وزارت امور خارجه ایالات متحده پرده برداری از استراتژی جدید خود را برای آسیای مرکزی برای پنج سال آینده در فوریه. 5 با هدف پیشبرد توسعه اقتصادی و امنیت و حاکمیت کشورهای آسیای مرکزی به عنوان یک راه برای ایجاد ثبات در منطقه و ترویج صلح است.

منطقه آسیای مرکزی همواره استراتژیک و تجاری در تقاطع بین اروپا و آسیا و این مهم است که “ایالات متحده با منافع امنیت ملی بدون در نظر گرفتن سطح ایالات متحده دخالت در افغانستان” استراتژی جدید گفت: سند (pdf).

این منطقه متشکل از جمهوری های شوروی سابق از قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان واقع شده در قلب اوراسیا. پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 این کشور استقلال خود را اعلام کرد که تقریبا بلافاصله به رسمیت شناخته شده توسط ایالات متحده است.

پس از تصویب قبلی استراتژی آمریکا برای آسیای مرکزی در سال 2015 شده اند وجود دارد تغییرات در رهبری آسیای مرکزی متحده است. رهبران جدید به خصوص در ازبکستان و قزاقستان ایجاد فرصت های جدید برای اصلاحات intraregional همکاری و ایالات متحده بیشتر تعامل این گزارش گفت:.

Uzbekistani جمهور Shavkat Mirziyoyev جلسه با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در سال 2018 مشخص شده بیشتر آمریکا–ازبکستان همکاری های رفتن به جلو. همچنین در سال 2018 “در آسیای مرکزی از سران دولت جلسهای را بدون حضور هر گونه قدرت های بزرگ برای اولین بار در حداقل یک دهه” آلیس گفت: چاه های اصلی معاون دستیار وزیر امور آسیای جنوبی و مرکزی در وزارت امور خارجه طی یک بحث و گفتگو در بنیاد میراث و اضافه کرد که آنها با ادامه این جلسه در 2019.

Epoch Times Photo
نقشه آسیای مرکزی است. (تصویر نقشه گوگل)

“ایالات متحده اولیه استراتژیک علاقه در این منطقه است که برای ساخت یک ثبات تر و مرفه آسیای مرکزی رایگان است که به دنبال سیاسی, اقتصادی و منافع امنیتی با انواع مختلفی از همکاران در آن شرایط است که متصل به بازارهای جهانی و باز به سرمایه گذاری بین المللی و قوی و نهادهای دموکراتیک حاکمیت قانون و احترام به حقوق بشر” در این گزارش است.

ایالات متحده در حال حاضر ارائه 9 میلیارد دلار در کمک های مالی برای حمایت از امنیت و رشد اقتصادی, صندوق های آموزشی و برنامه های فرهنگی در آسیای مرکزی است. در همان زمان ایالات متحده کسب و کار خصوصی سرمایه گذاری کرده اند بیش از 31 میلیارد دلار در سرمایه گذاری های تجاری در این منطقه و در نتیجه ایجاد هزاران شغل و کمک به این منطقه توسعه اقتصادی است.

استراتژی تمرکز بر پنج گل:

تقویت حاکمیت ملی و منطقه ای اتصال

برای رسیدن به هدف تقویت حاکمیت مرکزی آمریکا به صورت جداگانه و به عنوان یک منطقه, ایالات متحده آمریکا درگیر خواهد شد در توسعه نهادهای دموکراتیک در این کشورها استراتژی جدید برشمرد گفت.

تقویت منطقه ای اتصال شامل “دولت-به-دولت و مردم-به-مردم روابط ولز گفت:. آن را شامل ایجاد فرصت های جدید برای تجارت و کارآفرینی محلی کسب و کار مردم است. ایالات متحده نیز کمک با یک ابتکار عمل برای ایجاد یک واحد شبکه برق برای مازاد تجاری برق بین کشورهای آسیای مرکزی در نتیجه بهبود امنیت انرژی و کاهش وابستگی به یک تامین کننده و کاهش هزینه های برق.

ولز گفت: در بحث است که این پروژه “می تواند مازاد برق آبی از قرقیزستان و تاجیکستان به افغانستان و پاکستان که در آن بیش از 80 میلیون نفر هنوز فاقد دسترسی به برق است.”

ایالات متحده نیز همچنان درگیر در دانشگاه آمریکایی آسیای مرکزی در بیشکک قرقیزستان ارائه می دهد که ایالات متحده درجه و می آموزد مهارت های کسب و کار به دانش آموزان از کل منطقه است. ایالات متحده نیز با ارائه کمک هزینه تحصیلی است.

مقابله با تروریسم

برای مقابله با تروریسم و تهدیدات ایالات متحده ایجاد کرده است برنامه هایی برای انجام تمرینات نظامی مشترک و ارائه آموزش های نظامی و امنیتی در مرز پرسنل در منطقه به عنوان “بازگشت بازسازی و سامان دادن تروریست خارجی مبارزان و خانواده خود را به جامعه” با توجه به گزارش. ایالات متحده سرمایه گذاری کرده 90 میلیون دلار به امنیت مرزی در آسیای مرکزی است.

ولز گفت که “قزاقستان ازبکستان و تاجیکستان پیشرو جهان در مسئولیت” تروریستی جنگجویان که خود شهروندان است.

