ناسا فضانوردان پیاده SpaceX خدمه اژدها و هیئت مدیره ایستگاه فضایی

فضانوردان رابرت Behnken و داگلاس هرلی را با موفقیت متحرك به SpaceX خدمه اژدها کپسول فضایی و وارد ایستگاه فضایی بین المللی.

SpaceX خدمه فضاپیمای اژدها مستقر در ایستگاه فضایی در 10:16 a. m. ET صبح روز یکشنبه پس از راه اندازی از فلوریدا مرکز فضایی کندی شنبه و سفر 19 ساعت است. پس از تماس اولیه با ISS خدمه اژدها رفت و از طریق یک سری از مراحل به بیشتر mate فضاپیما با آن پورت از جمله پیوند قدرت و ایجاد یک تهویه قفل شده است مهر—قبل از اینکه برای اولین بار از دو دریچه باز شد. Behnken و Hurley انتظار می رود که باقی می ماند در هیئت مدیره ایستگاه فضایی برای یک تا سه ماه.

The SpaceX Dragon crew capsule docks
این SpaceX Dragon خدمه کپسول با فضانوردان ناسا داگ هرلی و رابرت Behnken روی اسکله با ایستگاه فضایی بین المللی در 31 ماه مه سال 2020 است. (NASA TV از طریق AP)

این نخستین بار بود که یک بخش خصوصی ساخته شده است و متعلق به فضاپیما انجام فضانوردان به مدار آزمایشگاه در آن نزدیک به 20 سال است. ناسا در نظر این باز شلیک در یک کسب و کار انقلاب به دور زمین و در نهایت کشش به ماه و مریخ است.

با وجود COVID-19 گیر هزاران ماجرا اطراف سواحل پل ها و شهرها به سازمان دیده بان به عنوان SpaceX شد اولین بار در جهان شرکت خصوصی برای ارسال فضانوردان به مدار و به پایان رسید نه سال راه اندازی خشکسالی برای ناسا. این دستاورد سال در ساخت است که انتظار می رود برای رانندگی کردن هزینه های راه اندازی به طوری که بیشتر مردم ممکن است قادر به پرداخت هزینه یک بلیط برای سفر به فضا در سال آینده.

Space X, Falcon 9 launch
تماشاگران از تماشای یک پل در تیتوسویل, Fla., به عنوان SpaceX Falcon 9 آسانسور با فضانوردان ناسا داگ هرلی و باب Behnken در اژدها خدمه کپسول از مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا., در مه 30 سال 2020 است. (چارلی ریدل/عکس از آسوشیتدپرس)

چند ساعت قبل از متصل کردن اژدها سواران گزارش داد که کپسول به تازگی به نام اندور پس از بازنشسته شاتل انجام شد به زیبایی. فقط در مورد آنها تضعیف بازگشت به خود را تحت فشار راه اندازی مناسب و کلاه برای قرار ملاقات گذاشتن.

Gleaming سفید در نور خورشید اژدها بود که به راحتی قابل مشاهده از چند مایل آن بینی مخروط باز و افشای آن اتصال قلاب به عنوان به خوبی به عنوان یک چشمک زدن نور است. کپسول loomed همیشه بزرگتر به صورت زنده از تلویزیون ناسا آن را به عنوان بسته فاصله.

هرلی و Behnken در زمان بیش از این کنترل با استفاده از تکنولوژی بالا صفحه لمسی—و کمی خلبانی کمتر از چند صد متری (متر) به عنوان بخشی از تست پرواز قبل از قرار دادن آن را به عقب به صورت خودکار برای رویکرد نهایی. هرلی گفت: این کپسول به کار گرفته شده “واقعا خوب بسیار واضح است.”

فضانوردان تشکر هر کس یک بار کپسول بود ضامندار ایمن به ایستگاه فضایی. تنها مانع به نظر می رسد شامل اژدها خطوط ارتباطی: فضانوردان به سختی می تواند درک خواستار آمدن از هوستون کنترل ماموریت پس از میتینگ.

“این یک افتخار واقعی به تنها بخش کوچکی از این نه سال تلاش از آخرین باری ایالات متحده سفینه فضایی لنگر انداخت با ایستگاه فضایی بین المللی” هرلی گفت. او خلبان است که آخرین سفینه فضایی شاتل آتلانتیس در ماه جولای سال 2011.

ناسا تبدیل شده به بخش خصوصی به انتخاب کنید تا شل زیر شاتل ناوگان بازنشستگی, استخدام SpaceX و بوئینگ در سال 2014 به ایستگاه فضایی خدمات تاکسی. بوئینگ اولین فضانورد پرواز نیست و انتظار می رود تا سال آینده.

با توجه به ادامه معرض خطر درام, SpaceX و ناسا مقامات برگزار شده بود در هر جشن تا بعد از جمعه صبح docking—و احتمالا تا دو فضانورد به پشت بر روی زمین مدتی در این تابستان. به وضوح رها ناسا مدیر جیم Bridenstine توییتی بزرگ “به خانه خوش آمدید” به اژدها آگهی—”امریکا دو مورد علاقه پدران است.” SpaceX در تماس بوده است و آنها را “پدران” به درایو صفحه اصلی این واقعیت است که دو زندگی در خطر در این بسیار فنی تلاش است.

ناسا هنوز به تصمیم می گیرید چه مدت هرلی و Behnken صرف خواهد شد در ایستگاه فضایی جایی بین یک تا چهار ماه. در حالی که آنها وجود دارد اژدها تست خلبانان پیوستن به ناسا کسیدی و دو ایستگاه ساکنان در انجام آزمایش و احتمالا spacewalks به نصب تازه ایستگاه باتری.

در حالی که فضانوردان ایالات متحده ادامه خواهد داد به گرفتن یک سواری در روسیه, موشک سایوز, از آن خواهد شد از طریق یک سیستم داد و ستد کالا در حال حاضر که NASA commercial crew program در نهایت گرفته پرواز. ناسا شده بود توپخانه ده ها میلیون دلار برای هر سایوز صندلی.

در یک نمایش-و-tell زودتر پنج شنبه, فضانوردان به یک تور سریع از اژدها را تمیز و درخشان داخل کاملا جادار برای یک کپسول. آنها گفت: پرتاب شد بسیار پر از دست انداز و پویا هیچ چیز را شبیه سازی می تواند تقلید.

آبی sequined دایناسور همراه آنها—فرزندان خود اسباب بازی به نام لرزش—نیز در شکل خوب Behnken مطمئن باشید بینندگان. لرزش قرار بود برای پیوستن به خاکی با شکوه جهان تحویل به ایستگاه فضایی در سال گذشته تست پرواز خدمه کمتر خدمه اژدها. Behnken گفت: هر دو اسباب بازی را بازگشت به زمین با آنها در ماموریت تا پایان.

سبک قدیمی کپسول فرود برنامه ریزی شده است.

پس از پرتاب مشک به خبرنگاران گفت که این کپسول بازگشت خطرناک تر خواهد بود در برخی از راه, از راه اندازی آن. حتی پس از گرفتن دو فضانورد با خیال راحت به مدار و سپس به ایستگاه فضایی تا به حال هر کس تنفس بزرگ آه امداد.

مثل همیشه مشک بود و نگاه به آینده.

“این است و امیدوارم اولین گام در سفر به سوی یک تمدن در مریخ,” او گفت: شنبه شب.

توسط مارسیا دونن. سی ان ان سیم کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de