سازمان ملل به دنبال تنوع زیستی توافق برای دفع انقراض

BABIES. The world's first lion cubs born through artificial insemination rest under a tree at the Ukutula private game conservation center. Photo by Phill Magakoe/AFP

نوزادان. برای اولین بار در جهان توله شیر به دنیا از طریق تلقیح مصنوعی استراحت زیر یک درخت در Ukutula خصوصی بازی مرکز حفاظت از محیط زیست. عکس Phill Magakoe/AFP

فرانسه – طبیعت کارشناسان دولت و نمایندگان جمع آوری این هفته در رم به ترش کردن بین المللی معامله را برای گونه های در معرض خطر در تلاش برای جلوگیری از انقراض رویداد ناشی از فعالیت های انسانی.

داشتن شده است با عجله مهاجرت از کونمینگ در چین پس از coronavirus شیوع مذاکره کنندگان از بیش از 140 کشور باید تا مارس 29 به مطالعه پیش نویس یک متن.

12-صفحه سند است که با تمرکز بر اهداف به ملاقات کرد در اواسط قرن و پیش بینی سهام-را در سال 2030 باید به تصویب رسید در COP15 اجلاس تنوع زیستی در ماه اکتبر.

سازمان ملل متحد تنوع زیستی پنل IPBES سال گذشته هشدار داد که تا یک میلیون گونه در معرض خطر انقراض به عنوان یک نتیجه از بشریت میل سیری ناپذیر برای زمین و مواد. (بخوانید: قاچاق به انقراض: اندونزی و فیلیپین)

“من نمی تواند به اندازه کافی تاکید بر اهمیت پیشرفت در این جلسه گفت:” الیزابت Maruma Mrema اقدام دبیر اجرایی سازمان ملل متحد کنوانسیون تنوع زیستی.

“جهان مشتاقانه در انتظار وجود دارد برای اثبات پیشرفت به سوی روشن و عملی و تحول جهانی در چارچوب تنوع زیستی.”

در حالی که تا سال 2015 توافق پاریس دیدم ملل متعهد به برش انتشار گازهای گلخانه ای برای دفع بدترین تهدید تغییرات آب و هوا وجود ندارد و معادل توافق برای جهان در معرض انقراض است. (بخوانید: نیم میلیون گونه حشرات در صورت انقراض – دانشمندان)

این IPBES گزارش برجسته تهدید به طبیعت از فعالیت های انسانی و گفت که سه چهارم از تمام زمین و دو سوم از اقیانوس ها در حال حاضر شده است به شدت تحت تاثیر قرار توسط بشر است.

این گزارش همچنین نشان داد که چگونه تخلیه از طبیعت به نوبه خود آسیب بشریت است.

“این تخریب طبیعت بی سابقه ای در تاریخ بشر” گفت: IPBES دبیر اجرایی آن Larigauderie.

خوب گام اول’

2020 مهم سال برای طبیعت با کنگره جهانی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت مجموعه برای مارسی در ماه ژوئن و COP26 اجلاس آب و هوا در گلاسکو در ماه نوامبر.

مذاکره کنندگان در رم در حال تمرکز بر روی راه هایی برای کاهش تهدیدات تنوع زیستی از جمله رسما حفاظت از حداقل 30 درصد از زمین و مناطق دریایی و 50 درصد کاهش در آلودگی از کود.

آن را نیز خواستار تنظیم سختگیرانه تر بر روی پلاستیک آلودگی و اذعان نقشی که حفاظت از طبیعت می تواند در نبرد علیه تغییر آب و هوا.

در حالی که لوییزا Carron, که با این نسخهها کار برای صلح سبز گفته است که پیش نویس بود “خوب گام اول” Lin Li از WWF بین المللی گفت که او تا به حال “احساسات مخلوط.”

“صفر پیش نویس است و نه آدرس رانندگان از تنوع زیستی در همه, به عنوان مثال مصرف/تولید که واقعا باعث, باعث از دست دادن طبیعت” گفت: Lin.

Li Shuo که با این نسخهها کار بر روی مسائل مربوط به تنوع زیستی برای صلح سبز محافظت می شد در مورد چشم انداز موفقیت در رم.

“به سادگی با داشتن یک دید ‘ را تضمین نمی کند تحقق آن” او به خبرگزاری فرانسه گفت.

کارشناسان ترس پیشرفت می تواند متوقف شده و اگر این طرح به فاز از آسیب رساندن به محیط زیست شیوه در یک ملت توسط ملت صورت در تقریبا همان بود که به عنوان کاهش تولید گازهای گلخانه ای در پاریس خبر داد.

با COP15 هنوز هم مجموعه ای را در کونمینگ رم مذاکرات به احتمال زیاد نقش زیادی در مورد نحوه موثر جهانی معامله بر روی تنوع زیستی خواهد بود.

“ما انتظار نداریم که یک شکست” گفت: Mrema. – Rappler.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>