ثبات در افغانستان

Troops afghanistan
سربازان آمریکایی در راه رفتن در این سایت از طالبان, حمله انتحاری در قندهار در یک فایل عکس. (جاوید تنویر/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

برای ایجاد ثبات در افغانستان و ایالات متحده را تشویق هر کشور آسیایی مرکزی به منظور توسعه اقتصادی و انرژی و به خصوص برق, صادرات, تجارت, فرهنگی و لینک ها و همچنین به عنوان ساده ویزا و آداب و رسوم فرآیندهای. در این گزارش گفت که ایالات متحده معتقد است که “موفق و پایدار و امن اقتصادی همکاران به ندرت شرکت در درگیری های مسلحانه.”

آن را توصیه ساختمان راه آهن و برق زیرساخت بین افغانستان و ازبکستان و ترکمنستان و تاجیکستان و همچنین به عنوان مرز آموزشی مدیریت در مرز مشترک امنیتی آکادمی در شهر دوشنبه تاجیکستان.

حکومت قانون و حقوق بشر

این گزارش همچنین گفت که ایالات متحده نیز پشتیبانی بهبود حاکمیت قانون و احترام به حقوق بشر با ارائه ویژگی های تخصص و آموزش است. برای مثال سفارت آمریکا برنامه هایی برای روزنامه نگاران آنها را آموزش چگونه به نگه داشتن دولت پاسخگو به شهروندان خود و ترویج تلاش های دولت برای بهبود زندگی مردم است.

ولز گفت که حاکمیت قانون و احترام به حقوق بشر در هر دو نقش مهمی در افزایش تجارت و سرمایه گذاری خارجی.

“کشور را ریسک کسب و کار, اما آنها نمی خواهید به خطر سیاسی ولز گفت:.

او افزود که ایالات متحده نیز حمایت از ترویج آزادی مذهبی در آسیای مرکزی و دفاع از حقوق بشر از “ستم قومی قزاق ها, Uyghurs و مردم قرقیزستان در بازداشت زندان است.”

جذب سرمایه گذاری خارجی از جمله ایالات متحده کسب و کار

در نهایت دولت آمریکا در حال همکاری با هر کشور برای تقویت حاکمیت قانون و احترام به حقوق بشر است که ایجاد شرایط مطلوب برای جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی از جمله شرکت های آمریکایی در این گزارش مشخص شده است.

این گزارش همچنین مشخص اصلاحات در آموزش و پرورش به عنوان مناطق از سهم آن را به عنوان “مجهز به نسل آینده” با “ویژگی های مدیریتی, زبان انگلیسی, زبان و مهارت های تفکر انتقادی نیاز به حمایت قرن 21 اقتصاد است که جذب سرمایه گذاری بین المللی و تولید و کارآفرینان محلی.”

آمریکا سرمایه گذاری با رعایت بالاترین استانداردهای کار و حفاظت از محیط زیست و بدهی پایداری چاه گفت و افزود که ایالات متحده پیشنهاد کرده است به “ارائه کارشناسان مستقل که می تواند کمک به کشورهای در ارزیابی پایداری پروژه های زیربنایی” و “تازه تاسیس توسعه و شرکت مالی ارائه می کنند بحرانی کمک از طریق اعطای وام بیمه و سرمایه گذاری محصولات است.”

معاون رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و مدیر ارشد برای آسیای جنوبی و مرکزی در شورای عالی امنیت ملی, لیزا کورتیس گفت که اگر چه ایالات متحده در مواجه با رقابت از روسیه—که همواره با اعمال نفوذ در آسیای مرکزی و چین آن را نمی خواهد سعی کنید برای مطابقت با آن است. ایالات متحده تنها می خواهد به حضور در این منطقه به “محافظت از آنجا که ما می توانیم توانایی خود را به باقی می ماند حاکمیت و مستقل سازمان ملل,” او گفت:.

Epoch Times Photo
چینی ساخت و ساز کارگران در حال کار در محل یک بازار جدید است که به بخشی از این چینی-موفق Shangri-La خرده فروشی و پیچیده دفتر در کلمبو سریلانکا, on Nov. 19, 2018. (Paula برونشتاین/گتی ایماژ)

کورتیس گفت که در حالی که چین ارائه منطقه “بسیار مورد نیاز کمک های توسعه” مانند زیرساخت های تامین مالی چنین کمک هایی نیاز به “شفاف باقی می ماند.” او گفت که ایالات متحده تا به حال نگرانی هایی است که کشور می تواند “بیش مدیون” به نقطه از دست دادن حاکمیت خود را به عنوان دیده شده است با کشورهای شرکت کننده در چین کمربند و جاده ابتکار.

ایالات متحده و استرالیا و ژاپن در حال حاضر رقابت ارائه گزینه های تامین مالی برای پروژه های زیربنایی از طریق آن نقطه آبی شبکه که “خدمت خواهد کرد به عنوان یک شناخته شده در جهان مهر تایید برای پروژه های زیربنایی” به تعیین اگر پروژه های در حال پایدار و استثماری با توجه به سهم امریکا سایت.

“نام تجاری ما روشن است … حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی” و وقتی که در تقابل به الحاق کریمه و یا در تقابل به درنده بدهی ایالات متحده “اشغال بسیار منحصر به فرد و … بسیار مفید قطب برای کشورهای آسیای مرکزی” ولز گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de