نیوجرسی آگهی های چند-دولت طرح دعوی در دادگاه در برابر تهمت مدیر برای شکست به آدرس آلودگی هوا

نیوجرسی به رهبری یک ائتلاف آمریکا و شهر نیویورک در یک طرح دعوی در دادگاه در برابر تهمت و دولت بیش از آلودگی هوا که از کشورهای دیگر.

نیوجرسی دادستان کل Gurbir S. Grewal واصل طرح دعوی در دادگاه در ایالات متحده دادگاه منطقه ای برای منطقه جنوبی نیویورک در روز چهارشنبه ادعا که آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) شکست خورده است را به آدرس آلودگی که در حال آمدن است از خلاف جهت باد متحده و صدمه زدن به ساکنان نیوجرسی و دولت دیگر رقبا. کت و شلوار ادعا می کند که آلودگی است که از تولید گازهای گلخانه ای از زغال سنگ سوز نیروگاه های برق و دیگر منابع آلودگی در کشورهای دیگر.

پیوستن به نیوجرسی در کت و شلوار هستند به طور کلی وکیل در کانکتیکات, Delaware, New York ایالت ماساچوست و شهر نیویورک است.

ایالات متحده هستند و درخواست از دادگاه را وادار به سازمان حفاظت محیط زیست به اقدام در مقابله با آلودگی هوا است که آنها می گویند تا حد زیادی ناشی از اکسید نیتروژن تولید گازهای گلخانه ای از نیروگاه های برق و صنعتی دیگر منابع در خلاف جهت باد متحده Illinois, ایندیانا, میشیگان و اوهایو و پنسیلوانیا و ویرجینیا و ویرجینیای غربی.

نیوجرسی و شاکی متحده می گویند که انتشار گازهای گلخانه ای انجام شده توسط باد غالب به شاکی متحده و ترکیب به شکل دود و جلوگیری از شاکی متحده از نشست فدرال ازن استاندارد. برخی از کشورهای در حال انتظار برای نشان دادن انطباق با استانداردهای فدرال ماه ژوئیه 2021 شکایت (pdf) متحده است.

تحت “همسایه خوب ارائه” از هوای پاک عمل در خلاف جهت باد متحده هستند و نیاز به اقدام برای کنترل انتشار گازهای گلخانه ای است که می تواند بر downwind متحده است. ارائه نیز نیاز به سازمان حفاظت محیط زیست به منع آلودگی هوا در یک کشور تاثیر می گذارد که “downwind متحده” توانایی رسیدن و حفظ فدرال هوا با کیفیت استاندارد. قانون نیاز این سازمان به رسمی و پیدا کردن که متخلف متحده شکست خورده اند برای ارسال به شکایت طرح به آدرس انتشار. آن را نیز نیاز به آژانس اعلام فدرال اجرای طرح در مدت دو سال به زور متخلف متحده به پیروی.

سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در سال 2016 که این امر کاهش تولید گازهای گلخانه ای از در خلاف جهت باد متحده اما در سال 2018 آژانس صادر نهایی قانون است که تعیین می کند که آژانس و کشورهای “هیچ موظف به ایجاد امکانات مورد نیاز” برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای برای راضی کردن همسایه خوب تعهدات.

در سال 2019 ایالات متحده دادگاه تجدید نظر برای دی سی مدار خالی 2018 سازمان حفاظت محیط زیست قانون (pdf). دادگاه پس از ارسال این قانون به سازمان حفاظت محیط زیست به بازنویسی شود اما آژانس هنوز پیشنهادی هر فدرال برنامه ای برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای از در خلاف جهت باد متحده دادستانی کل گفت. جدید طرح دعوی در دادگاه به دنبال وادار سازمان حفاظت محیط زیست به موضوع برنامه های جدید و اعلام آژانس “در تخلف از قانون هوای پاک برای اقدام در خلاف جهت باد مشکل آلودگی.”

“امروز طرح دعوی در دادگاه است نه اولین بار است که ما به نام سازمان حفاظت محیط زیست برای رسیدگی به ازن, آلودگی است که آسیب رساندن به نیوجرسی کودکان و سلامت ما و از آن زمان برای سازمان حفاظت محیط زیست به وظیفه قانونی,” Grewal گفت: در آزادی مطبوعات. “ما در حال حاضر ضرب و شتم سازمان حفاظت محیط زیست در دادگاه و برنده سفارش خواستار دولت فدرال مقابله با خارج از دولت و آلودگی و در عین حال سازمان حفاظت محیط زیست هنوز هم عمل نمی کند. به اندازه کافی به اندازه کافی است: این جدی زیست محیطی و بهداشت عمومی مشکل و این خواسته پاسخ جدی از واشنگتن است.”

یک سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بار عصر که آژانس “اظهار نظر نمی کنم و در انتظار دادخواهی.”

ازن و آلودگی می تواند برای سلامتی مضر است و باعث انواع مشکلات بهداشتی از جمله درد قفسه سینه و سرفه و گلو و سوزش و التهاب راه های هوایی با توجه به سازمان حفاظت محیط زیست. علاوه بر این, آن می تواند کاهش عملکرد ریه و آسیب بافت ریه است. افرادی که بیشتر در معرض خطر تنفس در هوایی حاوی ازن شامل کودکان و افراد مسن, افراد مبتلا به آسم و افراد هستند که فعال در خارج از منزل.

دنبال Janita در توییتر: @janitakan

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de