی و رئیس خود را بسیار شک و تردید است که شما goofing کردن شما ممکن است می خواهم به نشان می دهد که شما به خوبی انجام می دهند.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de